Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Czarny Dunajec
Clouds
20°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
21°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
21°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
21°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
12
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
11
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
30
21
06.08.2022, 16:00 | czytano: 10377

Właściciele kwater coraz częściej wymawiają miejsca uchodźcom

Nowych uchodźców z Ukrainy praktycznie nie przybywa. Coraz częściej pojawiają się jednak potrzeby przeniesienia Ukraińców z prywatnych domów i kwater.

Arch. Podhale24.pl
Na terenie powiatu tatrzańskiego przebywa łącznie 3622 uchodźców z Ukrainy. Najwięcej, bo aż 1866 osób mieszka na terenie Zakopanego. 322 osoby w Kościelisku, 120 osób w Białym Dunajcu, 360 w Poroninie i 954 w Bukowinie Tatrzańskiej. To najnowsze dane jakie podał Piotr Bąk, starosta tatrzański podczas sesji Rady Powiatu w piątek 5 sierpnia.

Obecnie wszyscy uchodźcy posiadają zakwaterowanie, jednak coraz częściej pojawiają się potrzeby zmiany lokum. - Jest duże zapotrzebowanie na miejsca noclegowe dla uchodźców, którzy opuszczają kwatery prywatne - informuje Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Przedstawiciele powiatu zapewniają jednak, że nikt nie pozostanie bez miejsca noclegowego. - Mamy do dyspozycji 160 wolnych miejsc. Jesteśmy w pełni zabezpieczeni. Te przypadki przeniesienia nie są nagminne. Robimy to sukcesywnie. Było to od samego początku dobrze zabezpieczone - uspokaja Andrzej Łęcki, naczelnik wydziału Bezpieczeństwa Publicznego.

Cały czas przekazywana jest także pomoc zarówno rzeczowa, jak i finansowa dla uchodźców wojennych z Ukrainy oraz osób, które udzieliły schronienia. Powiat Tatrzański do 5 sierpnia przekazał już łącznie 6 835 760 zł.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ciekawski09:53, 9 sierpnia 2022
Uchodźców wojennych z Ukrainy w Polsce jest mała garstka. Przeważająca większość, to osoby z zachodniej Ukrainy, gdzie nie ma żadnych działań zbrojnych a życie toczy się normalnie, to przesiedleńcy. Ukraińcy, którzy otrzymali polski PESEL - nie są uchodźcami wojennymi, tylko PRZESIEDLEŃCAMI , żerującymi na społeczeństwie polskim. Domyślam się, że po to nadano im polskie pesele, by mogli uzyskać "prawa wyborcze" - jak myślicie, na kogo oddadzą swoje głosy ? - Co, nie ma ustawy ? pis ją uchwali po północy, rano podpisze "długopis" a opublikują do południa i co - da się ? Da - jak wiele ustaw, które przeszły w podobnym trybie. Teraz tylko czekać, jak mniejszość ukraińska zarejestruje własną partię - komitety wyborcze i zaczną od samorządów. Skoro dużo mniejsza mniejszość niemiecka z klucza ma miejsce w sejmie, to o to samo upomni się znacznie większa mniejszość ukraińska. Wszelkie "Kramki" ze swoimi fundacjami, tylko na to czekają.
Osiol09:43, 9 sierpnia 2022
Do madry i skromny
Źle rozumiesz demokrację
Jeżeli jedni mogą ropę i złoża rabować to inni mogą lodówki i zboże
Każdy rabuje wprowadzając swoją demokrację czy walkę z faszyzmem to co potrzebuje
Twoja mentalność pozwala jednym rabować a drugim nie
Ty w jednym oku widzisz drzazgę a w innym oku belki niewidzisz
Ot moralność Kalego
to już nie Polska20:38, 8 sierpnia 2022
@ Osioł
To ostatnie jest najlepsze :):):):)
mądry i skromny19:11, 8 sierpnia 2022
Aha- to skoro Amerykanie kładą łapę na handlu ropą, to wy możecie sobie napaść na Ukrainę- możesz mi powiedzieć po co wam to było?
Osiol13:28, 8 sierpnia 2022
Do modry i skromny
Tu pralki lodówki i zboże
A tam tam ropa na całej planecie i złoża dowiedz się ile promes na wydobycie w pl
Co rząd sprzedał (zastawił)za pożyczki
Dorzuc 182 bazy wojskowe na całym świecie pilnujące grabieży
To kto żyje z wojny i grabiezy
aleksander z ukrainy12:06, 8 sierpnia 2022
panie i panowie ukraincy do pracy!! zarobic wynajac mieszkanie , posłąc dzieci do szkoly i przedszkola , Ja nie bede placic za was , b yly u mnie 3 osoby z ukrainy , co robiły lezały bykiem w łozkach 2 miesiace i czekaly ze spadnie manna z nieba ani do pracy ani do szkoły NIE , u nich trwa wojna na 5% obszaru wracać do siebie juz najwyzszy czas . Paszoł won!!!!!!!!!!
mądry i skromny02:17, 8 sierpnia 2022
Co ty mi możesz próbować wytłumaczyć- że amerykanie źli- a ja widzę jak niezwyciężona ruska armia kradnie pralki- jaja na całą galaktykę.
Polak00:38, 8 sierpnia 2022
Zróbmy konkurs na największego hejtera.U mnie wygrał mondry...
Osiol21:58, 7 sierpnia 2022
Do madry i skromny
Poćwicz jogę załóż prawą nogeaę na szyję później załóż lewą nogę na szyje
Te twoje założenia....jak dziecku specjalnej troski wszyscy ci tłumacza a po tobie jak po kaczce spływa
Pewnie się świetnie bawisz jak wszyscy ci cierpliwie tłumacza a ci naiwni piszą i piszą do szkoły.....i nie zachowuje się jak dziecko a jakby założyć ...ćwicz jogę to pomaga wiele rzeczy zrozumieć więc załóż prawa nogę.....
mądry i skromny20:56, 7 sierpnia 2022
A teraz załóżmy że Pekin i Waszyngton nie rywalizują tylko współpracują a wizyta Nansi Pelosi była teatrzykiem dla świata. Czy wszystko nie zaczyna pasować?
Jo20:44, 7 sierpnia 2022
mądry i skromny to rusof0b.
Osiol17:52, 7 sierpnia 2022
Do madry i skromny
No jak komu
Komu przeszkadza euro jako waluta która się płaci za ropę czy Juan
Czemu w tym kraju nie słyszy się o asf czy ptasiej grypie
Czemu niema tam napływu imigrantów wojennych
Czemu gdzie jest ropa lub inne bogactwa to kolonizują i rabują
Jaka jest rola polski i u w tej geopolityce za czyje bogactwo i dobrobyt mamy iść walczyć
Ile zyskaliśmy w Iraku jedyna prowincje gdzie nie było ropy ?i przegraliśmy fikcyjny przetarg na obsługę pól naftowych zgadnij z kim he He he He
To czyja ta wojna
Kto będzie rabował r
baciok@17:27, 7 sierpnia 2022
Do nick mądry i skromny
Odpowiem Ci. Komu to wszystko przeszkadza. Jak sie popatrzy okiem neutralnym to na pewno przeszkadza kowbojom z USA. Kto robi interes na wojnie?
Ano kowboje i lobby żymskie robiące duże biznesy. Może i bym uwierzył w czystość intencji. Ale ostatnio jak zaczęła się prowokocja Chin Tajwanem to coraz bardziej wierzę w III wojne światową( jak by to nie było brutalnie powiedziane). Ale wtedy albo wyparujemy albo spotkamy na Ziemi jak w Mad Maxie. Patrze na Węgry i Orbana. To jest prawdziwy patriotyzm w wykonaniu Premiera Orbana który powiedział najpierw Naród węgierski.
A co nasi rządzący?( wespół z głupią opozycją) Szable w dłoń i przed siebie. Skutki tego są opłakane a będzie coraz gorzej.
mądry i skromny16:41, 7 sierpnia 2022
Do- Baciok- widzisz, ja nie patrzę na tę wojnę jako konflikt Rosyjsko- Ukraiński ale jak nowo powstające globalne strefy wpływów- więc odpowiedz mi komu przeszkadzała silna gospodarka UE [porównywalna z USA czy Chinami] współpracująca z tanim CPN-em jakim była Rosja?
nomen omen12:51, 7 sierpnia 2022
Szukajcie filmu z 2012, 12 minut, intrygujący, niby sprzed 10 lat a ogląda się jak bieżące wydanie wiadomości...

"Szach-mat dla ludzkości!"
baciok@12:31, 7 sierpnia 2022
Do nick mądry i skromny
To co napisałem to jest prawda, Nie ulegam jakimś emocjom bo jesteśmy manipulowani na wszelkie sposoby. Rosji nie zależy na całej Ukrainie ale na tej części prorosyjskiej. Zobaczysz żę w najbliższym czasie ukształtuje się taki quasi stan wojny. Rosja zajmie część terytorium Ukrainy. Prezydent Żeleński bedzie napinał muskułki, żądał coraz większych środków. Prawdziwym testem będzie najbliżasza zima.
Tylko zauważ że to my ponosimy kolosalne koszty prowadzenia tej wojny. Pomagać trzeba ale w granicach pewnego rozsądku. Ale nie, my husaria pierwsi szable w dłoń i na Moskala, przemilczamy zbrodnie banderowskie, hydra UPA na Ukrainie odrasta a nasi rządzący ( z opozycją nie wyłączając milczy). Pełen socjal dla emigrantów z Ukrainy( część jest tylko uchodźcami). Tylko że ta polityka doprowadzi do dużych napięć w Polsce.
Zobaczysz za jakiś czas. Wiele faktów nie wychodzi na wierzch, ale jak zacznie się pomaganie pomijając Polaków na poziomie Gmin to napięcia społeczne będą duże.
to już nie Polska12:02, 7 sierpnia 2022
@ "mądry i skromny"
Pisać umiesz a jakim językiem posługujesz się w rozmowie licho wie.

Tak było sto lat temu. Żydzi otwarcie żądali jidysz jako drugiego języka urzędowego w Polsce (hebrajskiego sami nie znali). To im się nie udało ale przemożny wpływ na sprawy polskie i tak mieli. Po wojnie Żydokomuna rzekomo była świecka, więc nie nawiązywała do tradycji żydowskiej ale sprawy syjonistyczne były jej bliskie choć to nie ten odłam polityczny.
Rządzili Polską do 1968 roku.
Po odsunięciu ich od władzy zaczęli zwalczać komunę bo już im nie służyła.
Wrócili do władzy po 1989 roku i tak jest do dzisiaj. Język jidysz zastąpili angielskim i to im wystarcza. W Polsce rzekomo ich nie ma (zaledwie "kilka tysięcy"). Jest za to opluwające Polskę muzeum. Są dziesiątki stowarzyszeń, instytutów, setki gmin wyznaniowych do przejmowania majątku, festiwale, na wszystkich większych uniwersytetach wydziały judaistyki. Istny obłęd.
Jest tak, jak mawiali po wojnie: "nas nie ma wiele, trochę w rządzie, trochę w sądzie, a reszta w UB".

Z Ukraińcami to dopiero początek. Oni już są w rządzie, są i w sądzie, a i w UOP ich nie brakuje.
Na uniwersytetach mają zagwarantowane miejsca, nie poprzez zdanie egzaminu, ale ustalony limit, niekiedy 2/3 całości. i studiowanie na nasz koszt. Kto stoi za takimi decyzjami?

Piszę to nie dla ciebie, ale dla tych którym chcesz zamącić w głowach.
Ty możesz sobie udawać głupiego, choć mądry też nie jesteś.

My decydujemy jaką Polskę przekażemy następnym pokoleniom. Z Ukraińcami rozstaliśmy się 77 lat temu i niech tak pozostanie na zawsze.
Ukrainiec, to stan emocji nie rozumu.
czy to jeszcze Polska?12:02, 7 sierpnia 2022
@mądry "kto, gdzie i kiedy zażądał uznania języka ukraińskiego za język urzędowy na terenie RP?"

wolnemedia.net Opublikowano: 28.07.2022
"Ukraiński aktywista, Igor Isajew stwierdził, że w polskich miastach, w których znaczny odsetek mieszkańców stanowią Ukraińcy, powinni oni zawalczyć o to, by język ukraiński stał się drugim językiem urzędowym. Chciałby także umieszczenia dwujęzycznych tablic w takich miastach."

o2.pl 06.05.2021 8:44
"Ukraiński aktywista Igor Isajew, który na co dzień mieszka w Polsce, udostępnił zmodyfikowane przez siebie zdjęcie Orła Białego na tle ukraińskiej flagi i z tęczową koroną. Przeciwko aktywiście złożono zawiadomienie o popełnienie przestępstwa."

kresy.pl 8 kwietnia 2022
Igor Isajew, w odpowiedzi na umorzenie postępowania o znieważenie Rzeczpospolitej słowami "Zaiste Polsko ty ...."
?Za każdym zawiadomieniem w takim stylu będę wam śmiał się w twarz. Bo ja, ?gość?, odnalazłem się w tym kraju bardziej, niż wy, ?gospodarze?. Jeśli zrozumiecie dlaczego, będzie wam, i nam wszystkim jako społeczeństwu łatwiej?
czy to jeszcze Polska?11:34, 7 sierpnia 2022
@mądry i skromny "większość Ukraińców w Polsce mówi lepiej po Polsku niż my"
Kpisz czy o drogę pytasz? Jedź sobie na Ukrainę bo to chyba twoja ojczyzna. Będzie lepiej tobie i nam. Lepiej się dogadasz i wszyscy cię zrozumieją.
mądry i skromny11:25, 7 sierpnia 2022
Baciok- prawda jest taka że państwo które miało uchodzić za światowe mocarstwo po pół roku wojny podbiło 20 procent powierzchni swojego ubogiego sąsiada- ta wojna jest katastrofą dla Rosji- nawet prezydent Turcji ostentacyjnie spóźnia się na spotkanie z Putinem ucinając sobie pogawędkę z windziarzem.
mądry i skromny11:13, 7 sierpnia 2022
Do- Osiol- czyli nikt nigdzie nie zażądał uznania języka ukraińskiego za język urzędowy na terenie RP- ale mógł i tym trzeba straszyć Polaków. Paradoksalnie prokremlowscy komentatorzy [za jakiego cię uważam] mają podobną narrację jak prorządowi- trzeba zohydzić Ukraińców. Ci pierwsi robią to po to by spadło poparcie dla wojny a prorządowi żeby dzielić i rządzić. Nawiasem mówiąc większość Ukraińców w Polsce mówi lepiej po Polsku niż my, a są nawet tacy co na gwarę przeszli- sam byłem świadkiem jak Ukrainiec kupował- śtyry żymły- co było przepięknym mixem gwary śląskiej i góralskiej. A jak klną po Polsku- tak że spokojna twoja rozczochrana- strasz mnie czym innym, bo się nie będę bał.
NARODOWA10:26, 7 sierpnia 2022
sami POLACY z głupoty krzywde sobie robia nie na całej Ukrainie jest konflikt dosc tam miejsca maja takie działania prowadza do niszczenia POLSKI
baciok@09:10, 7 sierpnia 2022
Nick Osiol pisze prawde. Ja już tez spotkałem się z jakimiś luźnymi pomysłami żeby ukraiński był drugim językiem urzędowym i należałoby zatrudnić Ukraińców do urzędów. Czyli komuś jednak takie pomysły chodzą po głowach.
Armagedon sie zacznie jak niejaka ministerka od Ukraińców Pani sprzedajna Ścigaj zacznie zmuszać samorządy do budowy domów dla emigrantów.
Śledze wszystkie media polskie i zagraniczne i pomijając komiczne opisy propagandowe wojny typu dziadek jednym granatem zniszczył kolumne czołgów ruskich, babuszka ciasteczkami otruła kompanię ruskich, wojska ukraińskie w wielkich kontrofensywach i tego typu brednie to sytuacja na Ukrainie jest nieciekawa. Rosjanie zajęli 20% terytorium Ukrainy, sankcje nie przynoszą żadnych efektów, zyski Putina ze sprzedazy ropy i gazu są większe niż przed wojną. Chiny, indie i państwa azjatyckie kupują wszystko co się wyprodukuje w Rosji.
Kowboje z USA próbują wplątywać nas w konflikt z Chinami prowokacjami z Tajwanem.
Ukraina nie jest jednorodna Zachodnia Ukraina to państwo banderowskie i taką opcję prezentują. Bandera, i inne zbiry UPA są ich bohaterami.
Ukraina wschodnia to Ukraina prorosyjska nie identyfikująca się z banderowcami.
Procentowo w Polsce 80% Ukraińców jest z Ukrainy zachodniej( banderowskiej) pozostali to niestety to prawdziwi uchodźcy z terenów wojennych.
I ostatnia rzecz napięcia będą narastać dlatego żę POLAK w swoim kraju zostanie sługą nie mającym nic do powiedzenia. A kto będzie mówił prawdę będzie siedział.
Vide ostatnio Uniwersytet Jagielloński chciał przenieść emigrantów z akademików, ponieważ zbliża się rok akademicki. I co larum jak my to gnębimy biednych uchodźców. I to na tyle a pisać by można do wieczora.
zpodhalanskiej08:43, 7 sierpnia 2022
Gnac ich , niech jada bronic kraju
Osiol08:38, 7 sierpnia 2022
Do mądry i skromny

Wprowadzenie go wynika z mniejszości etnicznej... Jest mały drobiazg jak 100lat trzeba by tu mieszkać ale władza nie takie drobiazgi omija więc szykuj się sam na sam z Stepanem B
A poszukaj w necie albo poczekaj
światowy standard06:38, 7 sierpnia 2022
A pod namioty to nie łaska i gotować na trójnogu, jak Palestyńczycy w Libanie?
mądry i skromny01:47, 7 sierpnia 2022
Do- Osiol- kto, gdzie i kiedy zażądał uznania języka ukraińskiego za język urzędowy na terenie RP?
Frytka20:46, 6 sierpnia 2022
No i co się dziwicie jak nie płacą na czas za nich
z tąd18:15, 6 sierpnia 2022
Ponad 260 tyś autek w kilka miesięcy bez cła przez granicę w Polsce w strefę ,,wojny,, wjechało na Ukrainę.Dziwna ta wojna,dziwni ludzie(stan umysłu?).
Szakal17:07, 6 sierpnia 2022
Kasę za Ukraińców od państwa wzięli to teraz wywalają z lokalu, proste przecież.
jarek i sasiad17:05, 6 sierpnia 2022
juz nie pomagaja???? tacy milosierni gorale...ha ha....
Osiol17:00, 6 sierpnia 2022
Pojawiają się żądania drugiego urzędowego języka na terenie Polski (bo oni tu zostaną na zawsze) więc może ich zatrudnić na wszystkich szczeblach administracji oni swoim wszystkie wnioski przyjmą i pozytywnie rozpatrzą....

Jako grupa nieszprycowana już nie mogą się doczekać tych pustostanów co obiecuje pani minister
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij