Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Czarny Dunajec
Clouds
15°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
09.01.2022, 10:18 | czytano: 6762

Noworoczny "Winter Classic". Takiej imprezy dawno w Mieście nie było (zdjęcia)

NOWY TARG. Na zaproszenie do zabawy i prośbę o pomoc odpowiedziało mnóstwo osób. Wszystko wskazuje na to, że ósma edycja Noworocznego Meczu Charytatywnego Winter Classic Nowy Targ zakończy się wspaniałym wynikiem. Z samych licytacji internetowych zebrano blisko 25 tysięcy zł.

zdj. Szymon Pyzowski
Organizatorzy imprez pod hasłem "Winter Classic" nie znają zwrotu nie da się. Od kilku lat - latem i zimą organizują mecze, turnieje, festyny, którym towarzyszy zbiórka pieniędzy na wsparcie chorujących dzieci. Warto też pamiętać o inicjatywie, która zakończyła się budową domu dla całej rodziny.

Tym razem pomoc skierowana jest dla 6-letniego Maksymiliana Łajki z Nowego Targu, cierpiącego na dystrofię mięśniową Duchenne'a- DMD.

W sobotnie popołudnie i wieczór wokół Szkoły Podstawowej nr 11 zebrały się prawdziwe tłumy. Obserwowano rozgrywane mecze hokejowe, pokazy Karate Kyokushin, sportów walki NKSW i Zimowej Akademii Sportu, okupowano stoiska z jedzeniem i piciem, licytowano przedmioty, czy usługi, kupowano losy na loterię, w której każdy wygrywał. A nagrody były bardzo atrakcyjne. Wśród nich wycieczka do ciepłych krajów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się na przykład czapka z logo "90-lecia KH Podhale". Niektóre licytacje osiągały zawrotne ceny.

Licytacje internetowe już się zakończyły, ale dostępne są jeszcze cegiełki, które można kupić on-line.

Między bawiącymi krążyli wolontariusze z puszkami. Z tej formy wsparcia leczenia Maksymiliana skorzystała gromadnie drużyna piłkarska i hokejowa.

W programie znalazł się też koncert Par Excellence i Żaru oraz pokaz rzeźbienia w drewnie Marcina Lichosyta. Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni.

Podsumowując imprezę, organizatorzy napisali: "My, Grupa Winter Classic, chcielibyśmy serdecznie wszystkim podziękować za obecność, wykupienie wszystkich paczek i voucherów (co stało się w oka mgnieniu) i wrzucenie przysłowiowej złotówki na wczorajszym meczu charytatywnym Winter Classic dla Maksia 2022. Kolejny raz przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania"...s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Do słoma z butow14:47, 11 stycznia 2022
Chłopcze nikt chory nie jest na covid. Sam się napinasz i wyciągnij słomę z butów
SLOMA Z BUTOW19:28, 10 stycznia 2022
Chlopcze to byla impreza masowa i hokeisci Podhala mecz przelozyli bo sa chorzy na covid,wiec to jest nasza sprawa.Napinaczu co piszesz do juvrom.
do juvrom14:15, 10 stycznia 2022
nie twoja sprawa. nie interesuj sie.
JUVROM20:01, 9 stycznia 2022
Wczoraj kilku hokeistow Podhala gralo na winter classic a dzis oglosili ze nie jada na mecz ligowy bo sa zakazeni covidem?!!!!Moze ktos to wyjasnic?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas