Oskar Kwiatkowski nie może doczekać się prawdziwej zimy - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Nowy Targ
Snow
-3°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-3°
Wiatr: 26.784 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-2°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
Wiatr: 22.14 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-3°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
4 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
28.11.2022, 13:03 | czytano: 1235

Oskar Kwiatkowski nie może doczekać się prawdziwej zimy

Snowboardzista z Białego Dunajca już nie może doczekać się prawdziwej zimy i pierwszych startów w zawodach. - Zawsze jest taka niewiadoma i czeka się na te pierwsze starty. Nie mogę też się doczekać na ten pierwszy start i zobaczyć, w którym miejscu się jest - mówi snowboardzista.

Oskar Kwiatkowski. Fot. Marcin Szkodziński
Oskar Kwiatkowski. Fot. Marcin Szkodziński
Zima w tym roku nie rozpieszcza miłośników i zawodników sportów zimowych. Nieznaczne spadki temperatur poniżej zera i niewielki opad śniegu szybko niwelowane są przez słoneczne i ciepłe dni. Taka pogoda utrzymuje się nie tylko na Podhalu, ale niemal na całym świecie.

- Ta zima w tym roku jakoś nie chce przyjść. Byliśmy w Finlandii przy kole podbiegunowym w Ruce. Niestety odwilż sprawiła, że był tylko jeden stok do jazdy. Był on płaski i dość wąski. Nie było idealnych warunków, ale trenowaliśmy jak mogliśmy - mówi Oskar Kwiatkowski.

Snowboardzista z Białego Dunajca już nie może się doczekać pierwszych zawodów Pucharu Świata, ale miał już możliwość sprawdzić się z zawodnikami innych narodowości. - W Finlandii była z nami kadra Szwajcarska i razem się próbowaliśmy. Ścigałem się z jednym zawodnikiem i robiłem czasami lepszy czasy, a czasami lepszy czas miał on - wspomina Kwiatkowski. - Pierwsze zawody w Livigno 3 i 4 grudnia. Będzie tam Puchar Świata w Slalomie i Slalomie Gigancie - dodaje.

W tym roku snowboardzista i jego trener stawiają na ustabilizowanie formy. To zdaniem zawodnika przyczyni się do zdobywania lepszych miejsc w tym podium.

- Bardzo mi zależy, żeby mieć równą formę i równe przejazdy. O to w tym sezonie walczymy z trenerem. Dużo mi tłumaczy, żeby równo jeździć, ustabilizować formę i z chłodną głową podchodzić do startów. Wtedy będzie to grało. Największym rywalem jestem sam dla siebie. Jak się pokonam, jak będę mieć tą chłodną głowę i nie spalę się, to w zasięgu jest każde miejsce - zaznacza Oskar Kwiatkowski.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas