Wójt Jabłonki zapowiada kontrole palenisk - podhale24.pl
Czwartek, 01 grudnia
Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-3°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
26.11.2021, 12:33 | czytano: 3136

Wójt Jabłonki zapowiada kontrole palenisk

JABŁONKA. "Tegoroczny sezon grzewczy jest w pełni. Niestety nadal zdarzają się osoby, które spalają odpady w domowych piecach" - zauważa Antoni Karlak. wójt przypomina, że "każdy właściciel budynku jest zobowiązany wpuścić pracowników Urzędu Gminy na teren swojej posesji oraz udostępnić miejsce w którym znajduje się urządzenie grzewcze".

Urząd Gminy w Jabłonce/ zdj. Podhale24
Urząd Gminy w Jabłonce/ zdj. Podhale24
W opublikowanym na stronie UG komunikacie wójt przypomina, że pracownicy Urzędu - legitymując się stosownym upoważnieniem - realizują obowiązki wskazane w Programie Ochrony Powietrza Województwa Małopolskiego i tzw. uchwały antysmogowej i prowadzą na terenie gminy kontrole palenisk domowych oraz jakości paliwa służącego do ogrzania domu.

"Kontrole wykonywane są w obecności właściciela nieruchomości lub dorosłego domownika. W ramach kontroli sprawdzeniu podlegają: rodzaj stosowanego urządzenia grzewczego, materiały przygotowane do spalenia, w przypadku podejrzenia spalania odpadów możliwe jest pobranie próbki popiołu" - czytamy w obwieszczeniu.

Kontrolujący mogą robić zdjęcia i poprosić o dokumenty dotyczące kotła oraz zakupionego opału, sporządzony zostaje protokół, którego kopia zostaje przekazana kontrolowanemu - bezpośrednio podczas kontroli lub po jej zakończeniu.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
fred17:11, 28 listopada 2021
No tak samo gmina Lipnica też wójta interesuje czym mieszkańcy palą,bo zakładają gaz ale kogo na niego bedzie stać. bo jak niewolnicy z Wiednia zjadą to nikogo nie stać na gaz.W Jabłonce tez zakładają ale ile ludzi sie juz wycofało z tego.
edward09:18, 28 listopada 2021
Wojt to niechse /.../
Eko23:44, 27 listopada 2021
Na tym przykładzie widać jak funkcjonuje gmina w Jabłone: po prostu jaja i z każdej strony w udawanie a kopci gmina nie tylko ekologicznie
kasieńka18:12, 27 listopada 2021
Do luzik naród ciemny ,patologia ,brak edukacji -tymczasem to edukacja daje wspaniały przykład spalając w rogach ogrodów co popadnie Nie można spalić w piecu, bo ekologiczny to palą pokątnie .W Jabłonce tzw.belfrówka i pilchówka pod koniec pażdziernika otaczają się kłębami dymu . Patologia drogi PANIE NIE MA ZTYM NIC WSPOLNEGO
****09:39, 27 listopada 2021
Do luzik
Masz rację w 100procentach , oczywiście że musimy dbać o to czym oddychamy. Ale jest niedopuszczalne że gminne budynki kopcą ba całego , tam to dopiero są przestarzałe kopciuchy. I to w całej Gminie jest sytuacja że z tych kominów gminnych się kopci najbardziej. Mam na mysli dom Nauczyciela w Lipnicy Małej i Ośrodek Zdrowia. Może warto zacząć zmiany od rządzących a nie na odwrót. Niech Pan Wójt nsjpierw wymieni kopciuchy u siebie i pokaże przykład. Bo w tym momencie to jest śmieszne
luzik21:07, 26 listopada 2021
Popieram w 100%. Skoro naród ciemny, edukacja nic nie daje, a asa bierze każdą ilość śmieci to tylko kara zostaje. Przecież wszyscy tym oddychamy nie kumacie tego? Tylko wójt musi być konsekwentny i nie odpuszczać, żeby wytępić tą patologię. Widocznie nie ma innego wyjścia. Przecież w niektóre dni nie ma czym oddychać. Nie można na spacer wyjść. A ci co najbardziej czekają pewnie mają coś na sumieniu skoro się boją....
mieszkaniec Jabłonki20:27, 26 listopada 2021
Proponuje Wójtowi zacząć od budynków gminnych!!! Urząd gminy w Jabłonce i dom nauczyciela w Jabłonce co rano robią zasłonę z gęstego dymu. Panie Wójcie widzi Pan wszystko poza tym za co Pan jest odpowiedzialny.
kasieńka17:14, 26 listopada 2021
Dbajmy o jakość powietrza cały rok a nie tylko w sezonie grzewczym .proponuję Panie Wójcie o sprzątanie własnego podwórka .
kasieńka16:54, 26 listopada 2021
gdzie Pan Wójt był do tej pory całą jesień smród i dym od wypalanych gałęzi i liści a nawet siana u sąsiada ,że z daleka widać nikt nie reaguje szczypie w gardle piecze Okna trzeba zamykać nie mówiąc o wyjściu na dwór. Rano to najwięcej dymu widać z w kopcących się kominów Urzędu Gminy i Domu Nauczyciela
mieszkaniec gminy16:12, 26 listopada 2021
Wójtowi Gminy Jabłonka pomyliły się chyba jego uprawnienia. Moim skromnym zdaniem, nie ma takiej legitymacji, do prowadzenia takich kontroli. Mogę wpuścić na teren mojej posesji tylko i wyłącznie funkcjonariusza publicznego z nakazem prokuratorskim!!! Wójt - jako człowiek wybrany przez społeczeństwo - mieszkańców wsi, należących do gminy, NIE MA TAKIEGO UPOWAŻNIENIA!!! Tak na marginesie: mamy czwartą falę pandemii COVID-19, teraz takie kontrole to chyba strzał w 10-tke!!! Chyba najlepsza pora Panie Wójcie zastanowić się nad swoimi decyzjami...
Do motorniczy15:46, 26 listopada 2021
Motorniczy masz zupełną rację, urzędnicy niech najpierw skontrolują gminne obiekty i piece.
Motorniczy14:49, 26 listopada 2021
A czy Urząd Gminy też ktoś skontroluje, bo kopci się jak że starej lokomotywy. Ciekawe czym palą i z jakiego źródła mają opał.
mieszkaniec14:30, 26 listopada 2021
Proponuje zacząć kontrole od urzędu gminy i domu nauczyciela w Jabłonce
trzeźwo myślący13:47, 26 listopada 2021
A czy Wójt uruchomi specjalne dodatki do opału? Wszystkie nośniki energii poszły w górę. Czy ludzie mają wybierać: czy umrę z wyziębienia czy zapalę w kopciuchu?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas