Premiera opery "Król pasterzy" w amfiteatrze w Krościenku (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Nowy Targ
Snow
-3°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-3°
Wiatr: 26.784 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-2°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
Wiatr: 22.14 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-3°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
4 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
22.08.2022, 14:34 | czytano: 1901

Premiera opery "Król pasterzy" w amfiteatrze w Krościenku (zdjęcia)

W krościeńskim amfiteatrze „Pod Wierzbą” miała miejsce premiera spektaklu operowego „Król Pasterzy” autorstwa Oskara Kolberga.

Wydarzenie to było kontynuacją corocznych spotkań z operą na łonie natury, zapoczątkowanych przez LGD Gorce-Pieniny w 2016 roku. Jego pomysłodawczyniami są śpiewaczki operowe: Ewa Walkowska oraz Maria Złotek.

Licznie przybyłych do amfiteatru gości  przywitał przedstawiciel  organizatora wydarzenia prezes LGD Gorce–Pieniny Zbigniew Chlebek. Wśród tłumnie zgromadzonej publiczności znaleźli się: poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski, wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, zastępca wójta Gminy Krościenko Tadeusz Topolski, zastępca wójta Gminy Ochotnica Dolna Krzysztof Jurkowski oraz mieszkańcy 4 gmin należących do LGD i turyści.

Opera „Król Pasterzy” jest jednoaktowym obrazkiem scenicznym opowiadającym o wywodzącym się z Kujaw zwyczaju wyboru króla pasterzy. Zgodnie z tradycją królem zostawał pasterz, który wcześnie rano, jako pierwszy w danej wiosce wyprowadził swoje owce na pastwisko. Opera oparta została w większości na wykorzystaniu polskich melodii ludowych, w tym także tańców takich jak oberek, polonez i mazur.

Obsadę stanowili śpiewacy operowi: Maria Złotek, Ewa Walkowska, Krzysztof Michalski, Klaudiusz Leśniak, Jakub Pawlik oraz Michał Czok. W chórze wystąpili Ewa Walkowska, Natalia Chorzalska, Krzysztof Michalski oraz Martin Pado. Oprawę muzyczną zapewniła Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcja Agnieszki Kreiner. Spektakl wyreżyserował aktor i reżyser teatralny , absolwent Wydziału Aktorskiego PWST – Błażej Peszek. Autorem libretta był Teofil Lenartowicz.

Opera zachwyciła tłumnie zgromadzoną w amfiteatrze publiczność. Artyści, muzycy, akustycy, pomysłodawcy oraz organizatorzy otrzymali brawa na stojąco.

wb
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas