Szkolenie ratowników w zakresie używania dronów do akcji poszukiwawczych (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Zakopane
Clouds
13°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 32 %
Clouds
13°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
22.04.2022, 12:00 | czytano: 2242

Szkolenie ratowników w zakresie używania dronów do akcji poszukiwawczych (zdjęcia)

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR uczestniczyli w warsztatach dla pilotów dronów, zorganizowanych przez Sopockie WOPR.

zdj. GP GOPR/FB
zdj. GP GOPR/FB
Na początku tego miesiąca w nocnej akcji poszukiwawczej prowadzonej przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR posłużono się dronem. Urządzenia wyposażonego w kamerę termowizyjną, będącego prywatną własnością jednego z ratowników - użyto w takim celu po raz pierwszy. Akcja zakończyła się szczęśliwie - zagubiona kobietę została odnaleziona.

Ratownicy poszli za ciosem i na zaproszenie Sopockiego WOPR odbyli na kilkudniowe szkolenie, którego celem było przygotowanie ratownika-pilota do wykonywania działań́ poszukiwawczo-ratowniczych z użyciem drona.


"Szkolenie obejmowało nauczanie i doskonalenie technik wykonywania lotów nie objętych programami kursów na poszczególne stopnie uprawnień pilota drona. Adresowane było do doświadczonych pilotów UAV. Absolwenci tego szkolenia po pozytywnym zaliczeniu wg karty umiejętności uzyskali specjalizacje SAR DRONE PILOT zostali przygotowani do realizacji zadań z zakresu wykonywania operacji lotniczych - misji poszukiwawczo- ratowniczych, a w szczególności do: pełnienia funkcji pilota drona w lotach SAR, tworzenia dokumentacji operatora oraz pilota drona, znajomości technik poszukiwawczych (wg. IAMSAR MANUAL), współpracy z innymi jednostkami, realizacji monitoringu prewencyjnego i interwencyjnego, wykorzystania oprogramowania wspomagającego poszukiwania SARUAV" - podsumowują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.
s/ zdj. Grupa Podhalańska GOPR
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas