Ruszyła rozbiórka na terenie COS w Zakopanem. To tu powstanie nowoczesny tor lodowy (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
27.04.2022, 13:54 | czytano: 3335

Ruszyła rozbiórka na terenie COS w Zakopanem. To tu powstanie nowoczesny tor lodowy (zdjęcia)

Ciężki sprzęt rozpoczął prace wyburzeniowe od budynków znajdujących się przy dawnym torze lodowym. W tym miejscu ma powstać nowoczesny, zadaszony tor lodowy oraz infrastruktura sportowa umożliwiająca treningi sportowcom.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się prace wyburzeniowe na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, w miejscu gdzie ma powstać nowoczesny i zadaszony tor lodowy, który umożliwi przeprowadzenie treningów niezależnie od aury pogodowej.

Prace wyburzeniowe z udziałem ciężkiego sprzętu rozpoczęły się w momencie uzyskania pozwolenia na rozbiórkę. Niestety władze COS nadal czekają na wydanie decyzji pozwolenia na budowę nowoczesnego obiektu.

Nowoczesny zadaszony tor lodowy ma pozwolić na treningi łyżwiarzom od jesieni aż do późnej wiosny. Oprócz treningów łyżwiarzy w okresie, kiedy lodu na obiekcie nie będzie, będzie można przeprowadzać w obiekcie treningi na nartorolkach. W obiekcie znajdzie się także bieżnia lekkoatletyczna. Planowana inwestycja poza samym torem lodowym uwzględnia także budowę sal treningowych, słowni, szatni oraz zaplecza socjalno-magazynowego.

W nowo powstałym obiekcie mają się znaleźć także trybuny oraz miejsca dla mediów. Dzięki temu obiekt będzie miał odpowiednie zaplecze do organizowania zawodów międzynarodowych. Koszt szacowanej inwestycji, to 116 mln zł. Finansowanie zapewnia Ministerstwo Sportu.

Fot. Materiały COS Zakopane

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas