Alarm w szpitalu: wieczorem zadzwonił telefon z informacją o bombie. Głos był odtworzony z nagrania - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.692 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
14°
Wiatr: 80.46 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
76 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 38 | 76 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
11.01.2022, 09:27 | czytano: 11062

Alarm w szpitalu: wieczorem zadzwonił telefon z informacją o bombie. Głos był odtworzony z nagrania

NOWY TARG. Późnym wieczorem strażacy i policjanci szukali bomby w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym. Są wstępne podejrzenia, kto stoi za fałszywym alarmem.

Fot. Czytelnik Alan
Fot. Czytelnik Alan
- Głupi żart - komentuje dyrektor Marek Wierzba, który ma osobiste podejrzenia, kto może za tym stać. Telefon odebrał pracownik rejestracji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Pracownik usłyszał w słuchawce otworzone nagranie z jakiegoś nośnika z informacją o podłożonej bombie. To był krótki komunikat - mówi.

- Zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym w szpitalu otrzymaliśmy około godz. 19.30. Budynek został sprawdzony przez policjantów z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z wykorzystaniem psa do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Na miejscu byli obecni także strażacy. Nie zarządzono ewakuacji. Zgłoszenie nie zostało potwierdzone - informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Policja ma numer, z którego dzwoniono. Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Za fałszywy alarm grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Dyrektor Marek Wierzba mówi, że niemal codziennie w szpitalu dochodzi do kłótni, a nawet awantur, które wywołują osoby sprzeciwiające się noszeniu maseczek, testom na COVID-19 czy ogólnie negujące istnienie pandemii. Tego dnia również dochodziło do takich sytuacji, które kończyły się mało przyjemnie. Dyrektor podejrzewa, że za nagraniem może stać jeden z takich właśnie niezadowolonych pacjentów szpitala. Sprawdzi to policja. - Wierzę, że służby podejmą stosowne działania w tej sprawie - dodaje szef placówki.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
antycovidian04:20, 12 stycznia 2022
@Ja tylko przejazdem
"Napaści na punkty szczepień i pobicia personelu są dziełem wyłącznie antyszczepionkowców, ktorzy być może są w szoku tlenowym od nie noszenia maseczki, albo po prostu mają bandyckie skłonności."

Sporadyczne wypaczenia owszem się zdarzają, ale są to działania jednostkowe. Gdyby było inaczej, to tv - radia by grzmiały, nagłaśniały sprawę 24 godziny na dobę, a tymczasem cicho sza.

"- w szpitalach ,także nowotarskim, pacjenci na oddzialach covidowych w zasadniczej wiekszości to TACY, KTORZY NIE PRZYJĘLI ŻADNEJ DAWKI SZCZEPIONKI. Na OIOMach staniowią dużo ponad 90%."

kolejna Twoja manipulacja danymi - odsyłam do mojego poprzedniego postu jak fałszuje się statystyki na które Ty się jak dziecko nabierasz odnośnie kwalifikacji, przypisywania chorych do grupy niezaszczepionych. Prawda jest całkiem inna - rąbek tej prawdy (mały wierzchołek góry lodowej) ujawnił prezydent Siemianowic Śląskich Pan Rafał Piech. Myślę, że podobnie jest we wszystkich szpitalach w Polsce.

Nie kompromituj się więcej, bo nikt w Twoje zakłamane "rewelacje" nie mające nic wspólnego z rzeczywistością już się nie nabiera. Zdejmij maskę, zacznij oddychać pełną piersią, dotleń swój organizm, bo może dzięki temu opadną Ci klapki z oczu, zaczniesz wreszcie racjonalnie myśleć i przestaniesz posługiwać się zamordystyczną propagandą rządową. Jakoś nie mogę się doczekać od Ciebie odpowiedzi (której unikasz) co do skuteczności podawanych ludziom eksperymentalnych preparatów genetycznych zwanych przez Ciebie "szczepionkami"
ceper02:32, 12 stycznia 2022
--- ja tylko przejazdem -- człowieku ty już dawno się ;; ogarnąć ;;; twoja nienawiść do innych aż kipi .Od wieków ludzie mieli różne zachowania a ty przypisujesz wszystkim tylko jedno - zaszczepieni -- lub nie a weż się zaszczep nawet sto razy .będziesz nieśmiertelny owinięty kokonem ja ,ja ja,
Ja tylko przejazdem22:21, 11 stycznia 2022
@antycovidian
Jak zwykle kłamiesz lub nie wiesz co piszesz - w szpitalach ,także nowotarskim, pacjenci na oddzialach covidowych w zasadniczej wiekszości to TACY, KTORZY NIE PRZYJĘLI ŻADNEJ DAWKI SZCZEPIONKI. Na OIOMach staniowią dużo ponad 90%.
Pacjenci po 2 dawkach (lub jednej Johnsona) NIE SĄ UZNAWANI ZA NIE ZASZCZEPIONYCH w statystykach.
Napaści na punkty szczepień i pobicia personelu są dziełem wyłącznie antyszczepionkowców, ktorzy być może są w szoku tlenowym od nie noszenia maseczki, albo po prostu mają bandyckie skłonności.
Jaki sens?22:11, 11 stycznia 2022
W jakim celu są formułowane wypowiedzi prowadzące do podziałów między ludźmi oraz do wzajemnych oskarżeń pomiędzy osobami o różnych poglądach? Historia przypomina bardzo smutne i okrutne wydarzenia, do których doprowadziły bardzo głębokie i odpowiednio sterowane podziały. Zastanówmy się wszyscy dlaczego politycy prowadzą taką narrację i czyje ?dobro? mają tak naprawdę na myśli?.
Czytelnik19:11, 11 stycznia 2022
Głupi żart..:( A i sugestie p. dyrektora, że to zapewne jeden z pacjentów, któremu kazano założyć maseczkę na usta są dość infantylne
Wyrocznia18:42, 11 stycznia 2022
Mnie tylko ciekawi to, czy lenie, po ogłoszeniu o podłożonej bombie, zaczęli się szybciej ruszać, czy dalej tak samo flegmatycznie jak w stosunku do pacjentów.
Do Edek18:35, 11 stycznia 2022
Przepis na jajecznicę. Ugotować jajka, pokroić i obsmażyć na maśle.
antycovidian17:35, 11 stycznia 2022
@Ja tylko przejazdem
Co za idiotyczne porównanie. Jak można porównywać idiotę za kółkiem, do wirusa i choroby. Halo, czy Ty się słyszysz ? Na jakiej podstawie twierdzisz, że osoby niezaszczepione atakują te drugie. Ja z takim przypadkiem się nie spotkałem, natomiast NA CODZIEŃ spotykam się z atakami proszczepionkowców (zaszczepionych) właśnie na nas, głównie za brak maseczki, bo nikt zdrowo myślący nie zatruwa własnego organizmu utrudniając jego natlenienie. Chyba niedobór tlenu uderzył Ci na mózg. Łóżka w szpitalu zajmują głównie osoby, które przyjęły dwie dawki "szczepionki" ale nie zgłosiły się na trzecią (bo te dwie zdały się psu na budę) i zostały ZAKWALIFIKOWANE JAKO OSOBY NIEZASZCZEPIONE, przez co jest zafałszowana statystyka, którą Ty świadomie nagłaśniasz, obwiniając takich jak ja za wszystkie nieszczęścia jakie Was zaszczepionych spotykają. Wstyd Wam się przyznać do Waszego błędu, że pochopnie pod wpływem nagonki medialnej przyjęliście te "szczepionki", które Was przed niczym nie chronią. Dlatego z nas robicie "chłopców do bicia" czytaj kozłów ofiarnych. Gdyby lekarze leczyli chorych, gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby, to znaczna większość chorych nie zajmowałaby łóżek szpitalnych i respiratorów.
Ba16:51, 11 stycznia 2022
Szczepionki przeciwko odrze, ospie, polio też kiedyś były eksperymentem.
Pewna osoba16:21, 11 stycznia 2022
@Ja tu tylko przejazdem
"Zajmujecie większość miejsc w szpitalach, przez was chorzy na nowotwory, udary i zawały nie mają szans na ratunek. Wasze leczenie kosztuje krocie."

Ludzie nie mają szans na ratunek bo zamiast dostać natychmiastowa pomoc na sorze to siędzą po 8h bez jedzenia i picia w ciężkim stanie słuchając pierd***** jacy to są głupi i nieodpowiedzialni bo się nie zaszczepili. Pewien lekarz potrafił mojej śp. mamie wykonać drugi test gdy pierwszy był negatywny bo nie była zaszczepiona. To nic, że miała zakrzepice, wodobrzusze i niedokrwistość III stopnia. Lekarza obchodziła tylko szczypawka.
Ja tylko przejazdem14:57, 11 stycznia 2022
@antycovidian

Ostatnio jadę sobie samochodem, Zakopianką, mam zapięte pasy, poduszki powietrzne i inne systemy bezpieczeństwa. Nagle z przeciwka jakiś idiota 'wyskakuje na czołówkę"... Rozumiem, że twoim zdaniem powinienem czuć się bezpiecznie, przecież mam wszystkie systemy bezpieczeństwa w samochodzie i nie powinienem mieć pretensji do tego półgłówka...

Odwalcie się, antyszczepionkowcy od ludzi zaszczepionych, przestańcie napadać na punkty szczepień, atakować lekarzy i pielęgniarki, straszyć bombami, bić biedne ekspedientki i klientów w sklepach i straszyć bombami (pewnie straszycie tylko dlatego, że bomb nie macie, bo gdybyście mieli, to byście ich użyli)

Zajmujecie większość miejsc w szpitalach, przez was chorzy na nowotwory, udary i zawały nie mają szans na ratunek. Wasze leczenie kosztuje krocie.
Ba14:52, 11 stycznia 2022
Szczepionki przeciwko odrze, ospie, polio też kiedyś były eksperymentem.
Edek14:37, 11 stycznia 2022
Może niech kanapowi naukowcy wyjaśnią, jak to "maseczki nie chronią przed wirusem"? Coś czuję, że nie potrafiliby wyjaśnić, jak zrobić jajecznicę.
Z moich obserwacji na obecną sytuację myślę, że:13:12, 11 stycznia 2022
Panie Wierzba, to dziwne, bo ja akurat obserwuję agresywnie zachowujących się ludzi, ale zaszczepionych co najmniej dwoma dawkami. Nie rozumiem dlaczego, bo przecież powinny się czuć bezpieczne!! Jeśli nie wierzą w tę szczypawkę, to po co się szczypiły ?!?!

To dziwne, jak ostatnio nasila się nagonka na ludzi, którzy nie chcą przyjąć tego eksperymentu do swojego ciała. W większości są to oskarżenia bez pokrycia, żeby bardziej skłócić ludzi ze sobą.
Nie zdziwiłoby mnie ,gdyby za tym stały jakieś służby wrogiego wywiadu.

Uważam, że akcja została zainscenizowana, gdyż patrząc na to co dzieje się dookoła, wszystko jest możliwe.

NIE UFAM RZĄDOWI - BO KŁAMIE

Czy Pan Wierzba reprezentuje partię PIS ?
Jeśli tak, to nie mam pytań.
Zaszczepiony i po co11:17, 11 stycznia 2022
Nie dziwić się ludzia ze maja już dość tego cyrku w sylwestra marzeń nie było obowiązku maseczek czy pokazywanie certyfikatów szczepień a kilka dni później w TV mówią że obostrzenia bo fala idzie i jak tu w to wierzyć że robicie to dla nas dla naszego dobra raczej każdy dla siebie dla pieniędzy żeby jak najwięcej wydusić
antycovidian10:42, 11 stycznia 2022
" ... maseczki nie chronią przed zakażeniem koronawirusem i nie zabezpieczają przed zachorowaniem na COVID-19. " Odwalcie się proszczepionkowcy od osób, które nie przyjęły i nie przyjmą tego eksperymentalnego preparatu genowego i dajcie nam NORMALNIE ŻYĆ. Skoro jesteście "zaszczepieni", to "szczepionki" Was przed zakażeniem - chorobą powinny chronić, a jeśli tego nie robią tzn. że są g...o warte
Życie09:46, 11 stycznia 2022
Fałszywy alarm to zachowanie jak najbardziej naganne. Natomiast zmuszanie do noszenia szmat, które jak wiadomo przed wirusem nie chronią, segregacja sanitarna to jest bezprawne że strony szpitala. Wirus jest, ale nie przesadzaj my, jak od pierwszych objawów się leczymy, a nie olewamy i myślimy, że samo przejdzie, to nie jest on taki straszny. Zgony są przez brak dostępu do lekarza, a jak się rozpanoszył, to na leczenie bywa za późno.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas