Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Rabka Zdrój
Snow
-6°
Wiatr: 12.348 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-6°
Wiatr: 10.152 km/h Wilgotność: 78 %
Snow
-6°
Wiatr: 16.164 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-5°
Wiatr: 17.568 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-7°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
122
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
79
43
Zgonów
1
1
Na kwarantannie
1594
840
Wykonanych testów
289
182
18.11.2021, 13:36 | czytano: 6256

Aż 121 nowych zakażeń koronawirusem na Podhalu

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie nowotarskim, 38 w tatrzańskim, 7 przypadków śmiertelnych, 1702 osoby na kwarantannie - z dnia na dzień statystyki dotyczące pandemii na Podhalu są coraz gorsze. Przybywa zakażonych i zgonów związanych z COVID-19.

Arch. Podhale24.pl
Łącznie w kraju mamy dziś 24882 nowe zakażenia koronawirusem i 370 przypadków śmiertelnych (wyłącznie z powodu COVID-19 - 100, 270 - choroby współistniejące).

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu poinformował, że otwarty w poprzednim tygodniu oddział covidowy został zapełniony niemal od razu. "Obecnie liczba łóżek zwiększona została do 40, jednak w obliczu niepokojących statystyk Dyrekcja Szpitala rozważa otwarcie kolejnego oddziału. Należy dodać, że pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby, to w większości osoby niezaszczepione" - komunikuje placówka

r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
antycovidian11:53, 19 listopada 2021
@Medyk
" Myślicie, że to tak łatwo trzymać kogoś za rękę w ostatnich minutach jego życia, bezsilnie obserwując jak odchodzi? "

Czy hospicja dla dzieci, ludzi dorosłych coś ci mówią ??? w których z oddaniem pracuje spora grupa wolontariuszy.

" narażać się na ryzyko zakażenia. !!!"
sam przebywałem w sali "covidowej" bez jakichkolwiek zabezpieczeń, w której był pacjent podłączony pod tlen. Owszem, lekarz "kosmonauta" do nas przyszedł, po to, by mi dać wypis i bocznym wejściem wyprowadzić poza szpital życząc udanego powrotu do domu. Resztę @Medyk dopowiedz sobie sam
Medyk07:27, 19 listopada 2021
Mówicie, że personel tylko wyciąga ręce po dodatki? To jak wytłumaczycie, że nie ma chętnych do pracy na takim oddziale? Nie ma salowych, nie ma pielęgniarek, nie ma fizjoterapeutów ani lekarzy, którzy chcą (nawet za 2x swojej pensji!) narażać się na ryzyko zakażenia. Myślicie, że to tak łatwo trzymać kogoś za rękę w ostatnich minutach jego życia, bezsilnie obserwując jak odchodzi? Często przy tym wspominając o rodzinie, którą zostawia i bijąc się w pierś (o ile jeszcze ma siłę), że mógł do tego nie doprowadzić? To właśnie przez waszą postawę, cynizm, zaborczość i głupotę ludzie umierają. Ale dla was to będzie "bezobjawowy katar". Zawsze znajdziecie jakąś wymówkę... Cóż. Leczcie się dalej wódką, kapustą i oscypkami.
viki20:27, 18 listopada 2021
??? bo w NT więcej przetestowano ludzi i stąd ta pandemia. To nie wirus to celowe działanie. Teraz z pozytywnym wynikiem bezobjawowo przechodzi chorobę.
taka prawda19:47, 18 listopada 2021
Jak nie będzie jak już na siłę w przychodniach robią testy. Im więcej testów tym więcej chorych. Fałszywe testy robią pandemie. Ludzie przestańcie się testować to pandemia zniknie. Chyba że chcecie mieć następny lockdawn na zimę.
do wszystkich za i przeciw w hejtach18:02, 18 listopada 2021
Czytam te komentarze uśmiać się można . Ale nie o to chodzi. Można by napisać tragikomedię pisane prozą albo wierszem "kończącego się Świata
"
maseczka17:53, 18 listopada 2021
cozadzien 17.11.2021

"Moja mama bardzo źle się poczuła, była bardzo słaba, nudności, zawroty głowy, duszności. Nie była w stanie samodzielnie trzymać się na nogach. Siostra zadzwoniła na pogotowie, oni natomiast stwierdzili, że to nie jest pilna sytuacja, aby przyjeżdżać w takiej sytuacji. Dodam, że mama jest szczególnym pacjentem z tzw. Karta Dilo, leczy się onkologicznie. Po błagalnych prośbach mojej siostry, przyjęli zgłoszenie. Została zabrana do szpitala na Tochtermana. Po upływie 30 min zadzwoniłam na rejestracje, okazało się, że takiej pacjentki jeszcze nie ma. Po kolejnych 20 min zadzwoniłam jeszcze raz, okazało się, że pacjentka czeka w karetce, gdyż jest dodatnia i czeka na zwolnienie łóżka. Poza tym pani stwierdziła, że jest masa ludzi na izbie i kilka karetek, może za 5 h dowiem się co z mamą. Postanowiłam działać, moje rodzeństwo pojechało na miejsce. Okazało się, ze karetka jest jedna, a na izbie tylko pan ochroniarz?. Mama była bardzo słaba, potrzebowała natychmiastowej pomocy, a nie oczekiwania w karetce. Brat zapytał dlaczego nie mogą jej od razu przyjąć, skoro jest pusto. Pani odpowiedziała: ?Musi ktoś umrzeć, żeby ktoś mógł zając łóżko?. Zaczęła się nerwówka i walka o mamę. Lekarz z karetki: ?Zróbcie zadymę i nagrywacie! Inaczej was nie przyjmą, a mama może nie przeżyć. Takich sytuacji jest tutaj wiele.? Mój brat słysząc takie słowa, zaczął naciskać na przyjęcie mamy. Była nerwówka, a panie z rejestracji wyszły sobie na papieroska. Jedna z nich rzuciła: ?Mój ojciec tez zmarł na Covida czekając na miejsce?? Dramat, kolejne słowa prowokują bardziej. Wezwano policje? - czytamy we wpisie córki."

Ostatecznie po interwencji policji rodzina zabrała chorą z karetki i na własną rękę odwiozła do innego szpitala.

Zdrowia życzę! Bo dodatki kowidowe w natarciu.
???17:32, 18 listopada 2021
Zastanawia mnie jedno a mianowicie że 83 przypadki w powiecie nowotarskim a 38 w tatrzańskim. Jak to możliwe że przy takiej liości gości weekendowych pod Tatrami jest ponad dwa razy mniej zachorowań ? W nowotarskim też byli goście ale nie tak dużo. W TVN góralen zakopiańscy byli oskarżni o zbyt małą wyszczepialność na wiosnę i wręcz powiedziane było że to mocni i odporni ludzie i nie potrzebują szczepień. Jak to zatem jest że mało się zaszczepiło i mało choruje ? A może to "kreatywna" statystyka żeby cepry przyjeżdżały i dudki zostawiały ?
Absurdalny17:25, 18 listopada 2021
AbstraCHUJąc od wszystkiego i wszystkich.
Mamy wyszczepienie ok. 50%. No to skąd poziom zachorowań jest większy niż rok temu?? No i tu powinni się odezwać teraz Ci od tych "większości" w szpitalu niezaszczepionych.
Pytanie zasadnicze, skoro tyle czytacie tej fachowej wiedzy, bez względu od kogo jest i za ile, SKĄD tyle zachorowań?? Statystycznie powinno być 50%. Logiczne!!! Umieralność też mniejsza?? Zaskoczenie??
Absurdalny17:19, 18 listopada 2021
Do Medyk
Z ciebie taki medyk jak ze mnie ludzki człowiek.
Przynajmniej nick-em byś się nie kompromitował i tą fachową wiedzą. No może za dużo czytacie fachowej literatury o ratowaniu świata i zdrowia ludzkiego przez koncerny.
Fakt, pomagają i to bardzo, oj bardzo, a jak bardzo, to się okaże.
A jak chcesz być eksperymentem medycznym, kto ci zabroni??? Jedynie sam sobie możesz zabronić, a czy to jest nieetyczne, zmuszać innych do przeprowadzania na sobie badań skuteczności leku (szczepionki, czopka na hemoroidy)??
A przysięga Hipokratesa??
Jak ich jest mam 6 kropek, wszystkie złamane.
A najlepsze jest to: "według najlepszej mej wiedzy "
No ta wasza wiedza chu.. warta jest.
Sami się nie szczepicie, innych namawiacie - no bo o kasę chodzi, a wiadomo, pierwsi do niej łapę wyciągniecie.
Jak by nie było takich profitów, już byłoby dawno po Waszej pandemii.
Medyk16:13, 18 listopada 2021
Proszę czytać fachowe opracowania na tematy medyczne, o których najwyraźniej większość komentujących nie ma pojęcia. To, ile osób zaszczepionych znajduje się aktualnie na oddziałach COVID jest tajemnicą, które każde przedsiębiorstwo ma w obowiązku chronić, ale może proszę napisać oficjalne pismo otwarte do dyrektora szpitala z prośbą o codzienna aktualizację listy pacjentów, może się zgodzi... Dla osób, które chcą poznać trochę faktów- polecam serwisy oferujące rzetelną wiedzę dla lekarzy i innych zawodów medycznych z zakresu przeglądu badań z całego świata. https://...
Osiol16:01, 18 listopada 2021
Do majOnz
Który to już,, nick''??

Wszystkim zaszprycowanym pół roku temu minol status osoby zaszprycowanej....... zapraszają po kolejne emocje jakoś tłumu niema jeden po drugim się ogląda i czeka śmiało odważnie dla innych się zaszprycujcie dla siebie dla ludzkości trochę odwagi

Sympatycznie się robi dwa obozy naprzeciw siebie czekają kogo prędzej....... Ale po 6miesiacach zaszprycowanych przesuwa się do obozu tych co nie........ Apeluje więc podejmijcie obywatelski obowiązek i te trzecią działkę pobierzcie bo wpychają was do drugiej grupy gdzie psujecie statystykę........


I co majOnz zachęciłem wszystkich aby podążali w w kierunku ostatniej prostej mam nadzieję że wezna se to do serca i pójdą po trzecia dzialke
Wnerwiony15:50, 18 listopada 2021
W zeszłym roku o tej porze nie było tylu zaszczepionych i przypadków było dużo mniej.Teraz im więcej zaszczepionych,tym więcej przypadków.Dlaczego nie są publikowane dokładne dane ilu zaszczepionych,a ilu niezaszczepionych zachorowało.Jak nie zaszczepieni to Covid,a jak zaszczepieni to Grypa!!!
ufo15:47, 18 listopada 2021
długi wekend daje o sobie znac wpuscie na kolejny weekend200tys do zokopanego bedzie git
pamiętający15:12, 18 listopada 2021
I tak będzie, dopóki do diagnostyki będzie używało się testów pcr, których wynik jest uzależniony od ilości cykli denaturacyjnych. Im jego wyższa liczba, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku pozytywnego, nawet u zdrowej osoby. Casus Kamila Stocha, przed turniejem 4 skoczni.
Absurdalny14:52, 18 listopada 2021
W większości??
Tacy specjaliści i nie potrafią dokładnie określić ile jest zaszczepionych, a ilu niezaszczepionych. Może nie pytają się zaszczepionych??
Przykład dla tumanowatych:
Na 100 pacjentów 51 jest niezaszczepionych, no to mamy większość.
Kogo oni w tym szpitalu zatrudniają?? Swoją kasę potrafią policzyć, ale już procentowo to nie?? No nie, bo Zus potrafią obliczyć, brutto i netto wiedzą, ale mają problem gdzie indziej.
andersen14:25, 18 listopada 2021
ooooo propaganda srovidowa rusza pelna parą:)
majOnz13:55, 18 listopada 2021
"Podziękowania" za ten stan rzeczy należą się siejącym dezinformację na temat szczepień, nawołującym do zaprzestania noszenia maseczek i zaprzestania profilaktyki. Takimi osobami powinna zając sie prokuratura, bo przez wypisywane głupot umierają ludzie, którzy uwierzyli w te łgarstwa.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas