21 milionów złotych dla podhalańskich firm i stowarzyszeń - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
08.12.2022, 18:59 | czytano: 4077

21 milionów złotych dla podhalańskich firm i stowarzyszeń

Podhalańska Lokalna Grupa Działania zmienia obszar, na którym będzie wspierać firmy i przygotowuje nową strategię. Firmy oraz stowarzyszenia będą mogły pozyskać środki na otwarcie lub rozwój, a stowarzyszenia na realizację działań statutowych.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Ponad 21 mln zł, to pula środków, która w latach 2023 – 2029 będzie przeznaczona na pomoc przedsiębiorcom oraz stowarzyszeniom. - W ramach projektów będziemy przyznawać dotacje na otwarcie i rozwój działalności gospodarczej. Inicjatywy lokalne w zakresie ochrony środowiska, ochrony dziedzictwa kulturowego i regionalnego. Wsparcie organizacji pozarządowych w zakresie realizacji celów statutowych oraz inne ciekawe inicjatywy - mówi Joanna Filas z Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania. - W ramach tego okresu będziemy wdrażać środki wielofunduszowe. Europejski Fundusz Społeczny, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i Fundusz Rozwoju Regionalnego - dodaje.

Znacznie większa pula środków do rozdysponowania, to efekt zwiększenia terytorium działania Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania. Obecnie na obszarze objętym przez PLGD mieszka ponad 80 tys. osób.

- Obecnie do naszego obszaru przystąpiła gmina Nowy Targ, Łapsze Niżne i Bukowina Tatrzańska. Z obszaru wystąpiła gmina Czarny Dunajec. Dzięki temu spełniamy warunek 80 tys. mieszkańców. Decyzją Marszałka otrzymamy większą pulę środków na realizację strategii. Na te trzy fundusze uzyskamy środki w wysokości ponad 21 mln zł - zaznacza Joanna Filas.

Pierwsze środki dla przedsiębiorców i stowarzyszeń mają zostać uruchomione już we wrześniu 2023 roku.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
rolnik14:10, 27 grudnia 2022
He he!!!!! Uwidzi gmina miliony ja świnia niebo! Wójt już ustawiony w kolejce po kasę!
niedowiarek17:08, 19 grudnia 2022
Czytam na stronie Podhale 24..... kolejne miliony - promesy przydziela wójtom Marszałek Kozłowski tym razem na szkolnictwo. Tak czytam ile to dostanie wielki wójt gminy Łapszańskiej? Matko Boska a jego tam jakoś nie widać po prostu go tam nie ma!!! Widać że wszyscy parlamentarzyści mają tę gminę Spiską wiadomo gdzie. No ale jak się elito gminna zabiega o pieniądze to tak są przydzielane! Ale po co Wam promesy i tak nie macie koncepcji jak je wykorzystać! Szkoły po reformie wójta mają się ,,dobrze,, i UM o tym chyba wie... więc po co Wam kasa? Ciekawe radni ile urwiecie z tych 21.mil czy będzie to może kolejna bzdura?
mieszkaniec17:57, 18 grudnia 2022
sorry @ Ja też bo to nie warto Ci ludzie i tak się nie zmienią!
sorry14:06, 17 grudnia 2022
jak żyć???? To dobre pytanie zlituj się Boże nad taką radą! Radni niedouczeni nie mający swojego zdania i to ma być uczciwa Gmina? Gmina bliżej ludzi? Głosujecie szablonowo wstydu nie macie! Spiszacy to naród płochliwy, żeby nie powiedzieć lokajski co ewidentnie widać po radnych rdzennych ludków Spisza. Opowiadają brednie wójt - radni - skarbnik a sesja to jedno wielkie grilowanie! To tak ma wyglądać samorząd? Nie mogę napisać co ja osobiście sądzę o tym wszystkim bo moderator tego nie przepuści!!!!!!
jak żyć?????16:49, 12 grudnia 2022
Ech w tej Gminie trudno o prawdę to akurat nie dziwi bo to już jednak Gmina rodzinna! Wiadomo ryba psuje się od głowy. Mieszkańcy podzieleni, rada stronnicza, wójt bierny, urzędnicy mierni ale wierni i mamy gotowy scenariusz tego kabaretu! Który to jest serwowany wyborcy już drugą kadencje! Czy to się zmieni Bóg raczy wiedzieć? Spisz to jednak ciekawy ludek niby bogobojny a na sesjach,,,,,a jednak!!!!
wkurzony wyborca13:27, 11 grudnia 2022
Co budzi moje obawy co do wiarygodności Wójta? Co rusz ten człowiek tworzy przynajmniej na co drugiej sesji nowe stowarzyszenie za co podatnik ponosi koszty to jasne nie jest to z kieszeni wójta! Może obawia się przegranej? Do ZEW -u chyba droga zamknięta z wiedzą też cieniutko i może z pracą być różnie! A co do inwestycji to nie ma na co za wiele liczyć przy takiej rozrzutności tu kilka stowarzyszeń, tu gondola, budujemy mosty dla p. Starosty a to wszystko nie na terenie naszej gminy! Też powinno mnie to mało interesować bo nie głosowałem na tego faceta!
edek14:42, 10 grudnia 2022
Tik tak! Ale wójt miałby za co poszaleć to dopiero było by chulu babulu! To dopiero była by szansa na rozwalanie kasy! Inwestycje w gminie jakoś nie wychodzą ale zabawa taaaak! Może jednak chce zostać prezesem jakiegoś stowarzyszenia różańcowego kto wie?
Tik, tak.07:21, 10 grudnia 2022
He,he he. Gruszki na wierzbie. 21 milionów to pretekst żeby stworzyć nową nicość. A na pewno nic dla przedsiębiorców.
mieszkaniec15:18, 9 grudnia 2022
Ja osobiście żadnej obawy nie mam nie głosowałem na tego człowieka bo uważałem że na stanowisko wójta się nie nadawał i dalej nie nadaje. Nie mam sobie nic do zarzucenia! Ta cała rada to wieki pic na wodę dla nich gmina to zabawa w polityka udawanie że coś mogą a w sumie g**** mogą!
Do Janosik12:56, 9 grudnia 2022
Dziwne ze upatrujesz się działaności platformy w LGD a posadek za milionowe pensje w spółkach skarbu państwa nie widzisz takich jak np. Obajtek którego PiS chciał dożywotnio na stołku zostawić. Ale jak widać LGD są na tyle niezależne ze PiS swoim pieniążków nie może rozdawać. .. i to boli
moje obawy ?10:33, 9 grudnia 2022
Jeśli pani Filas działa tak prężnie to czemu Czarny Dunajec wystąpił z podhalńskiej LGD .Ta pani założyła stowarzyszenie Perspektywy gdzie finansuje własne interesy. Czy gminy decydując za społeczeństwo o chęci przystąpienia do podhalańskiej LGD nie wystawiły naszych mieszkańców na całkowity brak dostępu do unijnych środków na dofinansowanie?
Janosik07:51, 9 grudnia 2022
Już Platforma Obywatelska w perspektywie utraty władzy centralnej stworzyła mechanizmy, które pozwoliły wielu "działaczom" przez kilka lat jeszcze żerować na majątku publicznym. Dlatego nie dziwi, że już teraz zapewnienia się środki na utrzymanie ciepłych posad i przechowalni dla polityków po utracie władzy w samorządach.
Gucio05:18, 9 grudnia 2022
Ciekaw jestem jaki jest haczyk w tych dotacjach bo jakiś na pewno jest bo nic za darmo nie ma jeszcze szczególnie w państwie które niszczy przedsiębiorczych ludzi z ambicjami
Mietek21:52, 8 grudnia 2022
Zaś swoi na swoim
Stachuu20:53, 8 grudnia 2022
Jaką to muszę firmę otworzyć żeby nic nie robić a dostać kasiorę ? Bo stoję już pierwszy w kolejce.
Osiol20:34, 8 grudnia 2022
Kroscienko gotowe!! Ale zbieżność no no
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas