Mobilne Centrum Edukacji "Turystyczna Szkoła" zawitało do Rabki-Zdroju (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Zakopane
Snow
-1°
Wiatr: 23.04 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 25.776 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-0°
Wiatr: 24.516 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 13.68 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-2°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
24.09.2022, 08:30 | czytano: 1137

Mobilne Centrum Edukacji "Turystyczna Szkoła" zawitało do Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Dzieci w nowoczesny i bardzo ciekawy sposób mogą poznać Polskę jako kraj pięknej przyrody i atrakcji turystycznych.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Mobilne Centrum Edukacji “Turystyczna Szkoła” zawitała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdrój. Piątkowe popołudnie dla młodzieży szkolnej było bardzo udane ze względu na atrakcje jakie pojawiły się w szkolnej sali gimnastycznej.

Dzieci mogły porozmawiać z robotem, ale też z ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przekazali podstawowe informacje o udzielaniu pomocy osobom tego potrzebującym. Wielką atrakcją były także gogle vr, które uatrakcyjniły przejazd rowerem stacjonarnym oraz dały możliwość spróbowania jazdy kolejką górską.

Mobilne Centrum Edukacji "Turystyczna Szkoła" jest to projekt ogólnopolski, którego celem jest pokazanie młodzieży szkolnej, czyli naszym przyszłym turystom jak wspaniałą destynacją turystyczną jest Polska. Kładziemy duży nacisk w ramach bezpiecznego podróżowania, czyli uczymy jak bezpiecznie podróżować. Szereg wirtualnych aplikacji jak apteczka, czy pogoda, a także współpraca z panami z GOPR. Oni wspaniale pokazują zajęcia z pierwszej pomocy. Młodzież uczy się jak powinna się zachować, gdy coś złego się wydarzy. Te wszystkie aspekty czynią ten projekt bardzo ciekawym. Innowacje technologiczne typu robot humanoidalny, gogle vr bardzo ciekawią młodzież, a my staramy się dzięki tym technologiom pokazać jak ciekawym krajem do zwiedzania jest Polska - mówił Rafał Simonides z departamentu Polskiego Bonu Turystycznego. - Kończymy już drugą edycję tego projektu. Nasze Mobilne Centrum Edukacji odwiedziło już ponad 15 tys. dzieci. Gościliśmy już w ponad 100 szkołach.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas