Strażacy jednoczą się w bólu po tragicznym wypadku kolegi (video) - podhale24.pl
Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Nowy Targ
Clouds
-0°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-0°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
27.09.2022, 18:08 | czytano: 5796

Strażacy jednoczą się w bólu po tragicznym wypadku kolegi (video)

Przed remizami w całej Polsce, a także na Podhalu. zawyły syreny wozów strażackich. Powodem jest śmierć 38-letniego strażaka podczas zabezpieczania miejsca wypadku.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Sygnały świetlne i dźwiękowe wozów strażackich oraz strażacy stojący na baczność. Tak zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy uczcili pamięć zmarłego dzisiaj podczas akcji kolegi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach.

Strażacy OSP z Balic wyjechali, aby zabezpieczyć miejsce wypadku na autostradzie A4. Samochód osobowy zderzył się z jeleniem. W trakcie zabezpieczenia miejsca wypadku 38-letni strażak został potrącony przez inny pojazd. Zmarł na miejscu. Jak podaje Radio ZET do wypadku doszło gdy w tył pojazdu osobowego uderzył samochód dostawczy. W wypadku rannych zostało także dwóch kolejnych strażaków, którzy trafili do szpitala.

- Chcieli byśmy, żeby wśród kierowców były takie zachowania jak ostrożność. Jeśli widzą na drodze zdarzenie powinni zwolnić i włączyć światłą ostrzegawcze. Dzięki temu daje znać kierowcom jadącym za nim, że coś się dzieje - mówi o zachowaniu kierowców, jakie powinno mieć miejsce na drodze aps. Sztab. Maciej Mazurek, dowódca zmiany JRG Zakopane. - Niestety często spotykaną rzeczą przy wypadkach jest wśród kierowców tendencja, że łapią za telefon i nagrywają to zdarzenie. Nie patrzą na to, co się dzieje na drodze, często sami powodują większe korki zwalniając zamiast przejeżdżać – dodaje."Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłego druha. Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę" - napisano na stronie Państwowej Straży Pożarnej.

Na zdjęciach strażacy z OSP w Kościelisku.Zaledwie pięć dni temu, w podobny sposób strażacy z Podhala oddali hołd innemu zmarłemu koledze.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Żal duszę ściska09:28, 28 września 2022
To dobrze o Nich świadczy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas