Postępy są, ale mieszkańcy się niecierpliwią. Uchwalanie planu zagospodarowania trwa już 8 lat - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Rabka Zdrój
Rain
18°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
17°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
19°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
17°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 12.024 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
03.11.2022, 08:56 | czytano: 3268

Postępy są, ale mieszkańcy się niecierpliwią. Uchwalanie planu zagospodarowania trwa już 8 lat

Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne radni pytali wójta, co z planem zagospodarowania przestrzennego. - Ludzie się niecierpliwą - mówili. O postępy bez przerwy dopytują mieszkańcy.

- Miałem nadzieję, że na tej sesji będziemy przyjmować Falsztyn i Łapsze Wyżne - przyznał wójt. - Niedzicę mamy po uzgodnieniach, podobnie jak Kacwin, a Frydman do wyłożenia. Najtrudniejszym i najbardziej opóźnionym obszarem są Łapsze Niżne. Ta miejscowość nie była jeszcze wysyłana do uzgodnienia.

W sprawie Frydmana doszło do spotkania z Zespołem Elektrowni Wodnych, ponieważ właściciele gruntów Pod Przylaskiem życzyli sobie przekształcenia działek na budowlane mieszkaniowe. ZEW nie chciał się zgodzić, bo prowadząca tam droga ulega zalewaniu przy wysokim stanie jeziora. ZEW zgodził się na budownictwo usługowe i letniskowe.

Plan zagospodarowania dla Niedzicy ma być wyłożony w tym roku, a na wiosnę przyjęty.

- Wiem, że mieszkańcy się niecierpliwą, ale kwestia korzystnych zapisów dla mieszkańców nie jest kwestią oczywistą dla wszystkich instytucji, które uzgadniają plan. I nierzadko potrzebny jest kompromis. Nie jest sztuką przyjąć plan szybko, tylko tak, żeby służył mieszkańcom i rozwojowi gminy - powiedział Jakub Jamróz.

Wójt przyznał, że prace nad planem trwają długo, ale wszystko przeciągają w czasie długie uzgodnienia z różnymi instytucjami, a także walka o korzystne zapisy. - Walczymy o to, żeby plan miał sens i był najkorzystniejszy dla mieszkańców - mówił.

Radni mówili jednak, że już wiele razy słyszeli, iż koniec jest blisko, a prace nadal trwają. Wójt odpowiedział, że postępy są, ale przygotowanie planu wymaga wiele pracy. - Jesteśmy na finiszu. Państwo wymagacie ode mnie konkretnej daty, ale ja już się tego oduczyłem, bo zawsze coś gdzieś się wydarzy i nie jest to takie oczywiste. Gdyby to zależało od wójta i pracowników, to plan byłby dawno przyjęty. Ale jest 36 różnych instytucji, do których trzeba to wysyłać i uzgadniać - dodał.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
moja opinia11:05, 19 listopada 2022
obcy? A kto posadził te nieuki na te ciepłe stołki czy nie Spisoki? Kto to ma postawić tę kawę na ławę..... bo na pewno nie ta wazelina - radni! Wypadało by jednak rozliczyć to dziadostwo co zrobili przez prawie dwie kadencje? Jak już daleko gmina cofnęła się w rozwoju przez te prawie 9.lat? Nie ma się co łudzić do tych radnych nic nie trafia to beton dobrej jakości! Czy samo nagłaśnianie nawet po nazwiskach wystarczy... pewno nie ale puki co nagłaśniać trzeba. Do czasu aż kogoś to bliżej zainteresuje. A czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie takimi działaniami gminy trudno przewidzieć?
obcy18:19, 12 listopada 2022
Wszyscy w gminie nabrali wody w usta i nic nie słyszeli i nic nie wiedzą na temat sprzedaży ZEW-u? Tymczasem pracownicy ZEW-u właśnie trzęsą już gaciami przed być może zwolnieniami! Oczywiście wójtowi to nie grozi bo załapał się jakimś tam cudem na ciepłą posadkę i opowiada różne dyrdymały. Mogło by się okazać że też byłby bezrobotnym! A jaj... jaj.. a jaj...Rado jak do was trafić Wy Spiskie nieuki nie dociera do Was że uchodzicie w oczach społeczeństwa za pożytecznych i*****w kiedy to w końcu zrozumiecie? Wybory się zbliżają i czas rozliczenia zacząć WADZO kawę na ławę.... moi drodzy wolno myślący!
wkurzony20:15, 9 listopada 2022
Wójt zajmuje na sesji honorowe miejsce eksperta? Który to zna się na wszystkim i ma jedynie słuszną rację! A tak na dobrą sprawę to jest specem od obiecanek i gawędziarzem. O przewodniczącym rady to nie wato się nawet wypowiadać gmina otrzymała ten spadek po PZPR to kompromitacja! Rada to też w pewnym sensie wypadkowa! Słuchają te brednie z otwartymi gębami i głosują jednogłośnie nie mając własnego zdania! To jednak pokazuje jak ta rada jest daleko oderwana od rzeczywistości! Pewno że się buduje prasa o tym informuje na bieżąco no ale to trzeba czytać!!! Ale jak się miało do szkoły pod górkę to wiadomo. Ba nawet ciskało w nauczyciela kamieniami to arogancja chamstwo jednak pozostaje a co z wiadomościami no jakoś...... marne! To widać na każdej niemal sesji. Do obserwatora człowieku o jakim ty honorze mówisz kto na niby ma go mieć????????
obserwator11:49, 8 listopada 2022
Wszystkie Gminy w koło budują na potęgę wystarczy przeczytać na stronie Podhale 24 pl. gdzie i w jakiej gminie co się buduje! Spartoliliście wójcie radni wszystko co było możliwe i nie możliwe! Pytam ile kosztuje w tej gminie czy radzie honor? Co z ZEW-em to jeszcze nie wiadomo? A może co z miejscowym planem zagospodarowania cierpliwości to trwa dopiero 8 lat! Na sesjach wciskanie kitu i bicie piany! A gdzie merytoryczna debata?
no tak !09:32, 7 listopada 2022
Ha ha ha! Jaka gmina taka osobowość! Jacy radni to taki prestiż! Takich ludzi wybieramy do rady i jeszcze na ważne stanowiska? Taki ci to wyborca na Spiszu a pretensje ***** pytanie tylko do kogo jak się wybrało tak się ma nie ma lekko! To chyba oczywiste jest że RIO to pobłogosławi papier wszystko przyjmie i wszystko będzie jak zwykle czyli OK!!!!!
na zdrowy rozum!18:30, 6 listopada 2022
Nie ma się co denerwować trzeba poczekać jaki budżet spłodzi gmina. Które sołectwo skarbnik ostrzyże, które wójt ogoli, jakie sołectwo i które zostanie przypudrowane przez sekretarz, a które zmiecione przez radę! A jeszcze było by wspaniale gdyby RIO budżet pobłogosławiło no żyć nie umierać w tak wspaniałej gminie! Postępy będą premiowane przez wójta za wspaniałą prace pod koniec roku trzeba spokojnie poczekać. Proszę też nie zapomnieć o tak mądrym przewodniczącym tej wspaniałej rady!
xxx09:30, 5 listopada 2022
Postępy są ale efektów jakoś dalej nie widać! Radna się obudziła to dobrze bo czas ucieka a kadencja się kończy. Super, faje, zdjęcie umieszczone z ostatniej sesji i na czasie widać że jakiś święty czuwa jednak nad radną. Oczywiście że trzeba pytać, nagłaśniać nawet po nazwiskach jestem za tym obywatel powinien wiedzieć kogo wybrał!
obywatel14:40, 3 listopada 2022
Dobiega końca druga kadencja Wójta i Rady, wydaje mi się, że to już za długi okres załatwiania takich spraw i nie tylko! Nareszcie radna z Niedzicy p. Janina się obudziła i zaczęła zadawać merytoryczne pytania na tematy inwestycji i działania gminy!!!! Przewodniczący na sesji zachowuje się jak zakręcony nie wie gdzie jest i po co..... wstyd! /.../ To dobrze że redakcja zaczęła nagłaśniać takie sprawy bo to jest już jakieś chuligaństwo polityczne całej rady! Trzeba nagłaśniać i to z nazwiska bo to są osoby publiczne i niech społeczeństwo wie jak się w tej gminie wszystkie sprawy zamiata pod przysłowiowy dywan!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas