Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 11.808 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-2°
Wiatr: 13.896 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.404 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
112 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 56 | 112 %
Koronawirus
138
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
138
Zgonów
4
Na kwarantannie
1139
Wykonanych testów
518
09.01.2022, 12:17 | czytano: 3074

Wielkie miliony w gminie Łapsze Niżne

Rada Gminy Łapsze Niżne przyjęła budżet na 2022 rok. - Nie jest to budżet łatwy – mówi wójt Jakub Jamróz.

Gmina spodziewa się w 2022 roku 54 mln zł uzyskać z dochodów, a wydać 58 mln zł. Zatem deficyt wyniesie ok. 4 mln. 18 mln zł wśród wydatków to inwestycje majątkowe. - Mamy przede wszystkim bardzo duże zadanie w postaci mostu na Białce, który absorbuje bardzo dużą ilość naszych środków i ogranicza możliwości inwestycyjne w innych miejscach, ale ta inwestycja jest nam bardzo potrzebna - mówił wójt.

Na wspomniany most gmina Łapsze Niżne zarezerwowała w tym roku 5,2 mln zł. Inne większe wydatki to: dalszy montaż odnawialnych źródeł energii, zakup samochodu bojowego dla OSP Niedzica Zamek, dalszą budowa sieci kanalizacyjnej w Kacwinie i Frydmanie, dalsza budowę boiska sportowego w Łapszach Wyżnych, budowa oświetlenia przy boiskach w Łapszach Niżnych, Kacwinie i Falsztynie, przebudowa boiska sportowego w Niedzicy, utworzenie strefy rekreacji w Łapszance, zakup urządzeń i sprzętu do narciarstwa biegowego w Niedzicy.

r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
wk...........13:02, 25 stycznia 2022
Widać że jesteś zagubiony! A dlaczego nie Kacwinogród to jest rodzinna Gmina? Nie jest to budżet łatwy?????? A tak na marginesie kto ten budżet uchwalił jak nie wójt bo chyba nie ta bezrada! Budowniczowie mostów z takimi inwestycjami pewnie że Gmina będzie się bujać! Ech taka durna rada czy cała ta kadencja na długo pozostanie w pamięci wyborców?? A miało być tak pięknie a wszystko się po....ło i mamy to co mamy moi drodzy!!!!!
i co dalej?08:12, 24 stycznia 2022
bodej ta bodej!!! A co wójt ma nie opowiadać kawały i różne farmazony chrzanić skoro gmina Łapsze to kabaret! Sesje to ubaw po pachy wójt czy radni bawią po prostu społeczeństwo! Mieliście dobrego wójta wybraliście lepszego czy aby na pewno? Też się nad tym zastanawiam dokąd zmierza to wszystko w tej gminie!
zagubiony13:04, 22 stycznia 2022
obrażony? Swoją drogą ten Spisz to ciekawy naród zawistny,taki jakiś fałszywy ,wystraszony żeby nie powiedzieć strachliwy a przy tym bogobojny! Sam nie wiem czy to jest jeszcze gmina czy może już jakiś putinogród Co sądzić o tak mocnym wpisie Norka prawda czy kłamstwo???
obrażony!!!!!11:52, 15 stycznia 2022
Norek ! To się okaże przy kolejnych wyborach czy masz racje! A z tą inteligencją na Podhalu bywa różnie nie przesadzaj! Pewnie są idioci , którzy wierzą Kubie ale nie wszyscy. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Wybory będą sprawdzianem dla wszystkich.... wójta i dla tej nieudolnej rady!
Norek23:10, 10 stycznia 2022
18 mln na inwestycje, z czego na most 5,2....więc co mu ten most blokuje..... Pier.... ta wójcina jak zawsze..... Kuba może w Kacwinie czy Niedzicy są idioci co w to wierzą....ale na Podhalu są ludzie inteligentni.....
bodejta bodej23:06, 10 stycznia 2022
co z milionów jak w gminie nie idzie nic załatwić ..... miały byc gruszki na wierzbie a same niedopatrzenia
a wojt po zebraniach zamiast konkretów to kawały gada
jak to jest16:47, 10 stycznia 2022
Mędrzec!!! Ja nie chcę polemizować z Tobą bo naprawdę nie warto ! Mogę Ciebie o coś poprosić od......l się od Niedzicy gościu g...o Ciebie powinno to boisko obchodzić . Czy jasno się wyrażam ? NIE tykaj mojej matki bo Ona już dawno nie żyje głąbie , czy zostałem dobrze zrozumiany ? Bez sil , miejscowość małą literą ,w lato PASA nowy spiski filozof się objawił he he he he .......A tak na marginesie Twoje pomysły czy nawet Wójta też mało interesujące . Prawda boli oj boli !!!!!!
Mędrzec13:24, 10 stycznia 2022
Do jak to jest. Z tego co wnioskuję to ty słabo stoisz z czytania ze zrozumieniem ale cóż muszą być tacy ludzie jak ty przynajmniej życie bywa ciekawsze radzę wrócić jeszcze raz do przeczytania jak nie to mamę poproś może wytłumaczy a nawiasem nie wykształcenie robi z ciebie inteligenta tylko czyny mądry człowieku hahahahahahahhaah a nie pisze się owce paść bo paść to można ofiarą oszusta hahahahahahahahha
Gość16:28, 9 stycznia 2022
A kiedy kanalizacja w pozostałych miejscowościach w gminie? Bo wali tak, że na spacerze można się kupą udusić.
jak to jest16:25, 9 stycznia 2022
Bez sił !!!! Jeśli Ci nie po drodze z Niedzicą to napisz do radnych wójta pismo drogi Jakubie .... Niedzice z tego burdelu i gmina będzie się rozwijać oby tylko nie pod przysłowiowym płotem ! Musisz złożyć podanie że chcesz paść owce na tym boisku ! Bo do tego się chyba nadajesz podejrzewam bardzo słabe wykształcenie bo robisz błędy ortograficzne . Nie ukrywam że jestem za odłączeniem Niedzicy od tej gminy ! Radni drogi Jakubie róbcie wszystko by nastąpiło to jak najszybciej to moje pobożne marzenie jeśli to jest możliwe to z góry serdecznie dziękuję .
miejscowy15:04, 9 stycznia 2022
Co to jest 58 mil. na gminę jak sama Łapszanka wpłaca do kasy gminy 26 mil. reszta to wpłata bogatych miejscowości takich jak Frydman , Kacwin , Łapsze i po sprawie jaki to nie łatwy budżet ?
Jozek15:02, 9 stycznia 2022
A w Niedzicy Zamek (wioska turystyczna która zapewnia wpływ z podatków od nieruchomosci i opłaty klimatycznej) jak zawsze pominięta
Bez sil14:40, 9 stycznia 2022
Przebudowa boiska w niedzicy a po co jak tam nawet drużyny nie mają pieniądze wydane w błoto panie Jakubie brawo może warto pomyśleć nad bardziej potrzebnymi rzeczami a nie boiska gdzie głównie w lato pasa się tam owce i krowy masakra
ze wsi12:54, 9 stycznia 2022
czegoś tu nie rozumiem : czy to jest chwalenie się czy narzekanie???
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas