Sobota, 02 lipca
Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Szczawnica
Rain
21°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
14°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
22°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
17°
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
20°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
24.06.2022, 08:20 | czytano: 1521

Pełne poparcie dla wójta Kościeliska

KOŚCIELISKO. - Cieszę się, że jednogłośnie wyraziliście państwo aprobatę dla tego, co robimy. To jest możliwe dzięki dobrej współpracy i zrozumieniu, która w Radzie istnieje - za co dziękuję. Zwłaszcza, że znam samorządy, gdzie to zupełnie inaczej wygląda - skomentował Roman Krupa udzielone mu przez Radę Gminy wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w roku ub.

kadr z sesji
- Zrobiliśmy kolejny duży krok w rozwoju naszej gminy. W tym miejscu chciałem podziękować tym, co z racji wykonywania swojej pracy przyczynili się do tego rozwoju, ale w szczególności tym, którzy robią to społecznie i dbają, żeby w Kościelisku działo się lepiej - powiedział po przedstawieniu przez wójta raportu o stanie Gminy Kościelisko, przewodniczący Rady Artur Bukowski.

- Mnie cieszy najbardziej, że udało się w tamtym roku wiele zrobić. 17 mln na inwestycje... tego w poprzednich kadencjach nie było. Poza tym udało się zmniejszyć zadłużenie, nie braliśmy kredytów i chyba wszyscy mieszkańcy się zgodzą, że efekt zmian jest widoczny w naszej gminie - dodał radny Paweł Michniak.

Podobnego zdania byli pozostali radni. W głosowaniu nad wotum zaufania wszyscy obecni na sesji - byli "za".

Taka sama jednomyślność była - po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy - przy głosowaniu nad udzieleniem wójtowi absolutorium.

- Dziękuję radnym za współpracę, bo to dzięki państwu mogliśmy zrealizować budżet na wysokim poziomie - mówiła skarbnik Dorota Kierpacz. - A budżet jest dobry, ambitny, z ambicjami. Gratulacje dla pani skarbnik i jej zespołu za ogarnięcie tego grubego budżetu - dodał Piotr Kopeć, wiceprzewodniczący RG i przewodniczący Komisji Ekonomiki.

- Duża radość z wyników głosowania, bo to jest jednak pewna ocena i podsumowanie naszej pracy i cieszę się, że jednogłośnie wyraziliście państwo aprobatę dla tego, co robimy. To jest możliwe dzięki dobrej współpracy i zrozumieniu, która w Radzie istnieje - za co dziękuję. Zwłaszcza, że znam samorządy, gdzie to zupełnie inaczej wygląda. Ale dzięki temu możemy się skupić na pracy, a nie "szukaniu dziury w całym". Dziękuję za to wasze podejście, za zrozumienie, za wyrozumiałość w trakcie roku budżetowego, za to że wykazujecie zdrowe podejście - mówił wójt Roman Krupa.

W trakcie sesji podjęto także uchwały w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Kościelisko” dla Józefa Pitonia oraz tytułu „Zasłużony dla Gminy Kościelisko” dla Kazimierza Długopolskiego i Józefa Kunca.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kolarze i rowerzyści08:51, 25 czerwca 2022
Do tego jeszcze wysportowany i taki powinien być każdy polityk. W zdrowym ciele zdrowy duch i umysł przewietrzony.
Zakopiańczyk00:33, 25 czerwca 2022
Ja też popieram!
Zakopianka19:04, 24 czerwca 2022
Brawo! Można? Można!
Wyborca z ustupu15:29, 24 czerwca 2022
Prosze, wymienicie go za Dorule!! :(
baca13:56, 24 czerwca 2022
Brawo. Najlepszy wójt na Podhalu. Zdolny, wykształcony, przystojny. Zaprzecza stereotypom, że u nas to tylko ciemnogród i bastion pisowski.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas