Śmieci w Kuźnicach - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-0°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
10 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
07.08.2022, 15:02 | czytano: 2105

Śmieci w Kuźnicach

ZAKOPANE. Turyści za nic mają troskę o przyrodę. Liczy się zdobycie górskiego szczytu i zabawa.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Problem ze śmieciami powraca nie tylko w Tatrach, ale także w podtatrzańskich miejscowościach wraz ze szczytem sezonu. Ogromna ilość gości jest równoznaczna z ogromnymi ilościami śmieci, które po sobie zostawiają. W Kuźnicach, czyli miejscu gdzie wiele osób zaczyna lub kończy swoją górską wędrówkę zauważyliśmy w jaki sposób ludzie "dbają" o przyrodę.

Trzy kosze na odpadki opisane jako: papier, szło i tworzywa sztuczne, a w nich plastikowe butelki po wodzie. - Ci ludzie mają z przyrodą chyba niewiele wspólnego - mówi przyglądająca się koszom Jolanta. - Po co oni idą oglądać górską przyrodę, skoro nie umieją zadbać o fundamentalne zasady, jak segregacja śmieci - pyta.

Wszystkie trzy kosze niezależnie od opisu turyści zapełnili po brzegi, a nawet z górką plastikowymi butelkami po wodzie. Część osób przechodząc już nawet nie próbowała położyć na górze kosza butelki, a zostawiała ją obok śmietnika. Podobnie sytuacja z przepełnionymi koszami wygląda w innych częściach miasta. Służby odpowiedzialne za sprzątanie na samych Krupówkach pojawiają się co najmniej cztery raz dziennie opróżniając pojemniki. To jednak nie wystarcza. Ilość opakowań po napojach i jedzeniu jest tak duża, że chwilę po opróżnieniu pojemnik znowu jest pełny.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
największy imprezowicz Zakopanego12:54, 8 sierpnia 2022
Burmistrz nie sprząta na tyle ile potrzeba, na ile dyktuje konieczność , bo brakuje mu pieniędzy. Pieniądze musi nazbierać , bo będzie kolejny raz organizował Sylwestra Kurskiemu . Sylwester kosztuje mieszkańców dużo kasy miasto , tylko pytanie czy on jest miastu potrzebny? Może by tak zorganizować referendum w tej sprawie i by nie okazało się ,że jest ono potrzebne jedynie Kurskiemu i Burmistrzowi Doruli ?
Realista16:29, 7 sierpnia 2022
Zdjęcie świadczy tylko o naiwności posta. Dużo turystów = dużo śmieci. Świadczy również o "sprawności" służb odpowiedzialnych za uprzątanie śmieci. W sezonie powinien stać tam kontener aby pomieścić butelki plastikowe z jednego dnia. Turyści wydają pieniądze w Zakopanem, więc z wpływów z podatków można chyba wzmocnić służby odpowiedzialne za czystość.
kaucja nie da się - zasiłki da się16:04, 7 sierpnia 2022
Zgadzam się w pełni z @Optymista.

Wystarczy również opróżniać pojemniki na czas lub podstawić większe. Niestety pisowcy popaprańcy kombinują tylko co by tu jeszcze nazwać im. jp2 lub jak jeszcze okraść Polaków i zrujnować kraj.

Mądrości, kultury i chwały góralom nie przydaje zostawianie przy śmieciach kartek w stylu "turysto chamie zabierz swoje śmieci!". Raczej świadczy to o chamstwie autora, który zadał sobie trud sporządzenia przesłania ale ciężko już mu było po prostu sprzątnąć śmieci. Równie dobrze turysta może zapytać górala dlaczego spuszcza swoje ścieki do rzeki mając świadomość że w dolnym biegu rzeki są ujęcia wody pitnej.
Optymista15:07, 7 sierpnia 2022
A wystarczy wprowadzić kaucję zwrotną od butelki szklanej, PET czy też od każdej puszki po 2PLN (dwa złote) i problem praktycznie zniknie. Pozostaną tylko bogaci syfiarze.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas