Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
24.09.2022, 18:00 | czytano: 1043

Podhalańskie Obchody Światowego Dnia Turystyki (art. sponsorowany)

Rozmowa z v-ce ministrem Sportu i Turystyki, Andrzejem Gut-Mostowym

- Skąd pomysł, żeby zorganizować na Podhalu obchody Światowego Dnia Turystyki?

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest każdego roku w dniu 27 września. W tym roku Zgromadzenie Ogólne UNWTO jako organizatora głównych obchodów wybrało indonezyjską wyspę Bali, jednak wydarzeniom organizowanym przez gospodarza święta zawsze towarzyszą obchody regionalne zarówno na świecie, jak i w Polsce. Mają one na celu zwiększenie świadomości na temat wartości społecznej, kulturowej, politycznej i ekonomicznej turystyki oraz wkładu, jaki sektor może wnieść w osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju. Podhale jako region wyjątkowo atrakcyjny turystycznie, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i bazy noclegowej, gastronomicznej i rekreacyjnej, w pełni zasługuje na to, aby stać się ważną częścią obchodów święta turystyki w Polsce.
 
- Kto jest pomysłodawcą i co zaplanowano na Podhalu w związku ze ŚDT?

Wspólnie ze Starostą Tatrzańskim Panem Piotrem Bąkiem oraz Starostą Nowotarskim Panem Krzysztofem Faberem podjęliśmy inicjatywę organizacji Podhalańskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Odbędą się one 30 września 2022 r. w Termach Chochołowskich. Poza okazją do spotkania branży i debaty o ważnych dla turystyki sprawach, odbędą się także konsultacje z departamentem turystyki MSiT i Polską Organizacją Turystyczną, a finałowym wydarzeniem Podhalańskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki będzie rozstrzygnięcie konkursu "Złoty Krokus" Podhalańskiej Turystyki i wręczenie wyróżnień za zasługi dla turystyki i rozwoju gospodarki RP.
 
- Czym jest „Złoty Krokus” Podhalańskiej Turystyki i kto bierze w nim udział?

Nagrody są przyznawane w pięciu kategoriach: obiekt noclegowy, restauracja, atrakcja turystyczna, obiekt turystyki aktywnej oraz wydarzenie roku.  Lista nominowanych przez kapitułę konkursową kandydatów dostępna jest na stronie internetowej dzienturystyki.podhale.pl. W wyborze zwycięzców może wziąć udział każdy, kto odda swój głos na wybrany obiekt lub wydarzenie. Na podstawie głosów internautów, w każdej z kategorii zostanie wybranych 3 laureatów, którzy zostaną wyróżnieni Złotym, Srebrnym lub Brązowym Krokusem. Chcemy nagrodzić najlepsze osiągnięcia podhalańskiej turystyki , tak aby były wzorcem dla innych i przyciągały turystów na Podhale, które jest jednym obszarem turystycznym.
Zachęcam do głosowania na swoich faworytów!

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas