Była przekonana, że pomaga swojemu ojcu... - podhale24.pl
Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Zakopane
Clouds
-1°
Wiatr: 20.448 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-1°
Wiatr: 22.896 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-0°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-0°
Wiatr: 18.612 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-0°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-1°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
24.01.2023, 15:00 | czytano: 4912

Była przekonana, że pomaga swojemu ojcu...

Mieszkanka powiatu nowotarskiego była przekonana, że pomaga swojemu ojcu. Oszukana metodą na BLIK-a, straciła prawie tysiąc złotych.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się mieszkanka powiatu nowotarskiego, która została oszukana metodą na BLIK-a. Kobieta była pewna, że otrzymała wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego ojca. Bez potwierdzenia, czy to faktycznie rodzic potrzebował pieniędzy przesłała kod BLIK. Kiedy zorientowała się, że to oszustwo niestety było już za późno. W ten sposób mieszkanka powiatu nowotarskiego straciła blisko tysiąc złotych.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę! Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Radek13:30, 25 stycznia 2023
Jak już 30 latka dała się nabrać to co się dziwicie seniorom
Kizio19:42, 24 stycznia 2023
Nie rozumiem jeśli ktoś z bliskich potrzebowałby mojej pomocy to wcześniej zadzwoniłbym do niego a nie w takich sprawach porozumiewać się przez FB czy inna aplikację. Nie do wiary jak ludzie są naiwni.
fbb117:36, 24 stycznia 2023
Dziurawy messenger jest główną przyczyną do tego, że ktoś podszywa się za osobę ze znajomych na FB.

Ogólnie...policja zamiast na stokach, pod sklepami, na przystankach - powinna przegrupować siły i uderzyć w przestępczość internetową, a sądy winny ładować wyroki takim złodziejom surowe i solidne. A opuszczający zakład karny powinien mieć jedną myśl " JA TU NIE CHCĘ WIĘCEJ TRAFIĆ".
A jak jest - to wystarczy poczytać wspomnienia więźniów, którzy mówili, jak jest za kratkami - np. wspomnienia Grzegorza Czerwickiego - nawróconego więźnia w książce "Nie jesteś skazany".
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas