Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Czarny Dunajec
Clouds
15°
Wiatr: 15.3 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 24.408 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
24°
Wiatr: 20.592 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 14.004 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.01.2022, 10:55 | czytano: 2054

Olimpijska trasa w Białce Tatrzańskiej i jubileusz sportowego triumfu Wojciecha Fortuny (zdjęcia)

Polski Komitet Olimpijski zorganizował w Białce Tatrzańskiej Olimpijski Weekend ze specjalną trasą zjazdową, na której mierzony jest czas. Są także gry i zabawy w "wiosce olimpijskiej". Olimpijską zabawę w Białce Tatrzańskiej zainaugurował Wojciech Fortuna, który świętował 50-lecie zdobycia złotego medalu w Sapporo (1972 r.).

zdj. Marcin Szkodziński
- Trener zapytał mi pytanie, czy skoczę 100 metrów. Odpowiedziałem, że 100 m, to będzie za mało na dobry wynik - wspomina Wojciech Fortuna. - Pofrunąłem swoje 111 metrów. To była najwyższa nota w historii olimpiad jak na tamte czasu. Prowadziłem po pierwszej serii. Wygrałem 0,1 pkt. Czekałem na wejście na podium ok. 40 min. Pytałem, czemu tak długo i trener powiedział, że Japończycy nie przewidzieli, że Polak wygra i pojechali po nuty, żeby zagrać Mazurka Dąbrowskiego. Przeżyłem tam piękne chwile - dodaje.

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem XXIV Zimowych igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 w Białce Tatrzańskiej powstało olimpijskie miasteczko i olimpijska trasa zjazdowa. Przy dolnych stacjach kolei pojawiły się namioty Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz sponsorów wspomagających sportowców.

W miasteczku spotkać można olimpijczyków Katarzynę Bachledę-Curuś, Luizę Złotkowską, Karolinę Sztokfisz, Stanisława Gąsienicę-Daniela, Dariusza Goździaka, Katarzynę Deberny i Wojciecha Fortunę. Na specjalnie wydzielonej trasie zjazdowej do slalomu amatorzy mogą spróbować swoich sił i sprawdzić, z jakim czasem przejazdu pokonają trasę. Zwycięzcy będą mogli poczuć nie tylko sportową radość z wygranej, ale także z nagród, które ufundowali Sponsorzy Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022.

Weekend Olimpijski w Białce Tatrzańskiej, to także wielkie święto, dla Wojciecha Fortuny, który w tym roku świętuje 50-lecie zdobycia pierwszego zimowego złotego medalu dla Polski. - W lutym minie 50 lat. Niby to jest kawał czasu, ale przeleciało jak z bata strzelił - mówił na konferencji prasowej Wojciech Fortuna. - Czuje się jako spełniony sportowiec, bo zdobyłem to, o czym marzyli lepsi ode mnie i nie zdobyli. Teraz czuje się już nie jako skoczek, ale jako kibic - dodaje.

Z olimpijskiej trasy w Białce Tatrzańskiej będzie można jeszcze skorzystać w niedzielę do godz. 15.30.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ski alpine06:27, 24 stycznia 2022
Nie chcemy być odebrani, że się czepiamy, ale...Na Kotelnicy po ratrakowaniu nocnym włączacie jeszcze miejscowo armatki i naśnieżacie. Wjazd z idealniej trasy w taką pułapkę tępego sztucznego śniegu jest niebezpieczny, bo nagle wyhamowuje. Czy nie możnaby rano puścić choćby jednego ratraka, żeby to rozprowadził?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas