Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
30.06.2022, 19:59 | czytano: 3057

Wójt z wotum zaufania i absolutorium. "Przyjęłam zasadę, że mówię wam o wszystkim"

Radni jednogłośnie udzielili Anicie Żegleń, wójt gminy Poronin, wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku.

Fot. UG Poronin
Sesja absolutoryjna odbyła się w czwartek. Głosowanie poprzedzone było między innymi odczytaniem obszernego Raportu o stanie gminy. Wszystkie komisje Rady Gminy Poronin wydały pozytywną opinię i wystąpiły z wnioskiem o udzielenie absolutorium.

- Bardzo serdecznie dziękuję - po głosowaniu zwróciła się do radnych wójt Anita Żegleń. - Chyba nie ma wójta, który by się nie przejmował takim momentem. Dziękuję za współpracę, za każdą radę, której udzielacie, za wskazówki. Również za te trudne dyskusje, kiedy nie do końca się z czymś zgadzamy i szukamy punktów stycznych. Przyjęłam w pracy wójta zasadę, że mówię wam o wszystkim. Nie mam tajnych spotkań, niczego, o czym nie moglibyście wiedzieć. Myślę, że to gwarantuje, że nasza współpraca jest bardzo dobra. Życzę każdemu wójtowi tak oddanych i pracowitych przewodniczących oraz radnych - dodała.

Szczególnie dziękowała gminnemu skarbikowi Pawłowi Parze. - Dobrze jest być wójtem, kiedy ma się poczucie bezpieczeństwa, że ktoś mądrze i rozsądnie dba o finanse, że jest partnerem do dyskusji, kiedy spieramy się o rzeczy trudne. Zawsze pieniędzy jest mało i musimy szukać jak najmądrzejszego sposobu ich wydawania. Jest człowiekiem ogromnej wiedzy i pracowitości. Każdy wójt życzyłby sobie takiego skarbnika - podsumowała wójt Anita Żegleń.

Dziękowała też sekretarz Urzędu Gminy Poronin Marii Budz. - We wspaniały sposób zarządza urzędem, pracownikami. Jest dla mnie ogromną podporą od pierwszego dnia, kiedy zostałam wójtem - powiedziała wójt gminy Poronin.- Chciałabym też podziękować mojemu zastępcy Maciejowi Dziubasowi. To młody człowiek, bardzo pracowity, o wszechstronnej wiedzy i wysokiej kulturze osobistej. Jest ogromnym wsparciem dla mnie w kwestiach infrastrukturalnych, kultury, edukacji itd. W czwórkę tworzymy dobry zespół - podsumowała.

Podziękowała też wszystkim pracownikom urzędu i kierownikom referatów. W sesji uczestniczyła również posłanka Anna Paluch, która otrzymała podziękowania za wspieranie gminy Poronin i pomoc w pozyskiwaniu rządowych środków.

Źródło: UG Poronin, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij