Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Marszałek zapowiada dodatkowe wsparcie dla szkoły - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Nowy Targ
Snow
-1°
Wiatr: 23.04 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 25.776 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-0°
Wiatr: 24.516 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 13.68 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-2°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
18.09.2022, 15:14 | czytano: 1553

Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Marszałek zapowiada dodatkowe wsparcie dla szkoły

ZAKOPANE. W tym roku przypada 45. rocznica utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Placówka przygotowuje uroczystości, zaplanowane na Dzień Edukacji Narodowej - 14 października.

zdj. UMWM
zdj. UMWM
O rozwoju szkoły i planach październikowych obchodów mówili w Zakopanem marszałek Witold Kozłowski i dyrektor szkoły Dawid Szeliga. - My możemy ze swojej strony zadeklarować, że tak jak wspieramy placówkę, tak nadal będziemy to czynić. Jubileusz też jest okazją, aby zakomunikować, że będzie dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego dodatkowe wsparcie. Cały czas pracujemy nad tym, ale już możemy przekazać, że na pewno wyposażymy uczniów pierwszej klasy w niezbędny sprzęt sportowy. Dokupimy również wskazane przez dyrekcję wyposażenie nowej hali sportowej przy szkole. Obok nas stoi nowoczesny bus do transportu uczniów na obiekty sportowe, on również został zakupiony z budżetu województwa, a niebawem kupimy drugi podobny - zapewnił Witold Kozłowski.


- Przede wszystkim pragniemy przedstawić sylwetki naszych Olimpijczyków, których w historii szkoły jest 73. - przypomniał dyrektor szkoły Dawid Szeliga. - Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem może się pochwalić jedną z największych liczb absolwentów - Olimpijczyków w naszym kraju. Po tegorocznych Igrzyskach w Pekinie, od początku istnienia szkoły, czyli od 1977 roku, 73 absolwentów (w tym 3 uczniów ) aż 129 razy reprezentowało nasz kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, zdobywając 14 medali. Dzięki możliwościom jakie stworzył organ prowadzący - województwo małopolskie i ministerstwo sportu, po przez wybudowanie infrastruktury sportowej w Zakopanem, Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest szkołą elitarną i profesjonalną w skali światowej. Dodatkowo, jubileusz uświetni część artystyczna, ślubowanie pierwszych klas, spotkanie absolwentów i spotkanie z Olimpijczykami


Marszałek spotkał się także ze starostą tatrzańskim Piotrem Bąkiem. Wśród omawianych tematów był także ten, dotyczący dodatkowej powierzchni dla SMS w Zakopanem. - Pozyskanie działki przyległej do terenu szkoły, a należącej do Powiatu Tatrzańskiego, otworzyłoby szkole zupełnie nowe, innowacyjne możliwości szkolenia. Mogę zdradzić, że powstałoby tu unikalne zaplecze do treningu dla skoczków i narciarzy, ale nie tylko. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby pozyskać i przekazać ten teren Zespołowi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Ze strony Powiatu Tatrzańskiego jest w rozmowach życzliwość i wierzę, że ten niełatwy temat zostanie pomyślnie zakończony i działka zostanie przekazana szkole - dodał marszałek

UMWM, s /
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wyborcza podwawelska15:08, 19 września 2022
Ten to już co chwila wyskakuje z pudełka... nieźle się napalił.
Edek z fabryki kredek!!!18:59, 18 września 2022
Ja mam pytanie ile się uczy dzieci w tej szkole ????a bus to popis marszałka z PiS????
Kibic17:22, 18 września 2022
Super. Bus to porządny prezent na rozpoczęcie roku szkolnego.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas