Niedziela, 07 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Jabłonka
Clouds
21°
Wiatr: 11.088 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
21°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
21°
Wiatr: 9.576 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
25°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
24°
Wiatr: 13.86 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
12
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
5
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
31
20
04.08.2022, 19:22 | czytano: 742

Festiwal Dunajca (zdjęcia)

W Tylmanowej podczas weekendu odbył się II Festiwal Dunajca. Sobotę zdominował Festiwal Pstrąga, czyli najbardziej pstrągowe, wesołe i smakowite wydarzenie w Polsce, natomiast niedzielę folkowo – regionalne Tylmanowskie Lato.

Pierwszego dnia imprezy odbyły się warsztaty muchowe, konkursy plastyczne, polowanie na piankowe rybki i wiele innych atrakcji. Chętni mieli możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę wędkarską. Podczas Festiwalu na wszystkich czekał smakowity grillowany pstrąg tęczowy i inne pyszne przekąski. Imprezę, którą zakończyła zabawa z muzyką poprowadził z energią i humorem Michał Busek. Organizatorami Święta Pstrąga byli Polski Związek Wędkarski - Okręg Nowy Sącz i Przyjaciele Doliny Dunajca a także Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej oraz Gmina Ochotnica Dolna.

Drugi dzień Festiwalu Dunajca zaczął się z przytupem od występów zespołów regionalnych. Na scenie z muzyką i tańcem zaprezentowali się zaproszeni goście – zespół “Zasodnicki”, “Starosądeczanie”, “Sądeczanie” a także “Piątkowioki”. Scena mieniła się od kolorowych dziewczęcych spódnic, w powietrzu furgały piękne długie warkocze, a stoiska przygotowane przez twórców ludowych zachwycały pięknym rękodziełem. Wieczorem publiczność do zabawy poderwał zespół Pogwizdani i Sqbani czyli połączenie miłości do folku z nowoczesną aranżacją. Tegoroczny Festiwal Dunajca przeszedł już do historii, trwale wpisując się we wspomnienia osób, które postanowiły te dwa dni spędzić w Tylmanowej.

UG Ochotnica Dolna/ jd
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij