Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Rabka Zdrój
Clouds
-2°
Wiatr: 11.808 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-2°
Wiatr: 13.896 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.404 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
112 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 56 | 112 %
Koronawirus
138
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
138
Zgonów
4
Na kwarantannie
1139
Wykonanych testów
518
14.01.2022, 15:54 | czytano: 1846

Terytoliarsi ćwiczą na stokach narciarskich (zdjęcia)

"Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej daje szanse na rozwój zawodowy, możliwość służenia Ojczyźnie, ale może być też przygodą życia . W ostatnich dniach po raz kolejny przekonali się o tym małopolscy terytorialsi, którzy w Czorsztyn-ski Kluszkowce doskonalili swoje umiejętności narciarskie" - czytamy na stronie 11MBOT Wojska Obrony Terytorialnej.

zdj. WKU Tarnów
Tym razem goszczą na naszym terenie terytorialsi z Tarnowa. Przeszli oni tu także szkolenie z zakresu ratownictwa górskiego pod okiem ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu przypomina o możliwości spędzenia ferii zimowych na szkoleniu WOT. Projekt „Ferie z WOT” skierowany jest w szczególności do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz nauczycieli i zakłada 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe wyrównawcze. Propozycja kierowana jest także do rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas wolny poza domem np. na zorganizowanych obozach zimowych."Szkolenie podstawowe rozpocznie się 15 stycznia, a zakończy 30. - uroczystą przysięgą wojskową. Dodatkowo dla chętnych którzy są żołnierzami rezerwy, składali we wcześniejszych latach przysięgę wojskową, a chcieliby dołączyć do 11MBOT zapraszamy na szkolenie wyrównawcze" - zachęca WKU.

Osoby zainteresowane powinny złożyć wniosek kontaktując się z rekruterami WOT poprzez dedykowaną stronę: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub udać się osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień, właściwej swojemu zameldowaniu. Służbę w WOT można następnie odbywać w miejscu zamieszkania (nauki, studiów), nie musi to być miejsce zameldowania.

opr. s/ zdj. WKU Tarnów
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas