Piątek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 49 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.01.2022, 18:39 | czytano: 7541

Dr Zięba i dr Waśkowski spotkali się z ministrem ws. sytuacji na "Podhalańskiej"

W Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie doszło do spotkania zwolnionych dyscyplinarnie z uczelni dr n. med. Marii Zięby dra Krzysztofa Waśkowskiego z Sekretarzem Stanu Wojciechem Murdzkiem.

Arch. Podhale24.pl
Przypomnijmy, iż dr Maria Zięba uważa się za prawowicie pełniącą obowiązki rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a dr Waśkowski za prorektora do spraw nauki i rozwoju. Innego zdania jest dr Bianka Godlewska-Dzioboń, która podpierając się opiniami ministerstwa, przejęła władzę na uczelni przekonując, że to ona jest pełniącą obowiązki.

Gdy Godlewska-Dzioboń objęła rządy na "Podhalańskiej" zwolniła dyscyplinarnie z pracy swoich oponentów. Ci pojechali na spotkanie z wiceministrem Wojciechem Murdzkiem. Po południu otrzymaliśmy do nich relację ze spotkania w resorcie. Oto jego treść:

"Strona Uczelniana przedstawiła obecną sytuację na Uczelni, w tym przebieg procesu wyborczego oraz perturbacje związane z działaniami dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, która podając się za p.o. Rektora, podejmuje próby nielegalnego wpływu na proces wyborczy, między innymi składając elektorom oświadczenia o rozwiązaniu umów o pracę bez wypowiedzenia, mające na celu usunięcie ich z grona Kolegium Elektorów.

Strony zgodziły się co do tego, że najważniejszą kwestią w obecnej chwili jest konsekwentne zapewnienie dokończenia procesu wyborczego zgodnie z ustalonym wcześniej kalendarzem i bez ingerencji w skład Kolegium Elektorów oraz wybór Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu w zaplanowanym terminie 1 lutego 2022 roku.

Zrealizowanie kalendarza wyborczego zgodnie z ustaleniami pozwoli zakończyć okres niepewności rozpoczęty 21 grudnia 2022 roku w wyniku nieuszanowania decyzji Kolegium Elektorów przez odwołanego Rektora dra hab. Roberta Włodarczyka i podjętych następnie przez niego oraz dr. Biankę Godlewską-Dzioboń nieuprawnionych działań.

p. o. Rektora PPUZ w Nowym Targu
dr n. med. Maria Zięba
prorektor do spraw nauki i rozwoju PPUZ w Nowym Targu
dr Krzysztof Waśkowski".

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mali amici malus fructus ferunt09:23, 30 stycznia 2022
do Tu - Jak można usłyszeć na Mieście, Prokuratura jest zawiadomiona od grudnia. I wszyscy obrońcy oczywistej prawdy oraz wówczas zupełnie legalnie sprawujących swój urząd prorektorów, kanclerza, wykładowców akademickich czekają na wszczęcie odpowiednich działań potwierdzających lub negujących stan faktyczny działań nieprawnych. Cóż, jak widać opieszałość w badaniu nieprawidłowości i manipulowaniu dokumentami nie ma nadania politycznego i szanowna Prokuratura nie chce się narazić, by w konsekwencji nie być delegowanym na odległy kraniec Polski. Dlatego swoje sugestie i te obłudne dyrdymały pozostaw dla niepoinformowanych, okłamywanych i nieświadomych wydarzeń, które odgrywały i odgrywają się na PPUZ. Niestety powtórzone tysiąc razy kłamstwo może wydawać się w końcu prawdą, ale wcale nią nie jest. Może się tylko wydawać. I wydaje się. Jak fatamorgana. To taki stan konfabulacji, w którym obecnie tkwisz na usługach ciemnej mocy.
TU12:03, 29 stycznia 2022
Jak długo jeszcze będą podpisywane pisma przez Ziębę , Waśkowskiego jeżeli nie są już pracownikami PPUZ.
Obrońcy tych ludzi destrukcyjnych zawiadomcie Prokuraturę macie na to niezbite dowody, czemu tego nie robicie, dlatego, że jesteście również zakłamani jak oni.
Troszkę przyzwoitości!
Oli16:27, 28 stycznia 2022
Do walki o tron.
Jeżeli masz takie twarde dowody to wal do prokuratury i nie zapomnij podpisać protokołu lub doniesienia.
Ja donoszę i złoż podpis. Na końcu zaznacz jak będziesz miał dodatkowe informacje to niezwłocznie złożysz dodatkowe informacje .
walka o tron15:19, 28 stycznia 2022
do Oli, a gdzie Twoja odrobina mądrości? Choć to trudne, musisz to zrozumieć, że zostali zwolnieni z pogwałceniem prawa pracy i kompetencjami pani Godlewskiej, która wcześniej antydatowała powołanie przez odwołanego już rektora Włodarczyka (21 głosów elektorskich na 22) - i na to są twarde dowody, i nie wystarczy coś zniszczyć, wygumkować, zmanipulować. To raczej poważny zarzut i dobrze będzie jak Prokuratura wreszcie się tym zajmie. Niemniej są tylko dwa organy, które mogły przyznać pani Godlewskiej funkcję pełnienia obowiązków rektora. Przestań zatem słuchać tej zakłamanej narracji o mianowaniu przez Ministra na podstawie fałszywych dokumentów i zgody na robienie porządków personalnych, wywracaniu kalendarza wyborczego i podsycaniu konfliktu. Przeczytaj jeszcze raz co pisze niejaki Murdzek, czy sam min. Czarnek i jak warunkuje postępowanie osoby pełniącej obowiązki zarządzania PPUZ. W tym też kontekście wszystkie dotychczasowe oświadczenia, komunikaty i ten zawiły bełkot mecenasików, który możemy przeczytać na oficjalnej stronie szkoły, są raczej słabymi argumentami, ale dla zainteresowanych zamachem na praworządność i skokiem na kasę wydają się być wystarczającym paliwem do takich działań destrukcyjnych.
Oli12:36, 28 stycznia 2022
Coś tym ofiarą Hodorowicza się pomyliło.
Jak w tytule, " w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie doszło do spotkania
ZWOLNIONCH dyscyplinarnie z uczelni dr.n med Marii Zięby ,dr Krzysztofa Waśkowskiego, a co widzimi w podpisie pod komunikatem , p.o. Rektora PPUZ w Nowy Targu dr n med dr Maria Zięba, prorektor do spraw Nauki i rozwoju PP UZ w Nowym Targu dr Krzysztof Waśkowski.
Jeżeli do nich nic nie dociera nie potrafią czytać pism Ministerstwa do którego się zwracają to już koniec autorytetu uczelni.
Gdzie Wasz honor.
/.../
Wstyd dla całego Podhala11:40, 28 stycznia 2022
Do CYRK PACYNEK!!! brawo nic dodać nic ująć.Pozdrawiam
do pracownik PPUZ08:23, 28 stycznia 2022
słowo " wierzę " piszemy przez rz, chyba jesteś tam co najwyżej woźnym :))))
prawo wariata08:13, 28 stycznia 2022
Nie ma co przekonywać jakiegoś przekonanego figuranta Murdzka. Trzeba natomiast wymagać od Prokuratury działań z mocy Ustawy. I prostej odpowiedzi na pytanie czy fałszerstwo Godlewskiej jest faktem? Czy może uzasadnione i udokumentowane zarzuty pani Zięby, pana Waśkowskiego, pana Sasuły są ich wymysłem? Czy zwalnianie dyscyplinarne ludzi posiadających dowody fałszerstwa nie potwierdzają hipotezy o dokonanych przekrętach i nadużyciach? Czy Prokuratura nie wie, że serwery są najlepszym i jedynym źródłem przestępstwa, albowiem nic tam nie ginie i nie da się tam manipulować danymi bez pozostawienia śladu ingerencji? To jednak kraj z kartonu?
ojciec00:01, 28 stycznia 2022
Prokuratura zrobi porządek z fałszywymi i robionymi po czasie papierami na Uczelni naszych dzieci - niech żyje "podhale papiers''
Obserwator zamętu23:41, 27 stycznia 2022
Pracowniku PPUZ , na jakim stanowisku , w TEJ WYŻSZEJ uczelni praacujesz , że piszesz ,, nie wieżę " w coś tam. Człowieku kompromitujesz szkole poddatawową , którą udało Cisię skończyć !
Pracownik PPUZ22:09, 27 stycznia 2022
Do PPUZ jak Dzioboń próbuje? Zwalniąc (wbrew opinii ministerstwa) zastraszając, mobbingując (wbrew prawu pracy i przyzwoitości) działając na szkodę uczelni (nie ustalając kalendarza wyborczego) łamiąc prawo (antydatując dokumenty) działając wbrew woli Samorządu studenckiego (pozdrawiam ODWOŁANE?O przwodniczącego).
No chyba, że chcecie UEK, ale to chyba w Krakowie a nie w Nowym Targu.
PPUZ21:29, 27 stycznia 2022
Kto tu komu przeszkadza?
Dr BGD próbuje realizować swoje obowiązki P.O. Rektora.
To zbuntowany "Pracownik PPUZ" wraz z jej władzami nie związanymi z UEK'iem jej w tym przeszkadzają i do dziś knują przeciwko niej.
Władza na PPUZ zawsze była podzielona prawie po równo:
- PPUZ - dr Zięba, dr Waśkowski, dr Trochimiuk;
- UEK - dr Włodarczyk, dr BGDzioboń;
Baca21:21, 27 stycznia 2022
Ale dzisiaj zdobyłem dużo dodatkowych informacji o teraźniejszości , przeszłości i przyszłości, ale nie powiem, bo cisza przedwyborcza:) Teraz tylko ostatecznie potwierdzę swoje zdolności przewidywania.....
Podszywający się pod Pracownikiem PPUZ21:16, 27 stycznia 2022
To kto decyduje jak nie Ministerstwo?
Jaki organ jest na wami?
Grupa ludzi jak się tam nazywacie Senat czy Wysoki Senat?
Traktujecie się jak Bogowie - nie obrażając Boga.
Czy wam się nie poprzewracało w głowie?
Tworzycie sobie sami prawo w Polsce Prawa?

Mnie nie podoba się Pani dr M. Ziębo i Panie dr Waśkowski Premier Polski - przekonam ludzi do swoich poglądów i odwołajmy go tak samo jak zrobiliście to z prof. dr Włodarczykiem.
Bezrobotna szukająca pracy w okolicach Nowego Targ20:54, 27 stycznia 2022
Do Pana "Pracownik PPUZ obecnie na chorobowym".
ZUS powinien się Państwem zainteresować.
Przebywacie na chorobowym bo macie taki kaprys? Bo nie lubicie pracodawcy?
Albo pracujecie, albo idźcie na bezrobocie.
Przy waszych zarobkach lepiej na tym wyjdziecie i do tego zwolnicie komuś miejsca pracy skoro nie chcecie pracować!
Pracownik PPUZ20:46, 27 stycznia 2022
Do "Pracownik PPUZ" gdybyś był pracownikiem to byś wiedział że Minister o niczym nie decyduje a może jedynie wyrazić opinię. P.o rektora jest tylko po by zgodnie z kalendarzem przeprowadzić wybory a marionetka godlewska co robi? Dlaczego przeszkadza ?
Chłop ze wsi20:46, 27 stycznia 2022
To ja uważam się teraz za Sołtysa we wsi NoName - nie ważne.
Uzyskałem 23 głosy od gospodarzy prowadzących rolnictwo z mojej wsi, to moja wieś jest teraz.

Chcę tak jak dr Zięba objęła p.o. Rektora, objąć stanowisko Sołtysa.
Kurczę, ale na wyższych szczeblach np. w Gminie mnie nie akceptują tak jak jej w MEiN.
Będę mącił tak jak Ona - może się uda.
Inka20:42, 27 stycznia 2022
W szpitalu brakuje pielęgniarek. Państwo poniosło koszt wykształcenia pielęgniarki zięby po to żeby służyła przy łóżku pacjenta a nie po to żeby sie pchała na stołek, do ktorego mentalnie nie dorasta. Chyba nie ma uczelni na świecie gdzie pielęgniarka byłaby rektorem. To nawet brzmi absurdalnie.
Pracownik PPUZ obecnie na chorobowym.20:33, 27 stycznia 2022
A co na to były Kanclerz?
Tyle razy wypowiadał się w tych kwestiach.
Prosimy Panie Andrzeju o przesłanie maila do pracowników.
Co robić?
Jak żyć?
Kogo i czyje polecenia wykonywać?
Chyba, że Pan już odpuścił po ugodzie z dr Bianką i wycofuje się Pan z frontu waliki.
Tak dzielnie Pan walczył o przywództwo dr Zięby a teraz co?
Podhalanin20:32, 27 stycznia 2022
Gdzie działania prokuratury, które potwierdziłyby, że Włodarczyk i Bianka fałszowali dokumenty wg. których Minister wydał swoją opinię. Wiedzą o tym wszyscy i są na to niezbite dowody. Myślę że to zakończyłoby te żałosne działania uzurpatorki, której "władza" polega na zastraszaniu, zwalnianiu, mobbingu.
Pracownik PPUZ20:26, 27 stycznia 2022
Nie wieżę, nie wytrzymam.
Dr M. Zięba nadal uważa się za p.o. Rektora?
Zaraz pęknę ze śmiechu.
Która to już zmiana z kolei, o której donosi prasa?
Decyzja Ministra jest ważna, czy nie?
Cyrk pacynek20:26, 27 stycznia 2022
Ten Murdzek to taki sam sprzedawczyk jak Gut Mostowy, którego Bianka była szefową biura. Obaj od Gowina i obydwaj zdrajcy. Jak się Czarnek dowie w co graja albo co gorsza Jarosław? A Bianeczka marioneteczka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas