Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Zakopane
Snow
Wiatr: 19.224 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
Wiatr: 19.8 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 24.228 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
03.11.2021, 11:06 | czytano: 2561

Tatry znów ośnieżone (zdjęcia)

ZAKOPANE. Pierwszy śnieg zmiótł z gór wiatr halny. Wczoraj i minionej nowy znów zaczęło padać i Tatry ponownie prezentują się w zimowej szacie.

zdj. Piotr Korczak
O ile w samym Zakopanem panuje ładna, słoneczna, jesienna pogoda, o tyle w Tatrach jest już zimno. Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach gór są bardzo trudne. Na szlakach leży świeży śnieg, w wielu miejscach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko.

"Na niżej położonych szlakach miejscami jest również ślisko, zwłaszcza w miejscach zacienionych. Gdzieniegdzie zalega błoto - dotyczy to zwłaszcza Ścieżki nad Reglami na odcinku Dolina Chochołowska – Dolina Lejowa oraz bocznych szlaków odchodzących z Doliny Chochołowskiej, gdzie prowadzona jest zrywka drewna" - przypomina TPN.

W Dolinie Tomanowej trwa remont mostów. Ze względu na obryw skalny w rejonie wschodniej ściany Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego parkowcy zdecydowanie odradzają jakiejkolwiek działalności taternickiej tym w rejonie.

Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie i gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa. Podczas silnego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Poślizgnięcie się na oblodzonych odcinkach szlaków grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Pozostaje zamknięty fragment Ścieżki nad Reglami na odcinku: Polana Kalatówki – do skrzyżowania z żółtym szlakiem z Doliny Białego, czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Psia Trawka - Rówień Waksmundzka, niebieski szlak turystyczny prowadzący górą Polany Kalatówki na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki – do końca Polany Kalatówki (do odejścia na Halę Kondratową)

Dojście na Halę Kondratową możliwe tzw. dolnym szlakiem prowadzącym przez Dolne Kalatówki .

Do końca listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas