Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Szczawnica
Snow
-0°
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
09.11.2021, 10:10 | czytano: 3090

Niemal tysiąc chętnych na 130 Mieszkań Plus w Nowym Targu. Co dalej?

Nabór wniosków w Nowym Targu dobiegł końca. Chętni mogli aplikować na mieszkania przy ul. Sikorskiego przez trzy tygodnie. Zainteresowanie było ogromne – w toku trwania naboru wpłynęło aż 977 wniosków, co oznacza ponad siedmiu chętnych na jeden lokal.

Materiały prasowe
- Pochodzę z Nowego Targu dlatego ten wynik w ogóle mnie nie dziwi – myślę, że jest on pochodną doskonałej lokalizacji w jakiej znajduje się nasza inwestycja, a także atrakcyjnej oferty, którą wprowadzamy na nowotarski rynek. Mieszkania zostaną przekazane najemcom w stanie wykończonym podstawowym, co oznacza pomalowane ściany, ułożone glazury oraz terakoty w kuchniach i łazienkach, a także biały montaż. Wystarczy wnieść swoje meble i można mieszkać! – powiedziała Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Od dnia złożenia wniosku, na udokumentowanie informacji w nim zawartych potencjalni najemcy mają 30 dni. Samorząd dokona weryfikacji społecznej, która polega na nadaniu wnioskom odpowiedniej punktacji, zgodnej z kryteriami zapisanymi w uchwale Rady Miejskiej. Potem powstanie lista pierwszeństwa do mieszkań uszeregowana według zdobytych punktów. W Nowym Targu radni zadecydowali, że pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny zastępcze.

Drugi etap to weryfikacja zdolności czynszowej, czyli sprawdzenie najemcy pod kątem finansowym. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca o mieszkanie przy ul. Sikorskiego zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.Inwestycja w Nowym Targu to 130 mieszkań, dwu- i trzypokojowych, które mieszczą się w pięciopiętrowym budynku. Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji – dobrze skomunikowana i daje łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż Białego Dunajca, a także rezerwat Bór na Czerwonem. Za realizację tej inwestycji odpowiada Chemobudowa-Kraków. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 2 kwartał 2022.

Źródło: Polski Fundusz Nieruchomości, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Dziod20:27, 10 listopada 2021
Blokowcy marudza do roboty...a nie tylko płakac że drogo...na wsi sie nie płacze ..a tu na autobus za daleko do dekady...dziady
Podwyżki10:39, 10 listopada 2021
atrakcyjna oferta.. śmiech.
Złożyłem bo chcę się przenieść na swoje, gdzieś trzeba mieszkać. Za mieszkanie 45m2 czynsz 1530zł minus dopłata to daje 1400zł a gdzie dodatkowe, drożejące media..
Z wypłatą na poziomie lekko ponad najniższa krajowa zostanie jakieś 700zł na życie.. Bieda aż piszczy.
mieszkaniec doliny smogu16:23, 9 listopada 2021
"Doskonała lokalizacja" - chyba tylko żeby frustrować sąsiadów po drugiej stronie ulicy, którzy krwawice włożyli we wkład własny, zadłużyli się na 30 lat żeby dzieci miały dach nad głową, a tut taki kwiatek z dopłatami wybudowany z podatków, w którym jak ktoś przestanie płacić, to przecież i tak nie usuną rodziny z dziećmi, więc razem się poskładamy na opłaty.
Antoni15:24, 9 listopada 2021
@ff Do Dekady możesz podjechać MPK lub taksówką. Nie powinien to być problem jak stać cię na mieszkanie +
ff13:10, 9 listopada 2021
'daje łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa' Pewnie, że jest droga prowadząca do Krakowa. I nazywa się Zakopianka, ale w okolicy nie ma żadnego przystanki. Trzeba walić na dworzec Dekada pół godziny pieszo. Jest przystanek na Szaflarskiej przy Podtarzańskiej, ale autobusy do Krakowa tamtędy nie jeżdżą. Najwyżej do Zakopanego jedna linia busów.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas