Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
04.11.2021, 16:10 | czytano: 9240

"Na naszych oczach dzieje się historia"

Rada Gminy Czarny Dunajec rozpoczęła proces, który zakończy się złożeniem wniosku o nadanie miejscowości praw miejskich. - Historia dzieje się na naszych oczach - mówi przewodniczący Tadeusz Czepiel.

Czarny Dunajec. Fot. Robert Miśkowiec
Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie nadania statusu miasta miejscowości Czarny Dunajec. Opinia była pozytywna, tak jak wcześniejsze konsultacje społeczne, w których, w głosowaniu, większość mieszkańców zarówno Czarnego Dunajca jak i gminy, poparła wniosek o przywrócenie miejscowości praw miejskich.

Podczas obrad jeszcze raz przetoczyła się dyskusja na temat za i przeciw związanych z nabiciem praw miejskich. Część radnych wracała też do tematu, czy konsultacje były prawidłowo przeprowadzone. - Uszanujmy wynik konsultacji, bo ogromna ilość osób brała w tym udział. Większość zdecydowanie była za. I nie ma co więcej przedłużać tej dyskusji. Trzeba czynić starania, żeby Czarny Dunajec odzyskał prawa miejskie. Nie bójmy się tego. Ludzie zadecydowali i pomóżmy - apelował radny i były wójt Kazimierz Dzielski. - Ja też mam zastrzeżenia co do formy konsultacji, ale każde wybory można było lepiej przeprowadzić. Wszyscy psioczą na PiS, a PiS wygrywa wybory. Trzeba uszanować to, co jest. Bo lepszej konsultacji już nie zrobimy, klamka zapadła.

W głosowaniu 17 radnych było za, 4 wstrzymało się od głosu. - Opinia daje podstawę wójtowi do przygotowania opracowania wniosku. Trzeba się zgłosić o dane do kilku instytucji. I na końcu jest uchwalany wniosek. Wiec temat ostatecznego złożenia wniosku wróci na sesję rady gminy - poinformował sekretarz Michał Jarończyk.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Justus13:22, 6 listopada 2021
Jakie dzikie pomysły? Kasę trzeba ciągnąc z UE ile się da to ostatnia perspektywa kiedy Polska mniej wpłaca do budżetu UE niż daje!!! Centrum nauki będzie z 5 lat a później budynek odpicowany możecie w gminie przeznaczyć na co chcecie. To oczywista oczywistość dla każdego kto chociaż liznął projektów UE. Pozdrawiam władze gminy za pomysłowość.
Swój18:15, 5 listopada 2021
Jaga przecież bloki są od wielu lat przy ul. Targowej. Popatrz jaki zabieg okoliczności,odebrali prawa miejskie a blok wybudowano.????
Czarny10:49, 5 listopada 2021
Nie, no nie do wiary.
Jak taki dziki pomysł sie urodził komus w głowie.
Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie.
andrew08:05, 5 listopada 2021
@Malwina Podaj podstawę prawną twoich stwierdzeń?!
jaga205:53, 5 listopada 2021
A gdzie bloki ? w kazdym mieście są
Malwina23:58, 4 listopada 2021
Stracą gospodarstwa agroturystyczne, będą musiały zarejestrować działalność gospodarczą.
Dexter20:33, 4 listopada 2021
Ale głupoty piszecie. Nauczyciele ie stracą dodatku wiejskiego bo Dunajec mna dużo mniej mieszkańców niż 5000 od której liczby traci się dodatek. Dopłatyobszarowe i górskie nie będą niższe bo zależą od powierzchni gospodarstwa rolnego a nie lokacji w Mieście czy na wsi. Kokoszkow, Gubałówka Olcza to tereny wsi ale w miastach j co nie mają dopłat. Albo w Szczawnicy. Co za nonsensu wypisunecie. Widać że je jesteście z Naszej gminy i nam zazdroscicie. Za kilka lat Dunajec odjedzie Miastu i tyle. Juz teraz wiele sie dzieje.
Kolo19:56, 4 listopada 2021
Jeden i drugi komentarz tej samej osoby, w dodatku takiej która nie ma pojęcia o czym mówi ale powtarza brednie.
Miescon z CzD18:50, 4 listopada 2021
Do jeszcze nie miastowa. Nauczyciele mają parasol ZNP pod przywództwem postkomunisty Broniarza . A tu chodzi o coś zupełnie innego. Co przeciętny mieszkaniec tej pięknej miejscowości zyska , a co straci. Nie wszyscy mieszkańcy Czarnego Dunajca są nauczycielami.
Jeszcze nie miastowa18:16, 4 listopada 2021
To nauczyciele stracą dodatek wiejski!
Miescon z CzD17:00, 4 listopada 2021
Czyli dopłaty dla gospodarstw rolnych mniejsze. Ale prestiż większy. Czarny Dunajec i tak i tak się nie zmieni. Kto na tym zyska , kto straci. Na forum ,,Podhale24? nie było na razie o tym polemiki.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas