Radni przeciwni podwyżce. Żądają od prezes nowych pomysłów - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
07.12.2022, 18:38 | czytano: 3878

Radni przeciwni podwyżce. Żądają od prezes nowych pomysłów

Rabczańscy radni sprzeciwili się podwyżce opłat za odbiór śmieci.

Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Fot. Piotr Kuczaj
Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Fot. Piotr Kuczaj
Gdyby do tego doszło, jak przekonują, byłyby to jedne z najwyższych stawek w naszym regionie. Burmistrz Leszek Świder rozkłada ręce, bo jak mówi, do przetargu na odbiór śmieci staje tylko konsorcjum firm FCC i Zakłady Komunalne w Rabce-Zdroju. Stawka 38 zł dla mieszkańców domów jednorodzinnych, z 10-złotową ulgą dla posiadających kompostowniki i stawka 32 zł dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, pozwoli jego zdaniem pokryć koszty wywozu w 2023 roku.

Radni wskazują jednak na fakt, że w przetargu bierze udział gminna spółka, dlatego jej władze z prezes Ewą Pancerz na czele, powinny poszukać oszczędności i pomysłów, jak obniżyć cenę śmieci dla mieszkańców.

- Po co ona tam jest, skoro nie ma żadnych pomysłów na obniżenie cen śmieci – mówił radny Jan Ciepliński.

- Nie zagłosują za podwyżką, jeśli nie zobaczę, że Zakłady Komunalne nie zrobiły choćby jednego kroku, żeby obniżyć cenę – stwierdził radny Jan Kwatyra.

Leszek Świder tłumaczył, że do przetargu na odbiór śmieci zgłosiły się tylko Zakłady Komunalne, proponując konkretną kwotę. - Jeżeli zgłosi się ktoś inny, może być inna cena. Ale do tej pory nikt inny się nie zgłosił. Zakłady Komunalne mają takie koszty, jakie mają. Pani prezes tłumaczyła dlaczego – mówił.

Ostatecznie radni, już po raz kolejny, odrzucili propozycję podwyżek. Chcą też spotkania z prezes Zakładów Komunalnych.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Włodek23:04, 8 grudnia 2022
Urzędnicy mają mieszkańców gdzieś ! Mieszkańcy zapłacą a urzędasy się na nachapią .Inwestycja robią na wyrost i bez pomyślunku . Na dodatek jeden z piszących ma racje Niech MPGK zabierze się za handel odpadami bo wszystko da sie sprzedać a nie tylko przetargi i najdroższa firma i ciągnąć od mieszkańców kase
rab17:34, 8 grudnia 2022
Jak się nie da to zmienić na innego prezesa,który obniży koszty i ze 2 osoby zwolni bo nie mają co tam robić.
epo14:17, 8 grudnia 2022
To może Burmistrz w końcu zrozumie że darmowe parkingi soboty , niedziele dla osób z poza Rabki to nie tędy droga , wiele inwestycji ,pełny ludzi park ,bulwary , tłok w sezonie - kasy z tego zero tylko śmieci nam zostają i co gorsza ,mieszkańcy za to płacą -czas pomyśleć, by z tych inwestycji był dochód , a wtedy gmina może dopłacać .Pani Prezes łatwo powiedzieć; nie bilansuje się , ale co? po stronie kosztów; zbyt wielkie koszty sprzętu? czy zasoby ludzkie i wynagrodzenia ?czy składowanie odpadów ?,nad wszystkim trzeba się głęboko zastanowić, i oby nie okazało się że to nieumiejętne zarządzanie z aprobatą Burmistrza . Nie da się- to abdykować, ktoś inny może da radę!
Jaaaa12:04, 8 grudnia 2022
I bardzo dobrze. Co dopiero podniesli podatki! Zwolnić połowe urzędników i kasa bedzie .
Bogdan08:19, 8 grudnia 2022
@mieszkaniec -myslałem ze se zarty stroisz ale znalazłem i faktycznie skupiją butelki pet i stare opony, nawet płyty po meblach.
Mieszkaniec23:14, 7 grudnia 2022
Mam znajomego co jest burmistrzem ma sortownie i on sprzedaje plastiki , papier a nawet skupują od niego opony nawet od prywatnych po 4 lub 5 szt Ale w rabce się nieda . Nawet drogi nie potrafią naprawić do chabówki a co dopiero mysleć o sprzedawaniu odpadów a nie oddawaniu firmom zewnętrzym . Mieszkaniec zapłaci i mają to gdzieś
Raff200819:57, 7 grudnia 2022
Czytam i nie wierzę. Chyba wybory idą... Taczki już przygotowane, zwłaszcza dla v-ce.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas