Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
29.05.2022, 12:58 | czytano: 3223

Wniosek o więcej ławek i koszy na śmieci

NOWY TARG. Z interpelacjami o zamontowanie na terenie Miasta więcej ławek i koszy na śmieci - szczególnie w obrębie długich ciągów pieszych, pasów zieleni, placów zabaw, czy obiektów sportowych zwróciła się do burmistrza Katarzyna Wójcik. Radna argumentuje to m. in. "potrzebą społeczną spędzania czasu wspólnie na integracji miejskiej, również z obywatelami Ukrainy", a same kosze "pomogą w utrzymaniu większej czystości i kultury społecznej".

zdj. Podhale24
Dodatkowo radna, będąca przewodniczącą miejskiej komisji sportu proponuje, by dodatkowe ławki zamontowano przy Miejskiej Pływalni. - Szeroki zakres usług świadczonych przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz podmioty prywatne znajdujące się na basenie przyciąga coraz większe tłumy osób korzystających z usług - zaczyna być problem, zwłaszcza w godzinach najbardziej użytkowych: brak miejsc do siedzenia dla seniorów, rodziców, dzieci - grup oczekujących na wejście do obiektu - tłumaczy radna. I dodaje: - Basen jako jedna z atrakcji tego miasta, sportowa wizytówka mogłaby się pochwalić np. ławeczką Otylii Jędrzejczak.

W odpowiedzi burmistrz napisał, iż "zostanie przeanalizowana możliwość zamontowania dodatkowych ławek przed budynkiem pływalni. "Obecnie dyrektor MCSiR podjął próbę tymczasowego zamontowania miejsca siedzącego do odpoczynku na czas otwarcia budynku. Dotychczasowe doświadczenia w tej gestii pokazują, iż miejsca siedzące są często zajmowane przez dłuższy okres przez młodych ludzi, co wpływa na utrudnienia w korzystaniu z obiektu i rodzi problemy związane z bezpieczeństwem w obiekcie i jego otoczeniu".

Co się zaś tyczy koszy i ławek na terenie całego Miasta, to Grzegorz Watycha przypomina, że w ubiegłym roku na terenie Nowego Targu zamontowanych zostało 20 nowych ławek, a łączna ilość małych koszy na śmieci, obsługiwanych przez ZGZiR to 320 sztuk. Niemniej do Zakładu Gospodarczego przekazane zostało zlecenie, by "po konsultacji z radnymi i przedstawicielami mieszkańców podjąć działania, mające na celu zamontowanie dodatkowych ławek i koszy w miejscach przez nich wskazanych".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Szakal16:54, 30 maja 2022
Tak bardzo to potrzebne żeby osiedlowa patologia miała co niszczyć po nocach.
.12:41, 30 maja 2022
Na Szaflarskiej od rynku do pracy Evry jeden kosz. ZGZR idzie na ilość. Żeby było łatwiej zbierać śmieci grupuje kosze w kilku miejscach.
Patryk09:43, 30 maja 2022
Powinno się zwiekszyć ilość koszy do 580 sztuk.
Krzysztof09:15, 30 maja 2022
Może pora napisać to wprost. Te dzieci wyglądają jak bezdomne menele. Leżą po korytarzach nierzadko okazując sobie uczucia. Gdzie są rodzice tych dzieci, gdzie są nauczyciele? Brakuje jeszcze im ławki zrobić, bufet z piwem i fajami. Wstyd żeby na miejskim obiekcie nie można było z tym zrobić porządku od lat...
leo18:50, 29 maja 2022
popieram szczególnie wzdłuż al. Tysiąclecia od wiaduktu w stronę Ludźmierskiej, tam pod każdym drzewem są setki butelek i innych śmieci
Jarosław W.14:52, 29 maja 2022
Po co kosze? Przecież śmieci to unikalny klimat Nowego Targu. Wszędzie są, pomieszane z potłuczonym szkłem.
Śmieci leżały przez kilka miesięcy przy moście na Waksmudzkiej i nikt nie reagował. Śmieci walają się od początku roku przy ścieżce rowerowej wzdłuż Dunacja w stronę lotniska i nikt nie marudzi. Pracownicy UM ścieki widzą, ale śmieci już nie. Bo to folklor miejski.
Na ul. Dlugiej czy Ogrodowej nie ma koszy wcale. Ale za to przy Urzędzie są czy szkole. To po co więcej?
Watycha lubi śmieci, nawet przecież wstążki z plastiku wiszą na drzewach.
j14:12, 29 maja 2022
to nie jest ludźmierska, tylko kolejowa
mhm14:12, 29 maja 2022
Jak najbardziej jestem za większą ilością koszy, tylko dobrze żeby były wandalo i idiotoodporne czyli betonowe.

Plastikowych koszy było kiedyś dużo na osiedlach i wszystkie debile poniszczyli.
NT13:49, 29 maja 2022
na calej ludzmierskiej jest jeden kosz, ten na zdjeciu wlasnie, do samego dworca nie ma ani jednego wiecej, wiec ciekaw jestem gdzie te pozostale 319, w calym miescie to moze lacznie 20 bedzie, prosze nie watycha pokaze mapke i zaznaczy te wszystkie 320 koszy, smiech na sali
yamakay13:04, 29 maja 2022
zacznijcie sie uczyc jeszcze ukrainskiego dla Ukrainy matoly
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas