Nowotarżanin na podium mistrzostw świata SuperEnduro - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
08.01.2023, 11:52 | czytano: 2932

Nowotarżanin na podium mistrzostw świata SuperEnduro

Tadeusz Błażusiak zajął trzecie, a Dominik Olszowy (obaj Gas Gas) siódme miejsce w motocyklowych mistrzostwach świata FIM w SuperEnduro, które rozegrano w Riesie w Niemczech. Wygrał Brytyjczyk Billy Bolt.

zdj. Taddy Blazusiak/Facebook
zdj. Taddy Blazusiak/Facebook
W klasyfikacji generalnej prowadzi Bolt, który zwyciężył w pierwszych zawodach sezonu, jakie rozegrane były 10 grudnia w Krakowie. Błażusiak zajmuje trzecie miejsce.

Druga eliminacja mistrzostw świata w superenduro dostarczyła w sobotę 7 stycznia br. spodziewanych emocji, za sprawą zaciętej rywalizacji o kolejne, po krakowskim otwarciu, miejsca na podium.

Wypełniona po brzegi Sachsen Arena w niemieckim Riese oklaskiwała gigantów tej dyscypliny, wśród których w szpicy znajduje się nowotarżanin, sześciokrotny mistrza świata, pięciokrotny mistrz USA i posiadacz dziesiątek innych prestiżowych trofeów – Tadeusz Błażusiak. Jednak rywale mocno naciskają, a główni faworyci to Brytyjczyk Billy Bolt, liderujący w klasyfikacji i jadący tuż za jego plecami Amerykanin Jonathan Walker.

Błażusiak, odczuwający jeszcze skutki ubiegłorocznej kontuzji doznanej na amerykańskim torze, systematycznie odrabia straty i utrzymuje bezpieczny dystans do konkurentów, dzięki czemu wskoczył w Riese na najniższe podium. Nie było to łatwe, gdyż na trasie czołowi rywale zanotowali potężny dzwon, w wyniku którego nasz zawodnik znalazł się pod kołami swego najgroźniejszego rywala, z którym jednak wygrał w drugiej gonitwie. Mimo bolesnego karambolu „Taddy” jechał wyrachowanie, przemyślanie i konsekwentnie, w kolejnych biegach zajmując drugie i trzecie miejsce. Nawet oszczędni w słowach brytyjscy komentatorzy nie szczędzili mu komplementów: „Taddy to najbardziej utytułowany Mistrz Superenduro, cóż za styl, cóż za płynność jazdy, cóż za technika..”


Po dwóch eliminacjach prowadzi Wiliam Bolt 121 pkt. przed Jonny Walkerem 107 pkt. Taddy w generalce jest trzeci (83 pkt.) i wyprzedza o jeden punkt Cody Webba.

Następna szansa na powiększenie dorobku naszego Mistrza już 21 stycznia br.

Jacek Sowa, s/ zdj. Taddy Blazusiak/Facebook
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kazik13:53, 9 stycznia 2023
Aż się miło człowiekowi robi jak swój chłop zwycięża dla NT.
Po meczach hokejowych w tym sezonie płakać mi się chce.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas