Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
20.11.2021, 15:25 | czytano: 19245

Koncertowe otwarcie MCK w Nowym Targu. Przemowy, owacyjnie przyjęty występ, bankiet (zdjęcia)

- To, co wydawało się niemożliwe, co było dla niektórych może i solą w oku, udało się z powodzeniem doprowadzić do szczęśliwego finału - mówił burmistrz Grzegorz Watycha podczas piątkowej gali otwarcia Miejskiego Centrum Kultury.
Przypomnijmy, projekt architekta Jarosława Głoska z Łodzi wybrano dokładnie 5 lat temu, przebudowa, która rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku kosztowała 35 milionów złotych.

Fot. Szymon Pyzowski
- Dziś otwieramy budynek, który jest i przez lata będzie dumą Nowego Targu - podkreślał Watycha, przypominając, że kwota w większości pochodziła z dotacji rządowych i unijnych - w sumie dofinansowanie wyniosło ponad 23 miliony 700 tysięcy złotych - i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się zarówno do pozyskania pieniędzy jak i samej realizacji inwestycji.

Pamiątkowe statuetki powędrowały więc do wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka, Stanisława i Roberta Potoczaków - wykonawców, Łukasza Urygi, którego zespół inspektorów nadzoru z firmy „Obiekt” z Jawornika czuwał nad jej przebiegiem, Wilhelminy Schab - naczelniczki wydziału funduszy pomocowych i inwestycji UM, Witolda Kozłowskiego - marszałka Małopolski, posłanki Anny Paluch, architektów - Jana Karpiela-Bułecki i Jarosława Głoska oraz wiceministrów - Edwarda Siarki i Andrzeja Guta-Mostowego.

- Dyskusji i potyczek było wiele, ale w kluczowych chwilach zwyciężył głos rozsądku i myślę, że mieszkańcy będą dumni z tego, że taką decyzję podjęliśmy i dobrze wydaliśmy publiczne środki - podkreślał burmistrz.

Wczorajsza gala - profesjonalnie prowadzona przez Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, żonę dyrektora MCK - rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, następnie salę widowiskową poświęcił prałat ks. Stanisław Strojek. Potem były wystąpienia, wręczenie wspomnianych statuetek, wreszcie to, na co wszyscy czekali najbardziej - koncert muzyki filmowej, który okazał się prawdziwą ucztą dla ucha i ducha.

Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective, pod batutą Krzesimira Dębskiego, której towarzyszyli Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ania Byrcyn i Rafał Szatan to był strzał w dziesiątkę, z pewnością godny gali otwarcia MCK.

Najpierw motywy z polskich filmów i seriali - do wielu z nich muzykę napisał właśnie Dębski, który w sumie ma ich na koncie ponad 50, później hity z kina światowego, jak choćby z „Gladiatora”, „Dirty Dancing”, „Ojca Chrzestnego”, czy serii filmów o Bondzie. Oczywiście nie zabrakło - dwukrotnie, bo również na bis - pięknej „Dumki na dwa serca” Dębskiego, do słów Jacka Cygana, w wykonaniu duetu Górniak - Szcześniak. Owacje mogły być tylko na stojąco.

Po koncercie przyszła pora na poczęstunek przy suto zastawionych stołach.

Dziś i jutro kolejne wieczorne koncerty inaugurujące działalność MCK, więc kolejne piękne, ale zarazem ciężkie dwa dni dla pracowników Centrum. - Gdyby nie oni, tej gali by nie było - dziękował ze sceny - i słusznie - swojemu zespołowi dyrektor Andrzej Lichosyt.

p/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Podatnik05:54, 23 listopada 2021
Aniela nie rozumiesz?? ZUS 1800 , miliony urzędasów bawi się za naszą krwawizne, Nfz, spółki se porobili, itd itp . Budują se mok za miliony , urządzają se bankiety i wszystko z naszych podatków, a podatnik jak niewolnik. Basen wybudowany za pieniądze podatników bilet 12 zł. Napisz mi, co jest dla zwykłego podatnika, Autostrady wybudowane za pieniądze podatników, najdroższe na świecie, coś jeszcze nie rozumiesz? . Wpłata podatnika 700 euro. To już śniady inżynier zasiłku ma więcej. Pytam coś jeszcze nie rozumiesz? /.../
Aniela20:59, 22 listopada 2021
Do ali: Niestety, muszę Cię rozczarować. Nie należę do dworu, chociaż może i szkoda... Nie krytykowałabym przecież byłego samorządowca, gdybym sama nim była. Mój komentarz dotyczy wszystkich głosów krytycznych, które pojawiły się pod artykułami o koncertach. A że napisałam go właśnie tutaj? Przypadek. Przecież nie będę pisać wszędzie tego samego. Po prostu krew mnie zalewa, gdy czytam, jak ludzie narzekają i wyśmiewają coś, na co ja czekałam przez lata.
Luki17:59, 22 listopada 2021
Olga ty dostałaś bilety w urzędzie, łatwo Ci pisać.
Olga17:00, 22 listopada 2021
@ ala bilety zarówno na Darię jak i na Nowotarzan można było kupić jeszcze w dniach koncertu..
Raz jak nie dostałam biletu na teatr czy kabaret później pilnowałam repertuaru a.sie nie obrażałam
Czytac czytac16:58, 22 listopada 2021
@ normal kazdy wydaje pieniądze jak lubi, koncerty byly płatne a ty zaczniej czytac co wywolo tą drozyzne czym spowodowana jest inflacja dlaczego pojawił się kryzys... itd
ala15:38, 22 listopada 2021
Anielko piszesz "...bo to właśnie my, mieszkańcy, będziemy z tej inwestycji korzystać, więc nasze pieniądze wrócą do nas". Skorzystałaś w weekend ? bo ja nie nie dostałam biletu na żaden z koncertów. Nie opowiadaj dydrymał. Ja nie należę do dworu jak ty.
lira12:13, 22 listopada 2021
ale w dobie pandemii to chyba niehigieniczne całować się po rękach :)
Aniela10:52, 22 listopada 2021
Szczerze mówiąc, kompletnie nie rozumiem tych, którzy krytykują największą od lat inwestycję w kulturę w naszym mieście. Pewnie, lepiej było wtedy, gdy z sceny wystawały gwoździe, z sufitu sypał się tynk, a artystów było słychać wyraźnie tylko w trzech pierwszych rzędach. W swoim doborowym towarzystwie macie także pana Jachmiaka, byłego wicestarostę, który centrum kultury w Nowym Targu nie potrzebuje, bo jego stać, żeby na koncert z prawdziwego zdarzenia wybrać się do Krakowa, Warszawy, Londynu, a może nawet Nowego Jorku, gdzie w stylowych budynkach nie leje się kicz ze sceny. Inwestycja kosztowała... A co, chcieliście za darmo zrewitalizować budynek, który generalnego remontu wymagał od lat? A że z naszych podatków? To chyba dobrze, bo to właśnie my, mieszkańcy, będziemy z tej inwestycji korzystać, więc nasze pieniądze wrócą do nas. Może należy się pochwała za gospodarność, że nie z kredytów? Jeżeli chodzi o maseczki na koncercie, to nie rozumiem tego świętego oburzenia, bo przecież większość z Was tych maseczek i tak nie nosi, ponieważ to ogranicza Waszą "osobistą wolność" (wystarczy popatrzeć na kupujących w sklepach, z których maseczki nosi może jakieś 10%), a pandemia jest wymysłem bogatych tego świata, chociaż wokół nas wciąż z jej powodu umierają ludzie.
Zastanówcie się, zanim napiszecie kolejny zjadliwy i niesprawiedliwy komentarz.
broż08:57, 22 listopada 2021
Przepraszam za stłuczona antyramę. Trochę za dużo wypiłem
normal21:56, 21 listopada 2021
no wszystko fajnie ale czy w obecnych czasach drożyzny, inflacji kiedy ludzie zastanawiają się czym będą za chwile palić w piecach konieczna była taka rozrzutność ??? - nie można było zrobić skromniejszego jednodniowego otwarcia bez tej całej POMPY ???
Rafal16:56, 21 listopada 2021
Trzeba jeszcze do tych 35 mln + dodac koszty biblioteki ktora zostala wyprowadzona z MOK i za ktora trzeba placic wynajem od PZU nie malo. A w MOK pusta przestrzen dla wiatru.
Rafal16:54, 21 listopada 2021
Pomylka. 35 mln + 590 tys.+ to co wokolo bedzie czyli nowe przejścia itd...a jeszcze zostało to co zacznie sie sypac wkrotce. Wiec nie 35 mln tylko wiecel znacznie.
cerpok10:33, 21 listopada 2021
Już niebawem na widowni strefa VIP żeby władza nie musiała siedzieć z pospólstwem. Wydarzenia na zamówienie magistratu, płatne przez mieszkańców. Bilety z rozdania partyjnego. Śmietanka wreszcie ma się gdzie lansować za pieniądze mieszkańców. Brawo! I tak prężnie działający ośrodek zamieniono w burżuazyjny klub dla elit. Pozazdrościć.
Murem za Polskim Mundurem10:02, 21 listopada 2021
A czy to na miejscu jest aby zapraszać męża "gwiazdki" Białoruskiej Telewizji opluwającej obrońców naszej granicy.
Obserwator09:43, 21 listopada 2021
Rąsia-klapa-buzia-goździk itd jak za PRL
ski08:56, 21 listopada 2021
jaga 2 w którym wydziale pracujesz nie wstydz się powiedz
Wieś-ek08:46, 21 listopada 2021
Oby to koncertowe otwarcie nie spowodowało zwiększenia liczby chorych.80% bez masek.
A gdzie nasze panie Radne?
baciok@08:39, 21 listopada 2021
Cytat ,,Po koncercie przyszła pora na poczęstunek przy suto zastawionych stołach.:
Tak sie bawi władza za piniondze podatników.
WOLNY CZŁOWIEK08:06, 21 listopada 2021
Dziękuję wszystkim ZDROWO-ROZSĄDKOWYM osobom bez "kagańców", z pięknymi uśmiechami na twarzy, że na tej imprezie zachowali GODNOŚĆ CZŁOWIECZĄ i nie ulegli presji zdziczałego niewolniczego posłuszeństwa.

Wszystkim w kagańcach życzę, żeby poszli po rozum do głowy. Sprzedaliście się ZDRAJCOM POLSKI - PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘZY !
A gdzie Wy wtedy będziecie?

NORYMBERGA 2 RUSZYŁA
yeeee22:04, 20 listopada 2021
Statuetka imienia Barei ;)
jaga221:07, 20 listopada 2021
Dobrze że są ludzie którym się coś marzy chcą zrobić dla miasta żeby wszyscy korzystali. Mimo krytyki , wylewania pomyj dziękujemy Burmistrzowi za pokazanie klasy
E19:46, 20 listopada 2021
Szkoda że nie wspomniano o by?ej Pani Dyrektor.
KELNER19:33, 20 listopada 2021
Zglodnialem patrzac na stoliki z jadlem...
Dominik18:31, 20 listopada 2021
Fajnie że udawaliście że bilety są do sprzedaży... Możni tego miasta mam nadzieję że świetnie się bawiliście?
dzień dobry18:17, 20 listopada 2021
Wirus się szlaja po kościołach (Skawa, Zakopane), to korzystając z okazji zrobimy otwarcie.
Wpiszcie w wyszukiwarkę: Impreza w SĄDZIE REJONOWYM
Maria17:49, 20 listopada 2021
Było super. Piękny koncert. Obiekt godny. A krytykanci tylko robią to pod cele polityczne.
Barbara17:35, 20 listopada 2021
A gdzie statuetka dla Bary?
piotrek17:26, 20 listopada 2021
a nasz leszek to tak sam przy tym stoliku , nikt go nie zaprosił do towarzystwa -bidulek taki
radny17:24, 20 listopada 2021
a ten ktoż to taki i za co całuje po rękach panią annę ,czyżby ...
p17:19, 20 listopada 2021
nie rozumiem dlaczego nic nie warte statuetki i za co dostali tacy ludzie jak paluch , siarka ,kozłowski i potoczaki - przecież za to wzięli nie małe pieniądze ...
ek17:18, 20 listopada 2021
a za co statuetka tej Paluchowej?
G&T17:16, 20 listopada 2021
Zazdrość mnie zżera... Serio. Bardzo chciałam iść na ten koncert. Takie piękne głosy i wspaniałą orkiestrę usłyszeć choć raz na żywo. Niestety nie jestem żadnym vipem i brakło biletów. A ciekawe ile z tych "ważnych" osób mogło sobie przyjść tak po prostu, nawet grosza nie płacąc za bilety. Cóż... Budynek wybudowany za pieniądze podatnika, ale koncert dla podatnika już niestety nie jest... Ty zap..., a władza ucztuje...
Goral17:11, 20 listopada 2021
Później dziwne że biletów mało jak za free połowa sali siedziała. Puste głowy muszą się pokazać. Gut, Paluch i Hamerski napewno niesamowicie przysłużyli się do remontu MOK. Hahahhah
Mieszkanka17:09, 20 listopada 2021
Do Pegaz jeżeli coś piszesz to pisz za siebie a nie jak napisałeś w imieniu wszystkich mieszkańców:/żenada
Daro16:47, 20 listopada 2021
Gd,ie oni mają maski? My dostajemy mandaty a oni ?
magda16:30, 20 listopada 2021
Teraz program kto was tak urządził i usterka...
Ciekawy16:20, 20 listopada 2021
Artykuł pisany przez kogoś z urzędu miasta? Bo chyba tylko tam otwarcie budynku mogło wywołać taki entuzjazm. Czekam na artykuł o kosztach tego wszystkiego;)
diva16:11, 20 listopada 2021
Pani Wiceburmistrz - słaba sukienka....
Pani Burmistrzowa - pięknie!!!
Pegaz16:07, 20 listopada 2021
Panie Burmistrzu, solą w naszych (mieszkańców) oczach nie jest ten obrzydzony projekt, ale nieudolna, małostkowa, nieoczytana i kulturalnie kulawa władza miasta.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas