Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
24.06.2022, 11:12 | czytano: 3766

Zagubione dziecko, paralotniarze na drzewie, kłopoty z odnalezieniem szlaku - ratownicy mieli pracowite dni

"Ostatni czas to okres dużego ruchu turystycznego w górach, co przekłada się na ilość prowadzonych przez nas działań" - komentują ratownicy GP GOPR, przytaczając opisy kilku przykładowych akcji i wypraw z ostatnich dni.

zdj. GP GOPR/FB
Wymieniono zgłoszenie o turystce z urazem stawu skokowego w rejonie schroniska na Durbaszce, rowerzystkę, która nabawiła się urazu nadgarstka, przykład pomylenia szlaku w rejonie Turbacza, poszukiwania zagubionej turystki oraz 5-letniego chłopca.

Było także zgłoszenie o paralotniarzu, który podczas awaryjnego lądowania zawisnął na drzewie na stokach góry Ciecień. "Do akcji rusza zespół ratowniczy z Centrali w trakcie ewakuacji poszkodowanego z wierzchołka drzewa, ratownicy dostają informację, że drugi paralotniarz miał wypadek jak się okazuje w trakcie lokalizacji miejsca z upadku było to w rejonie lądowiska (okolice drogi), ratownicy zostają zawróceni, gdyż jest tam wstanie dojechać Straż Pożarna oraz Ratownictwo Medyczne" - opisują ratownicy.

Na szlaku niebieskim z Turbacza do Koninek - turysta z urazem stawu skokowego potrzebował pomocy w zejściu do Koninek. Na Polanie Łapsowej 10-latek uskarżał się na kłopoty z żołądkiem - chłopca bezpiecznie przetransportowano do szpitala.

Kolejna akcja dotyczyła pomocy zespołowi ratownictwa medycznego z Krakowa - w ewakuacji nieprzytomnej osoby.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas