Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Jabłonka
Clouds
20°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
21°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
21°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
21°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
12
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
11
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
30
21
18.07.2022, 15:20 | czytano: 4317

Nośwarniyjso Górolecka: "To są moje dwie ulubione rzeczy na świecie, czyli taniec i śpiew"

Tuż po koronacji udało nam się przeprowadzić wywiad z Reginą Gąsienicą Giewont, tegoroczną Nośwarniyjsom Górolecką. - Nie spodziewałam się takiego werdyktu, dlatego było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie - mówiła. Z góralską „miss” rozmawiał Marcin Szkodziński.

Regina Gąsienica Giewont. Fot. Marcin Szkodziński
Konkursom zazwyczaj towarzyszy stres związany z konkurencja i chęcią, aby wypaść jak najlepiej. Po Tobie nie było go widać. Jak udało Ci się z tym poradzić?

- Do konkursu podeszłam bardzo spokojnie. Nie stresowałam się. Dlatego było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie i dla mojej rodziny na pewno też. Wszyscy się bardzo cieszymy i wszyscy mi cały dzień kibicowali. Był to dla nas bardzo przyjemny dzień.

Co najbardziej podobało Ci się w konkursie na Nośwarniyjsom?

- Spasowało mi to, że uczyłyśmy się wcześniej pleść na drutach, że przybacowałyśmy sobie i naszym rodzicom i babkom. Oni bardzo dobrze pamiętają jak to jest pleść na drutach. Bardzo mi się podobało, że z moją mamą mogłam iść i pograbić. Teraz już tego się tak nie robi. Na potrzeby konkursu poszłyśmy sobie pograbić. Też pośpiewałyśmy dużo w chałupie. Te przygotowania bardzo mnie cieszą.

Czy obawiałaś się jakiejś konkurencji, a może któreś z zadań sprawiło Ci trudność?

- Żadnej konkurencji się nie obawiałam. Wszystkie były dość przyjemne i nawet jak na jakąś nie byłam przygotowana, to były to takie rzeczy, które robimy na co dzień. Konkurencją niespodzianką było prasowanie góralskiej koszuli. Troszkę się w chałupie prasuje, zwłaszcza koszule. Nie był to dla mnie żaden problem.

Która z konkurencji była dla Ciebie najłatwiejsza, a która sprawiła największą radość?

- Najwięcej przyjemności sprawiło mi śpiewanie i tańczenie. To, że mogłam wyjść i zaśpiewać z moją mamą. To było dla mnie bardzo duże wyróżnienie, że mama też chciała ze mną zaśpiewać. No i że mogłam zatańczyć z moim narzeczonym solówkę. To są moje dwie ulubione rzeczy na świecie, czyli taniec i śpiew. Jeszcze granie na kozie, ale to na pewno mnie jeszcze uwidzicie jak będę grała.

Czy w związku z koroną Nośwarniyjsej masz już jakieś plany?

- Nie spodziewałam się takiego werdyktu, dlatego też nie mam ułożonych planów. Myślę, że Natalka i moje poprzedniczki mi pomogą i powiodą, żebym dobrze reprezentowała Nośwarniyjsom Górolecke w tym roku. Na pewno będziemy organizować imprezę charytatywną, a resztę zobaczymy co Bóg da.

Ci co Ciebie nie znają, zastanawiają się co robisz na co dzień. Zastanawiają się też co z biletem do USA.

- Mam 20 roków i siedzę we Witowie, w Roztokach. Dużo czasu spędzam teraz w Krakowie. Tam siedzę od poniedziałku do piątku, bo studiuję farmację na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Do Stanów na pewno polecę. Wizę już mam i moja chrzestna matka jest w Stanach. Cieszę się, że będę mogła odwiedzić Polaków i naszych górali w Stanach.

Rozmawiał Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij