Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
17.02.2022, 12:12 | czytano: 4252

"Stoimy przed naporem deweloperów". Mieszkańcy walczą o zakaz zabudowy wielkokubaturowej przy ul. Sienkiewicza

ZAKOPANE. Kilkadziesiąt osób przyszło na sesję Rady Miasta Zakopanego, aby sprzeciwić się planom dewelopera dotyczącym budowy apartamentowca w pobliżu Równi Krupowej.

Fot. Marcin Szkodziński
Mieszkańcy sprzeciwiają się wielkiemu budynkowi, który ma powstać przy ul. Sienkiewicza, w bliskim sąsiedztwie Równi Krupowej. Budynek, który chce wystawić deweloper znacznie przekracza swoimi gabarytami wielkość otaczających budynków. W omawianym terenie wysokość budynków sięga 10-11 metrów i jest zabudową willową. Budynek, który ma powstać miałby mieć wysokość 16 metrów i długość ok. 50 m. Kilkadziesiąt osób przyszło na sesję Rady Miasta Zakopanego, aby dopilnować swoich spraw i tego, jak będą głosować radni. Ostatecznie, przychylając się do obaw mieszkańców, radni zaostrzyli przepisy w planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru urbanistycznego Rówień Krupowa.

- Nie mamy nic przeciwko budowie inwestycji nie odbiegającej od otaczających budynków - mówili przybyli na sesję mieszkańcy.

Mieszkańcy domagają się uchwały, która uniemożliwi powstanie w tym miejscu tak dużej budowy. List od mieszkańców przeczytał radny Grzegorz Jóźkiewicz. Głos przeciw budowie zabrała także Agata Nowakowska-Wolak, prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Pismo odczytał radny Tymoteusz Mróz. - Stoimy przed naporem deweloperów, którzy chętnie zabudowują każdą wolną przestrzeń w Zakopanem. W 2001 wpisano ten teren do rejestru zabytków. Jest to fenomen w skali światowej - czytał Tymoteusz Mróz.

Przeciwny podejmowaniu uchwały w tym momencie był radny Jacek Kalata. - Czy dzisiejsza ochrona Równi Krupowej jest niewystarczająca? W mojej ocenie jest, bo inwestor nie uzyskał pozwolenia konserwatorskiego przez 5 lat. Jego propozycje nie wpisują się w koncepcję tego miejsca - zaznaczał Jacek Kalata. - Nic nie zaszkodzi nikomu, żebyśmy zaczekali na wyrok. Ta uchwałą to opcja bomby atomowej. Słyszymy, że tylko w przypadku tej działki, odszkodowanie wynosi 2 mln zł. Ale są inne działki, których parametry zostaną pomniejszone i te strony też otrzymają prawo do odszkodowania.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Osiol18:02, 17 lutego 2022
Ludzie to po 70tys metr to musi stanąć choćby.....
co władza z ludzi robi?13:33, 17 lutego 2022
Burmistrz zakopanego koleś Kurskiego zapomniał co przed wyborami obiecywał , a teraz pana boga za nogi złapał i dopadła burmistrza amnezja , podobnie jak całą teraźniejszą peowską opozycję . Zobaczymy kiedy wróci do przedwyborczych przyrzeczeń? Będziemy przypominać to stale , aż do usranej śmierci i nie dopuścimy ,żeby rodowici górale byli jak na wygnaniu . Kto by pomyślał ,że taki prawomyślny Góral tak się splamił? To już drugi taki cap. Pierwszy to Gut Mostowy ten motylek , teraz przykleił się do PIS-u, a niedawno jeszcze Tuskowi kamizelki ubierał i buty czyścił . Władza robi z Górali szmaty ., jak na tych przykładach widać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij