Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Jabłonka
Clouds
-5°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
146 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 73 | 146 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
23.10.2021, 13:04 | czytano: 13725

16 tysięcy na leczenie 16-letniego Kamila. Piękny koncert charytatywny w nowotarskiej "Czarnej Owcy" (zdjęcia)

NOWY TARG. Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i powraca do nas - to motto amerykańskiej pisarki Flory Edwards przyświecało wczorajszemu koncertowi charytatywnemu na rzecz 16-letniego Kamila Majerczaka z Łapsz Wyżnych. Zebrano 16 tysięcy 205 zł.

Restauracja „Czarna Owca” na nowotarskim jarmarku znów zgromadziła prawdziwe tłumy. I nie dziwota, jej właściciele - Magdalena i Janusz Chowańcowie już kilkakrotnie gościli w swoich progach potężne imprezy charytatywne, które zawsze kończyły się sukcesem. Dlatego pomysłodawcy i organizatorzy piątkowego koncertu - Renata Knap, Anna Szewczyk i Teresa Jagoda - opiekunki „Milusioków” z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu, zespół „Warasy” i Klub Motocyklowy „Zbóje z Gór”, które od lat angażuje się w charytatywne akcje, i tym razem właśnie największą regionalną restaurację na Podhalu zaprosili do współpracy.

Dochód z koncertów i towarzyszącej im zabawy przeznaczony będzie na pomoc 16-letniemu Kamilowi Majerczakowi z Łapsz Wyżnych. Uczeń nowotarskiej „metalki”, piłkarz „Husarza” Łapsze Wyżne w lipcu uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Rodzina z Łapsz jechała na wakacje nad morze, do zderzenia z innym samochodem doszło pod Łodzią. Najbardziej ucierpiał właśnie Kamil, który śmigłowcem zabrany został do łódzkiego szpitala.

Ponad miesiąc przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Przeszedł operację twarzoczaszki i oczodołów, przed nim kolejne operacje i kosztowna, długotrwała rehabilitacja. Dopiero przedwczoraj chłopiec wrócił z Łodzi do domu, opiekują się nim rodzice i bracia.

- Bliskich ma wokół siebie, ale potrzebuje wsparcia finansowego na kosztowne leczenie. To, że jest was tutaj tak dużo, świadczy o tym, że to wsparcie na pewno będzie - mówiła ze sceny ze swadą prowadząca imprezę Marta Zagórska.
Spiritus movens piątkowego koncertu była Renata Knap - opiekunka znanych i podziwianych w kraju i zagranicą „Milusioków” z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu. Jej córka, od czasów szkoły podstawowej, przyjaźniła się z Kamilem, przez nią informacja o tragedii dotarła do pani Renaty, a ta nie zamierzała zasypiać gruszek w popiele. Dołączyli do niej kolejni organizatorzy i kolejni ludzie dobrego serca - wśród nich Mariusz Martinczak, który z Jurgowa przywiózł wczoraj cały sprzęt nagłaśniający.

A dla Kamila wystąpiły najpierw „Milusioki”, które od 13 lat podbijają serca każdej publiczności, a następnie: „Hajduki” i „Wedewil” z Łapsz, „Warasy” z Zaskala oraz „Gronicki” i „Murań” z Bukowiny Tatrzańskiej.

- Świetna robota, czapki z głów i wielkie podziękowania dla organizatorów - mówi Podhale24 Jakub Jamróz, wójt gminy Łapsze Niżne, który piątkową imprezę objął honorowym patronatem.

p/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
Magda14:35, 23 października 2021
Renata mała kobieta o wielkim sercu. Brawo. Gratulacje
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas