Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
26.10.2021, 11:26 | czytano: 2401

Ruszyły przygotowania do budowy mostu zastępczego na Białce w Trybszu. Najpierw dokumentacja

Fot. Robert Miśkowiec

Gmina Łapsze Niżne otrzymała oficjalne potwierdzenie o nieodpłatnym udostępnieniu konstrukcji mostu składanego DMS-65 wraz z podporami. Ma on stanąć w Trybszu, na czas budowy nowego mostu na Białce. Łapszański urząd wybrał właśnie firmę, która ma kilka miesięcy na przygotowanie projektu i uzyskanie zgód na jego wykonanie.

Na skutek protestów mieszkańców rozpoczęcie budowy nowego most przesunięto na przełom lutego i marca przyszłego roku. Do tego czas ma powstać most zastępczy, który przejmie ruch samochodowy na czas budowy. Domagali się tego okoliczni mieszkańcy, którzy w innym przypadku byliby zmuszeni do korzystania z uciążliwych objazdów przez Falsztyn czy Czarną Górę.18 października gmina Łapsze Niżne otrzymała oficjalne potwierdzenie od Podsekretarza Stanu i zastępcy Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pana Rafała Siemianowskiego o nieodpłatnym udostępnieniu przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych konstrukcji mostu składanego DMS-65 wraz z podporami. Będzie to most o długości ok. 80-100 metrów i szerokości 4,2 m., jednokierunkowy z jezdnią dołem.

Urząd Gminy w Łapszach Niżnych powierzył wczoraj firmie z Czarnego Dunajca przygotowanie projektu budowy mostu tymczasowego i uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód potrzebnych do rozpoczęcia prac. Firma ma na to czas do połowy lutego przyszłego roku. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu, który zgodził się na opóźnienie terminu rozpoczęcia prac, stoi jednak na stanowisku, że bez względu na to czy most zastępczy powstanie do tego czasu czy nie, prace muszą rozpocząć się najpóźniej początkiem marca. Jest to data dająca szansę na realizację inwestycji przed końcem 2022 r.

Przypomnijmy, iż od początku października na moście w Trybszu obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Wprowadzono również ograniczenie tonażu z 15 t do 3,5. Wyjątkiem są pojazdy komunikacji zbiorowej. Zmiana organizacji ruchu na moście podyktowana była bardzo złym stanem technicznym mostu. Jest on w stanie przedawaryjnym.

W ostatnim czasie, w ramach przygotowań do planowanych prac, w rejonie mostu stanęły już znaki informujące o nowej organizacji ruchu. Są jednak odwrócone tyłem do jezdni lub przekreślone i jeszcze nie obowiązują.

r/
najnowsze informacje
komentarze
@Trybszanka21:51, 26 października 2021
Ja bym jak na razie nie świętował sukcesu. Pozwolenia trzeba jednak jeszcze uzyskać.
Trybszanka18:24, 26 października 2021
Do "Ze Spisza"

Gdyby nie protest, władza nie ruszyłaby czterech liter, by coś załatwić. Dobrze, że niektórzy (DZIĘKUJĘ, "Ze Spisza") widzą, że to załatwili mieszkańcy, bo niektórzy już odtrąbili SWÓJ- NIE SWÓJ sukces.
Że Spisza17:38, 26 października 2021
Dzięki Trybszanie!!! Gdyby nie Wasz protest byłaby jazda dookoła świata, a teraz gdy ceny paliwa szaleją objazd codziennie kilkanaście kilometrów więcej robi różnicę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas