Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
17°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
13°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
22.04.2022, 08:37 | czytano: 5556

Sprawca kradzieży rozbójniczej zidentyfikowany i zatrzymany

Zakopiańscy policjanci zatrzymali 30-latka, który w jednym ze sklepów na terenie Zakopanego dokonał kradzieży rozbójniczej. Poprosił o dwie butelki Ballantinesa, a następnie nie płacąc za produkty, wybiegł ze sklepu. W trakcie ucieczki zaatakował interweniującą sprzedawczynię i przypadkowego klienta. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Na początku tygodnia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie Zakopanego. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca w kominiarce zabrał z lady dwie butelki Ballantinesa, a następnie wybiegł ze sklepu nie płacąc za produkty. Na sytuację tą zareagowała sprzedawczyni, która wybiegła za uciekającym złodziejem. Wybiegł również przypadkowy klient, który widział całe zajście. Złodziej uciekając kierował się w stronę osiedla Szymony jednocześnie rzucając w stronę sprzedawczyni szklankami. Mężczyzna dogonił złodzieja, jednak ten zaczął się szarpać i grozić mu. Ostatecznie złodziej uciekł.

Wyjaśnianiem okoliczności przestępstwa i ustaleniem tożsamości zamaskowanego mężczyzny zajęli się zakopiańscy kryminalni. Analizując zebrane w sprawie materiały wytypowali sprawcę. Okazał się nim 30 – letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Jeszcze tego samego dnia rabuś został zatrzymany. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej – mniejszej wagi.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wyrocznia11:44, 22 kwietnia 2022
Znowu złodziej ceper, jakoś mnie to nie dziwi. To przecież tacy uczciwi, nie chciwi, serdeczni i uprzejmi ludzie. Nie to co chciwe chamy górale.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij