Zakopiański SEWiK zapłaci 1 mln zł kary za brak pozwoleń wodno-prawnych? Wzrosną ceny wody i ścieków? - podhale24.pl
Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-0°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
428 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo zła
PM 10: 214 | 428 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
16.06.2022, 12:48 | czytano: 2215

Zakopiański SEWiK zapłaci 1 mln zł kary za brak pozwoleń wodno-prawnych? Wzrosną ceny wody i ścieków?

Grzegorz Jóźkiewicz poinformował radnych, że SEWiK nie otrzymując pozwolenia na pobór wody ma do zapłacenia karę. - Do końca 2021 roku spółka SEWiK miała uzyskać pozwolenie wodno-prawne. Dlaczego SEWIK nie złożył takich dokumentów? - pytał radny. Wiceburmistrz uspokajał, że toczą się rozmowy o umorzenie opłaty lub rozłożenie jej na raty. Mieszkańcy obawiają się, że woda i ścieki w Zakopanem po zapłaceniu kar będą kosztować kilka razy więcej.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Podczas debaty nad Raportem o Stanie Miasta za rok 2021 radny Grzegorz Jóźkiewicz zabrał głos pokazując na fotografiach zły stan ogrodzeń i budynków punktów poboru wody. Zapytał także o niepokojące informacje, które pozyskał ze spółki SEWiK.

- Do końca 2021 roku spółka SEWiK miała uzyskać pozwolenie wodno-prawne. Dlaczego SEWIK nie złożył takich dokumentów? Konsekwencją jest kara 1 mln zł. Czy spółka SEWiK poniesie taką karę za niezłożenie do Wód Polskich stosownych dokumentów - dopytywał radny Grzegorz Jóźkiewicz. Radny wspomniał także, ze kara kolejnego 1 mln zł będzie do zapłacenia, jeżeli stosowne dokumenty nie wpłynął do połowy roku.

Na pytania radnego odpowiedział wiceburmistrz Tomasz Filar, który przedstawił raport o stanie miasta. W trakcie swojego ponad godzinnego wystąpienia wspomniał, że toczą się rozmowy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, na terenie którego jest większość stacji poboru miejskiej wody. Do czasu regulacji sytuacji prawnej spółka ma problem z inwestycjami na nie swoim terenie.

- W tym roku mam nadzieję, że zakończymy tą sprawę. To jest 16 ujęć - informował Tomasz Filar. Wspomniał także, że tylko dwa ujęcia wody znajdują się na terenie miasta.

Burmistrz odniósł się także do wspomnianej przez radnego kary. - Ustalono opłatę dodatkową za pobór wody bez pozwolenia wodno-prawnego – mówił Tomasz Filar. Poinformował także, że prowadzone są rozmowy o umorzeniu lub rozłożenie na raty naliczonej opłaty.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kim oni są07:16, 19 czerwca 2022
Teraz rada miasta powinna odprawić "minutę ciszy" nad własnym działaniem.
ciekawski13:32, 18 czerwca 2022
Woda i kopaliny powinny należeć do NARODU , jako DOBRO NARODOWE powinny być ZA DARMO. Opłata jedynie za przesył wody i kanalizację. Nikt "państwu" nie dał prawa własności by tymi dobrami dysponować i czerpać z nich zyski.
świadomy11:43, 17 czerwca 2022
Jeszcze winni nieudolni prezesi nie zostali odwołani przez władze miasta? za co : 1. za nieudolność i niewiedzę, działanie na szkodę państwa i obywateli 2. za narażenie spółki , której prowadzenie powierzono w ich ręce, a oni nie tylko narażają na straty /kary/ , ale narazili i na uszczerbek jej mieszkańców, bo ktoś musi zapłacić karę , a będą to mieszkańcy - "zawinił kowal, a powieszą Cygana" Takie jest dziś bezkarne gospodarowanie w samorządach. Nie ma winnych , odpowiedzialnych? . Jest stanowisko wysoko płatne, są pieniądze i oby dalej , a za wszystko zapłaci mieszkaniec gminy .
smutny21:43, 16 czerwca 2022
Nie ma się czym przejmować, mieszkańcy jak zawsze zapłacą a prezes dostanie premię albo odprawę, prawie i sprawiedliwie, dobra zmiana, my kradniemy ale oni kradli więcej...
Osiol21:24, 16 czerwca 2022
,, wody polskie''powstały tylko po to by było co dać w zastaw za długi jak myślicie u kogo są zastawione.... Więc polityka tej firmy jest antypolska amen
xzy15:20, 16 czerwca 2022
milion cóż za to kara miliard to kara międzyinnymi za zdewastowanie wód potoku Biały dunajec szambo które zrobili z potoku doprowadzając do strachu i obawy wejscia do wody skutkującym różnymi egzemami i chorobami skórnymi pora by zakopane zaczło ponosic konsekwencje za swe czyny wobec środowiska
Wasermann13:28, 16 czerwca 2022
Po wsiach jest pełno takich spółek co pobierają wodę bez żadnych pozwoleń. Dlaczego gminy nie robią z tym porządku?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas