Więcej kamer, więcej światła w Nowym Targu. "Do cienia uciekają ci, co chcą nabroić" - podhale24.pl
Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-1°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
302 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 151 | 302 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
08.09.2022, 11:22 | czytano: 4761

Więcej kamer, więcej światła w Nowym Targu. "Do cienia uciekają ci, co chcą nabroić"

NOWY TARG. Niedawno pisaliśmy o zniszczeniach dokonanych na torze rowerowym przy ulicy Sikorskiego. Kilka dni później w rejonie pump-tracka spłonął kosz.

Płonący kosz przy ul. Sikorskiego/ zdj. Czytelnik Podhale24
Płonący kosz przy ul. Sikorskiego/ zdj. Czytelnik Podhale24
W trakcie poniedziałkowej sesji Rady Miasta, radna Ewa Pawlikowska zapytała burmistrza, czy wobec wzrostu cen energii elektrycznej, przewiduje się w Mieście czasowe wyłączenia oświetlenia ulicznego. Burmistrz odparł, że oświetlenie dróg i przestrzeni publicznej to kwestia bezpieczeństwa, dlatego "nie przewiduje konieczności wyłączania latarni".

- Mamy z dostawcą prądu podpisaną umowę do połowy roku przyszłego. Jeśli firma nie zerwie umowy - a to już kiedyś miało miejsce - i dotrzyma warunków, to nie widzę problemu. Na ten moment takiej przymiarki, żeby wyłączyć oświetlenie nie było, aczkolwiek jeżeli ceny będą nadal tak rosły, to będziemy musieli wspólnie (z radnymi - przyp. red.) zdecydować, w których rejonach możliwe będzie wprowadzenie ograniczeń w oświetleniu terenu - powiedział Grzegorz Watycha.

Burmistrz zaapelował do szkół o pamiętanie o oszczędności, nie włączaniu na przykład jakieś ekstra iluminacji.

Wracając do światła w miejscach publicznych, samorządowiec dodał: - Rejony, które nie są dostatecznie doświetlone niestety są wybierane przez wandali i tak mieliśmy na pump-traku, gdzie teren jest słabiej oświetlony - chodziło o to, żeby użytkowanie tor rowerowego było w godzinach dziennych. Ale do tego cienia uciekają ci, co chcą nabroić i niestety dopuszczono się już zniszczeń - mówił burmistrz przypominając opisywany przez magistrat w mediach społecznościowych przypadek nagrania przez monitoring sprawców dewastacji obiektu. Teraz znów na torze rowerowym doszło do chuligańskiego wybryku.

Przy okazji informacji o zainwestowaniu ponad 96 tysięcy zł w modernizację i rozbudowę monitoringu na Rynku, burmistrz dodał, że "nowe kamery działają, jakość obrazu jest znacząco lepsza od tego, co było poprzednio i są pierwsze efekty skuteczności monitoringu". W tym przypadku chodziło o "odzyskanie wianka" z konstrukcji kwiatowej na głównym placu w Mieście.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mądry12:09, 11 września 2022
zero prywatności niedługo będzie smutne ale prawdziwe technika nas zgubi już lepiej było jak nic nie było telefonów internetu tęsknię za tymi czasami świat idzie w złym kierunku
Zuzia08:06, 9 września 2022
Bo wianek jest najważniejszy
avivat18:52, 8 września 2022
"Burmistrz zaapelował do szkół o pamiętanie o oszczędności, nie włączaniu na przykład jakieś ekstra iluminacji." A jak panie burmistrzu ma się ten pański apel do oświetlenia świątecznego koło MCK niemalże do czerwca?
mementomori17:28, 8 września 2022
Po co kamery, skoro ludzie zamaskowani ?Jaka w tym logika ?Aby wyrzucić pieniądze podatników w błoto aby pokazać że się nic nie liczą trudy Polaków?
Stachu14:04, 8 września 2022
Najlepiej kamery z wykrywaniem twarzy na każdej ulicy, później zakaz używania zasłon w oknach. Przecież tylko przestępcy mają coś do ukrycia!

Macie efekty durnych haseł typu "Róbta co chceta".
ulla13:43, 8 września 2022
pobicia na osiedlach , dewastacje elewacji domów , bloków to zero w porównaniu do" wianka"
fbb111:25, 8 września 2022
Niech żyje Wielki Brat !

W smutnych czasach żyjemy !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas