Uciekał przed policją i zaplątał się w elektryczny pastuch - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Snow
-0°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
10 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
08.08.2022, 11:08 | czytano: 6058

Uciekał przed policją i zaplątał się w elektryczny pastuch

W niedzielę po północy kierowca skutera nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Bukowinie Tatrzańskiej. 17-latek z powiatu nowotarskiego zakończył ucieczkę na prywatnej posesji zaplątując się w elektrycznego pastucha. Policjanci ustalili, że nic poważnego mu się nie stało. Miał w organizmie 0.23 promila alkoholu.

To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w weekend w tym rejonie. W sobotę popołudniu w Białce Tatrzańskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek z powiatu tatrzańskiego ma w organizmie 2.3 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci, kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny kierujący po alkoholu ujęty został w Białce Tatrzańskiej ok. 1.30 przez policjantów z lokalnego komisariatu. 29-latek jadąc środkiem drogi na rowerze bez oświetlenia i na dodatek mając w organizmie 1.3 promila alkoholu stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 29-latek z powiatu nowotarskiego rower zostawił na poboczu, ale zabrał ze sobą otrzymany mandat karny na kwotę 2500 złotych.

Natomiast w poniedziałek nad ranem w Witowie policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierowców. Mieszkanka powiatu nowotarskiego kierowała fordem, a chwilę później w tym samym miejscu zatrzymany został mężczyzna z powiatu tatrzańskiego, który zdecydował się na jazdę volkswagenem. Pani w organizmie miała ponad pół promila alkoholu, a pan miał promil. Drogówka już zatrzymała ich prawa jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas