Szlak rowerowy imienia Katarzyny Niewiadomej oficjalnie otwarty. "Chcę być inspiracją dla młodych ludzi" (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Jabłonka
Clouds
17°
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
16°
Wiatr: 12.204 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
18°
Wiatr: 15.12 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 14.4 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
23°
Wiatr: 13.824 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
52 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
28.10.2021, 16:15 | czytano: 4426

Szlak rowerowy imienia Katarzyny Niewiadomej oficjalnie otwarty. "Chcę być inspiracją dla młodych ludzi" (zdjęcia)

W Ochotnicy Dolnej, na placu przy urzędzie gminy, miało dziś miejsce odsłonięcie pierwszej tablicy szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge” z udziałem samej patronki. Pochodząca z Ochotnicy Górnej brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, osobiście zerwała wstęgę.

Fot. UG Ochotnica Dolna
Fot. UG Ochotnica Dolna
Ze względu na warunki pandemiczne oraz czas urlopowy sportsmenki, wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie z udziałem rodziny, kibiców oraz przedstawicieli samorządu – wójta, pracowników i radnych.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia gratulacji Kasi Niewiadomej za jej dotychczasowe sukcesy kolarskie, wytrwałość i promowanie Gminy. Wójt Tadeusz Królczyk podkreśli, że Kasia jest rodowitą ochotniczanką, 100 – procentową - w 50 procentach jej korzenie są w Ochotnicy Dolnej, a w 50 procentach w Ochotnicy Górnej. – Kasiu, cała społeczność jest niezwykle szczęśliwa, że rozsławiasz imię Ochotnicy i Polski na całym świecie, jesteś naszą ambasadorką. Jesteś też wielką inspiracją dla wszystkich młodych mieszkańców Ochotnicy i Tylmanowej.

W ramach podziękowań Tadeusz Królczyk wręczył naszej brązowej medalistce Mistrzostw Świata pamiątkową statuetkę oraz kwiaty.

Następnie została odsłonięta pierwsza tablica prezentująca szlak „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge”. Tablicę odsłoniła Kasia Niewiadoma wraz z Wójtem Tadeuszem Królczykiem oraz Cezarym Szafrańcem – wykonawcą szlaku, który pokrótce go omówił i scharakteryzował.

Kasia Niewiadoma podziękowała za utworzenie szlaku i bardzo ciekawą inicjatywę, która zrodziła się w jej rodzinnej miejscowości. Podkreśliła, że z pewnością przyczyni się ona do aktywizacji osób uprawiających kolarstwo i znalezienia nowych talentów. - Chcę być inspiracją dla młodych ludzi, a dzięki tej ścieżce będę mogła to robić. Dziękuję.

Do 15 listopada br. zostanie oddany cały szlak „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challange” wraz z oznakowaniami. Natomiast w 2022 roku planowany jest cykl działań promocyjnych związanych z tym szlakiem.

Szlak „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challange” będzie zawierał 16 odcinków, podzielonych na dwie kategorie: łatwe - fun i trudne - challenge. Każdy odcinek będzie oznakowany, z początkową tablicą informującą o tym co nas czeka, czyli długość, przewyższenie, średnie i maksymalne nachylenie. Przeważnie ta druga wartość jest istotna, bo nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie można byłoby na asfaltowych podjazdach zmierzyć się z tak licznymi i stromymi podjazdami, w najstromszym miejscu nachylenie dochodzi do 40% (Odcinek Twarogi). W tych miejscach będą czekały na rowerzystów tablice z podanym nachyleniem, a na samym końcu każdego odcinka tablica z wysokością n.p.m. Dodatkowo każdy odcinek będzie wyznaczony w rowerowej aplikacji Strava.com, gdzie będzie można porównać się z innymi. Cała długość szlaku ma ponad 117km z przewyższeniem blisko 3500 metrów.

Katarzyna Niewiadoma jest jedną z najlepszych kobiet w kolarstwie szosowym na świecie. W tym roku zdobyła swój pierwszy, upragniony medal Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, zajmując po pasjonującej walce trzecie miejsce. Tym samym wpisała się w historię polskiego kolarstwa jako pierwsza medalistka Mistrzostw Świata.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Harnaś23:46, 30 października 2021
Coś okropnego
Ela21:51, 28 października 2021
Czy ja dobrze widzę - prawie 3300000 zł za kilka tablic? Szanuje Panią Kasie ale to jest przegięcie by tak przepłacać!!! Apeluje do kontrolerów NIK by sie przyjrzeli tej sprawie!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas