Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-4°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-3°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 66 %
Jakość powietrza
146 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 73 | 146 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
12.11.2021, 17:42 | czytano: 3343

Trzeci dzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Targu. Odznaczenia i medale

Fragmentem wiersza Jana Kasprowicza „Rzadko na moich wargach” rozpoczął swoje okolicznościowe wystąpienie przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda. W Szkole Muzycznej dziś - trzeci dzień nowotarskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

- Takie słowa jak Ojczyzna, patriotyzm są obecnie nadużywane. Dzisiaj łatwo nimi szafować i licytować się nawzajem, kto bardziej kocha ziemię swych ojców. Łatwo się kłócić, wypominać prawdziwe i wyimaginowane krzywdy. I co z tego wynika? Jeżeli nic nie wynika, to pół biedy, ale jeżeli z tych górnolotnych dyskusji wynika „nic dobrego” to już jest prawdziwa tragedia - mówił Grzegorz Luberda.

W programie dzisiejszej uroczystości - oprócz wystąpienia przewodniczącego Rady Miasta - zaplanowano wręczenie medali i odznaczeń państwowych i samorządowych. Srebrny krzyż zasługi dla Marka Wierzby, brązowy dla Marii Łojas-Jurkowskiej i Adama Jurka. Za długoletnią służbę zloty medal otrzymała Aneta Wójcik, srebrny Marta Skawska. Medal Pro Patria - Tadeusz Morawa.Medal „Zasłużony dla Kultury” przyznano Tomaszowi Magierskiemu i Janowi Bobakowi, a „Zasłużony dla sportu” - Leszkowi Koperniakowi, Stanisławowi Markowi, Władysławowi Paliderowi, Jackowi Sikorze, Piotrowi Jabłońskiemu i Arkadiuszowi Morawskiemu. Medal „Za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowy Targ” odbiorą Jakub i Marian Błażusiakowie oraz Roman Latoń, a tytuł „Honorowego Ambasadora Miasta Nowy Targ” - Daniel Urbaniak i Andrzej Klocek.


Trzydniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończy koncert Stanisław Soyka Trio.

Więcej o uroczystości - jutro.

p/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
denaturat10:12, 14 listopada 2021
Małomiasteczkowe czepianie się ubioru osób przyjmujących nagrody na takiej czy innej gali to właśnie wyraz kołtuństwa i prowincjonalności rzekomo zawstydzonych Nowotarżan.
A na jednej z zamieszczonych fotografii widać jak organizator w nowatorski sposób przymocował do mównicy elementy dekoracyjne za pomocą widocznej taśmy samoprzylepnej. Brawo Wy! To wysoki poziom profesjonalizmu i dbałość o szczegóły, które dotkliwie obnażają kalectwo tej próżnej władzy.
kindersztuba08:42, 14 listopada 2021
do Bobo - w byle jakim mieście, pod byle jaką władzą wszystko musi być byle jakie i udawane. Nie dziwi nic, bo to coś co nazywa sie klasą ma się na co dzień lub w ogóle, a dekorowanie świąt i wieszanie wstążek niewiele tu pomaga. Zresztą to Miasto sów. No to musi i plebejskich sowizdrzałów. Nawet tych co właśnie wskoczyli w garniak i założyli krawat, czy wpięli muchę. A słomę wciąż widać...
Aleks23:30, 13 listopada 2021
Czy aby medale państwowe zgodnie z ustawą nie powinien wręczać wojewoda lub jego zastępca,a nie dyr.wydziału ?.
M.15:56, 13 listopada 2021
Bobo - masz rację. Urbaniak wyskoczył jak filip z konopii. Niby miało być wesoło, ale wyszło trochę niezręcznie. Sztandary i bluza trochę się gryzła. Marynarkę można pożyczyć, skoro go nie stać.
mariusz15:11, 13 listopada 2021
Szpital zadłużony a dyrektor ma krzyż za oddłużenie, ludzie sprzęt dawali a on ma krzyż za zakup sprzętu. To jakaś kpina w żywe oczy. A te afery ciagłe?
Bobo13:58, 13 listopada 2021
Panie Danielu prosi Pan o wybaczenia "bluzy" no tak, jako ambasador Miasta mógł Pan założyć choćby marynarkę. Nie musiała być od Armaniego, szacunek dla innych obecnych i w końcu reprezentuje Pan Nowy Targ, a Pan jeszcze coś bredził ni z gruszki ni z pietruszki, po czym prawie wszystkim opadła szczęka.
Gdzie się podziali tacy mężczyźni22:41, 12 listopada 2021
Proste czesc ludzi wie co powiedział minister Pinkas byly główny inspektor sanitarny " maseczki nie chronią przed wirusem, a jedynie przypominają nam że jest pandemia" . Zapoznali się z rademizowanymi badaniami wysłuchali konferencji polskiego stowarzyszenia niezależnych lekarzy i naukovow , przeczytali dane publikowane przez Mz w ramach dostępu do informacji publicznej, przeczytali opracowane materiały na grupie c-19 ...nawet who już
mowi ze maseczki nic nie daja ..... wyciągnęli wnioski. A część no cóż... może czytac nie lubi ... ??? Jedno jest pewne trudno patrzeć jak z dnia na dzień zabierają nam wolnosc a my świętujemy wolnosc w symbolu zniewolenia człowieka..Przykre, że współcześni mężczyźni okazali się tak słabi ze zafundują nam kobieta ciężkie czasy ....
łobak21:39, 12 listopada 2021
jedni zamaskowani inni nie zamaskowani??? ło co w tym lezie??
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas