Piątek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 47 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
22.01.2022, 17:33 | czytano: 20730

Jachymiak: Coś w stylu "nowego wału" i reality show na naszej wyższej uczelni

FELIETON. I tu gładko przejdziemy do kolejnego sukcesu, jakim niewątpliwie jest przebieg reality show na naszej wyższej uczelni. „Uczelnia szuka rektora”. W przeciągu miesiąca było już trzech. I pojawiają się następni, co chcą mieć rektora w portfolio. Na początku nie łapałem o co chodzi. A jak zobaczyłem Panią Biankę w gronostajach to zwątpiłem w przyciąganie ziemskie - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.

Archiwum autora
- No, wreszcie się udało. Otworzyć parking na Kościuszki. Pan Burmistrz osobiście wyjaśnił zasady korzystania. Otóż zamiast biletu parkingowego należy kupić bilet na komunikację miejską. Niby, że się gdzieś dalej jedzie. Bo to Park & Ride. Jak już pisałem normalnie jest na obrzeżach miast i nie ma żadnych biletów. Ale w związku z tym, że ten nowotarski to ściema, to wprowadzają „regulacje”.

Coś w stylu „nowego wału”. Kompletny gniot i dziesiątki regulacji, żeby był mniej dokuczliwy. Albo Kloca Kultury. Miało być dla 5 milionów ludzi rocznie. Ja uwierzyłem, bo naiwny jestem. Ci w Unii E chyba też, bo dali pieniądze. A to lipa. Dawniej by się to nazwało łgarstwo. A dzisiaj? Jest jeszcze takie słowo? Ludzie szkoleni są na wyższych uczelniach jak pisać wnioski, tak, żeby przeszły…

I tu gładko przejdziemy do kolejnego sukcesu jakim niewątpliwie jest przebieg reality show na naszej wyższej uczelni. „Uczelnia szuka rektora”. W przeciągu miesiąca było już trzech. I pojawiają się następni, co chcą mieć rektora w portfolio.

Na początku nie łapałem o co chodzi. A jak zobaczyłem Panią Biankę w gronostajach to zwątpiłem w przyciąganie ziemskie. I wtedy mnie tknęło. Wkręcają nas. Po sukcesie „Rolnik szuka żony” i innych, telewizja znów szykuje hit. Przekonamy się niedługo, jak zmontują…

Bym nawet wystartował, bo wszyscy mówią na mnie „doktór”. Ale powiedziano, że ten ogonek nad drugim „o” mnie dyskwalifikuje. A byłem w poszukiwaniu roboty, bo izba lekarska chciała mnie pozbawić chleba. Szczęściem dali w końcu naganę.

Piszę szczęściem, czy nawet sukcesem, bo moja opinia o tej izbie jest taka, że ta nagana to jak order. No, może nie Virtuti, ale order. Każę sobie go wyklepać i przypnę bezpośrednio do piersi. Takie są zasady w Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa, która jest moją najulubieńszą. Co prawda odeszła już na śmietnik historii, ale my tu w WK Mieście kultywujemy jej tradycje. Spotykamy się w różnych piwiarniach, tak, żeby nas pegasus nie wyśledził, i podejmujemy uchwały.

Ostatnio, jak donosiłem, powołaliśmy Stowarzyszenie na Rzecz Ofiar Izby Lekarskiej. Owa zamiana wylotu na naganę to nasz pierwszy sukces. Zbieramy pieniądze na opłacenie kar izby, która (w końcu lekarska) kocha pieniądze. Ilość naszych członków wzrosła do czterech, mamy też kilku sympatyków i uzbierane 20 złotych. Spodziewamy się jednak zastrzyku większej gotówki od Poczty Polskiej.

Poczta działa podobnie jak izba lekarska. Zajmuje się wszystkim, ale tym co do niej należy to marnie. Dodatkowo pewna listonoszka z Kowańca wypaliła się zawodowo i nie dostarcza poleconych. Pisze potem różne bzdury. O mnie, np., że się bałem koronawirusa i nie przyjąłem. Wpadła jak śliwka w kompot, bo ja z covidem stykam się ciągle i nie odczuwam żadnego lęku…

Trochę mi żal kobiety. Przypomina tę Annuszkę co rozlała olej i uruchomiła lawinę niefortunnych zdarzeń… Ale, jak ją zwolnią, to może zostanie rektorem…

*

Redaktor Rajski Pawlik w potoku gratulacji zauważył, że on nie bardzo orientuje się w całości moich relacji z lekarską korpo. Obiecałem mu osobny felieton. Właściwie to od dawna zamierzałem, ale historia była nieskończona. I dalej nie jest. Ale czego się nie robi dla red. Rayskiego… Tylko, że może to być przydługie. Coś jak Antek czy Janko Muzykant…

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gustaw04:13, 13 lutego 2022
Odczep się Pan od Pani listonoszki
jj22:31, 25 stycznia 2022
Znowu się uśmiałem po pachy.:-) A akapit z przyciąganiem ziemskim wymiata. :-)
ciotka20:56, 24 stycznia 2022
Super lekarz z empatią i człowiek z sercem .
Egon15:13, 23 stycznia 2022
Może się komuś nie podobać, jak i co Doktór pisze. Ale nikt nie zmusza do czytania. Faktem jest, że ma do tego dryg i czyta się to z przyjemnością. Nawet jeśli komuś się wydaje inaczej, to w końcu jest subiektywne spojrzenie i już.
Czekam na proste "wyłożenie" sprawy Podhalanki, bo pewnie mało kto wgłębiał się w szczegóły tego cyrku.
Pozdro
kudlon14:09, 23 stycznia 2022
dobrze poczytać z przymrużeniem oka pisane felietony Pana Jachymiaka...trochę wesołego nastroju w tej coraz większej biedzie pomaga...
No cóż13:15, 23 stycznia 2022
POmorze ma wałęsę A POdhale jachymiaka...
Aaa12:47, 23 stycznia 2022
Ciekawe ilu jest takich zadowolonych klientów poczty polskiej?Którym swoje ?usługi?świadczy pani listonosz z Kowańca?Naczelnik poczty udaje,że nie widzi problemu?.no cóż?
Z Maniów11:50, 23 stycznia 2022
Super tekst i miłe wspomnienie trzeciego otwarcia parkingu. Do trzech razy sztuka. Takie otwarcie bez otwarcia podobnie jak spapranej ścieżki wokół Boru na Czerwonem, której do dziś Waldek od desek nie otworzył
Góral z Pienin10:47, 23 stycznia 2022
Kiedy ostatnim razem napisałem zeby ten cwaniaczek wzioł się do roboty to moderator usunąl ten wpis . Promuję sie nieróbstwo i dyletanctwo na łamach P24.
Znowu temu " mądrasiowi" robi sie za darmo reklamę na internecie .
Reklamę czego ?????
zeebee02:36, 23 stycznia 2022
Może byś pan napisał o tym doktorze ze śpitola co tak +dobre testy wykonywał+
all00:18, 23 stycznia 2022
Panie ,,J,, , na foto polecam mniej używek .... a wyciskane brednie by robić ,,wow,, hmmm lepiej nagrywaj dzień z życia J , i wrzuć na youtube
G21:56, 22 stycznia 2022
Po prostu parking w dechę
Gryzmoły21:37, 22 stycznia 2022
Doktor uczył się pisania felietonów od PRP. Czy przerósł "mistrza" ?. Skoro "mistrz" to jakiś tytuł uczeń musiał mu nadać. Zapewne stąd ten redaktor. Zawsze to coś. Być uczniem redaktora.
Ala20:27, 22 stycznia 2022
O Pani Listonoszce z Kowańca to akurat ,,swynto prowda"jest nie do podrobienia!!!
Getay20:19, 22 stycznia 2022
Kociokwik.
Jan18:25, 22 stycznia 2022
Super doktórze
sprzedam opla18:19, 22 stycznia 2022
Dobry felieton. Czekam na kolejny.
ps.a z Pawlika Rayskiego to taki redaktor jak ze mnie kosmonauta. Tyle mam wspólnego z kosmosem, że patrzę w niebo. Ten dwojga nazwisk to nawet portaliku ze zdjęciami nie utrzymał bo jak się zmienił burmistrz to się i sponsorzy wycofali. Potem został urzędaskiem i tak się skończyła jego kariera redaktorska.
A17:40, 22 stycznia 2022
Sztosik czapeczka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas