Wspólne kolędowanie i rewia na lodzie - tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy zapowiada się ciekawie - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
08.12.2022, 14:33 | czytano: 4858

Wspólne kolędowanie i rewia na lodzie - tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy zapowiada się ciekawie

NOWY TARG. Za tydzień na Rynku otwarty zostanie doroczny kiermasz bożonarodzeniowy. - Mamy zgłoszonych około 20 wystawców z rękodziełem ludowym, ozdobami świątecznymi, będzie też gastronomia związana z okresem świątecznym - wymienia Katarzyna Put.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Czy będzie mobilne lodowisko? Prawdopodobnie tak. Dziś minął termin składania ofert i pojawił się ze swoją propozycją jeden przedsiębiorca. Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji nie zdradza szczegółów, co do ceny wynajęcia lodowiska i terminu jego otwarcia, ale dodaje iż w planach tegorocznej imprezy świątecznej jest rewia na lodzie - więc amatorzy jazdy na łyżwach pod gołym niebem mogą mieć nadzieję na taka formę zabawy i rekreacji.

Kiermasz rozpocznie się w piątek 16 grudnia (oficjalne otwarcie o godz. 16.00) i potrwa do 23 grudnia.. W tym czasie planowane są dodatkowe atrakcje. 21 i 22 grudnia na płycie Rynku pojawią się renifery, Związek Podhalan przygotuje spotkanie wigilijne, będą koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu Małych Śwarnych, czy chóru Srebrne Nutki.

- Nowością jest w tym roku nasza propozycja skierowana do szkół, by dzieci wspólnie zaśpiewały kolędy. Może i radni zdecydują się na taki występ - dodaje naczelnik Put.

s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ziom NT18:42, 10 grudnia 2022
Po co ta Szopa...burmistrzu. pokazać się pan chce? Co pan chce promować? Smog? Wszyscy oszczedzaja A Pan wydaje na lewo i prawo bo miasto stac....no stac , za nasze, ale nas stac na to coraz mniej. Jakes pan taki bogaty tez za nasze to że swojej kieszeni pan plac. Niech Pan powie...na czym tak naprawdę panu zależy, bo nie na mieszkańcach.
Tadeusz12:47, 10 grudnia 2022
Witam
we wszystkich mediach i w wytycznych UE słyszymy o oszczędzaniu energii o kryzysie energetycznym itd. nie rozumiem całej tej szopki rano jadę do pracy i światełka świecą się na drzewach po co i komu to jest potrzebne kiedy większość mieszkańców śpi .Wystarczyło by zaświecić w dzień wigilii i 25/26 31/1 wtedy to ma sens jest ten okres Bożonarodzeniowy i noworoczny .Jarmark Bożonarodzeniowy znowu przyszła moda z innych stron i oczywiście musimy wszystko małpować również i w kościołach jest tak samo, wyroby folk. na jarmarku po co i na co to komu w tym okresie . Przy Dekatlonie nawieźli drzewek połowę lasu wycieli obw. 10-15 cm ciekawe kto kupi takie drzewko do mieszkania 45-50 m2 w bloku . Po całym szale leżę porozrzucane przy wiatach śmietnikowych a najlepiej by było aby każdy właściciel jakoś zajął się utylizacją bo firmom które są stworzone do sprzątania zbieranie wyrzuconych choinek się nie opłaca. Zdrowych Swiąt
Ewa11:39, 10 grudnia 2022
Lodowisko jest zawalone pseudo treningami hokeistów bo taka jest wola dyrektora Mosir który nie umie odmawiać Natali z MMKS. Jak ZGZIR zarządzał lodowiskiem ślizgawki były codziennie a w weekend czy święta częściej. Było również lodowisko na kole ale wtedy były inne zimy.
.21:33, 9 grudnia 2022
@Obywatel
tafla zajęta jest od rana do nocy przez wszystkie trenujące drużyny i łyżwiarstwo
Sietniok16:41, 9 grudnia 2022
Hura i pewnie ciasta do próbowania 20zł za kawałeczek
PL12:29, 9 grudnia 2022
Mówi się o oszczędnościach, wyłączaniu oświetlenia, podnoszeniu podatków, zwiększeniu różnych opłat (na śmieci) itd... W tym czasie sielanka, organizuje się targi i wydaje publiczne pieniądze na lodowisko podczas kiedy kryte stoi puste. Widać radni nie rozumieją że drożyzna nas dobija, a przedsiębiorcom grozi zamykanie miejsc pracy.
Jak tak, to proponuję zmniejszyć diety radnych i wpłatę burmistrzów za te pieniądze opłacić to lodowisko, a nie mieszkańcom podnosić podatek od nieruchomości.
Ps10:25, 9 grudnia 2022
Ludzie dajcie spokój kto niechce niech nie idzie jeździć.ja z dziećmi napewno pojeżdżę bo to uwielbiamy.heh i mniej Was będzie tym więcej miejsca dla nas????
eman09:21, 9 grudnia 2022
I znowu trzeba przypomnieć: Polacy nie gęsi...
W naszej tradycji Adwent to czas zadumy, refleksji, oczekiwania , a nie hałasu i handlu. To dzieje się w pobliżu dwóch kościołów.
Dobrze by było przypomnieć sobie ewangelię" O wypędzeniu przekupniów ..."
BikosNT18:09, 8 grudnia 2022
Same narzekacze w tym mieście. Jak coś nie gra droga wolna, macie do wyboru tyle miejsc.
Śrut16:48, 8 grudnia 2022
I znowu trzy otwarcia lodowiska?
Obywatel16:37, 8 grudnia 2022
Nigdy tego nie zrozumiem. Jest w NT kryte lodowisko to po co ta szopka z lodowiskiem na Rynku. Chyba hokeiści nie trenują 10 godz codziennie?
Grażyna Mikołajska14:51, 8 grudnia 2022
Świetnie. Taniec wśród smogu przejeżdżających bezustannie wokół samochodów i kopcących kominów,bo przecież palić można wszystkim tylko nie oponami, jak powiedział prezio.Koszmarek wraca do rynku. Biedne dzieci.
też podatniczka14:50, 8 grudnia 2022
Nie przesadzaj. Lodowisko jest związane z targami świątecznymi i to normalne, że będzie działać w tym terminie i potem jak się zaczną ferie. Myśl ekonomicznie - w czasie wolnym od szkoły będzie więcej chętnych.
Podatnik14:37, 8 grudnia 2022
Dziś minął termin składania ofert na lodowisko??? Dziś czyli 8 grudnia, kiedy w innych miejscach lodowiska już działają w najlepsze! To kpina przecież jakaś!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas