Kiedy stosować antyperspirant? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Zakopane
Clouds
10°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.01.2023, 20:00 | czytano: 1177

Kiedy stosować antyperspirant? (art. sponsorowany)

Antyperspiranty można stosować codziennie lub wyłącznie w dni, w które czekają nas nieco większe wyzwania, niż zazwyczaj. Wówczas w te pozostałe zazwyczaj decydujemy się na dezodorant, który nie hamuje pocenia się, ale maskuje zapach potu. Dowiedz się, komu dedykowane są antyperspiranty oraz jak wybrać idealny kosmetyk dla siebie.
Komu dedykowane są antyperspiranty?

Antyperspiranty są dedykowane przede wszystkim osobom, które mają naturalne predyspozycje do nieco większego pocenia się. Wówczas dezodoranty okazują się niewystarczające, a używając ich, mamy wrażenie, że w okolicach pach nieustannie jest wilgotno. Jeszcze większa ilość potu pojawia się w sytuacjach stresujących, pośpiechu czy podczas wzmożonego wysiłku, a wtedy mamy do czynienia z mokrymi plamami na ubraniach. Pomimo tego, że jest to całkowicie naturalna rzecz, dla większości osób okazuje się krępująca. Antyperspirant to kosmetyk, który uchroni nas przed brzydkim zapachem, mokrymi pachami oraz plamami i pozwoli skupić się na zupełnie innych rzeczach!


Czym różni się antyperspirant od dezodorantu? Jak wybrać kosmetyk dla siebie?

Wiele osób pojęć „dezodorant” i „antyperspirant” używa zamiennie, jednak warto wiedzieć, że w rzeczywistości są to całkowicie różne produkty. Ich nieprawidłowe dobranie do swoich potrzeb może skutkować nadmiernym poceniem się oraz wilgotnymi ubraniami w różnych codziennych sytuacjach. Podstawowymi różnicami pomiędzy nimi jest to, że:
  • antyperspirant zawiera sole aluminium i ogranicza pracę gruczołów potowych,
  • dezodorant maskuje zapach potu, ale nie hamuje jego wydzielania.
Drugie z wymienionych kosmetyków częściej cechują intensywniejsze zapachy oraz w pełni naturalny skład. Antyperspiranty mogą być w pełni bezzapachowe i wciąż skutecznie radzić sobie z potem.

Zalety antyperspirantów

Wśród podstawowych zalet antyperspirantów wymienia się to, że są niezwykle skuteczne, pozwalają czuć się świeżo cały dzień i zapobiegają nadmiernemu poceniu. Dzięki nim możemy być pewni, że podczas stresującej prezentacji czy niewymagającego treningu, nasze pachy pozostaną całkowicie suche! Unikniemy w ten sposób plam potu na ubraniu, które czasami nawet po wyschnięciu pozostają widoczne. Oprócz tego antyperspirant w kulce to produkt, który:
  • zmieści się w każdym bagażu, torebce czy aktówce,
  • nie rozleje się w tobie na siłownię dzięki praktycznemu systemowi dozowania,
  • jest prosty w użyciu i cechuje się wysoką skutecznością,
  • szybko się wchłania, gwarantuje zabezpieczenie przed potem i plamami na ubraniach.

Dlaczego warto wybrać antyperspirant w kulce?

Opakowania antyperspirantów w kulce są lekkie i poręczne, a dodatkowo skonstruowane w taki sposób, by nie generować ryzyka, że wyleją się w podróży. Oczywiście większość osób chętnie stosuje je też w domu. Żeby zapobiec poceniu się oraz ograniczyć brzydki zapach, który powodują bakterie, wystarczy nałożyć preparat na czyste i osuszone pachy po prysznicu. Kiedy środek wyschnie, możemy liczyć na pełną ochronę. W niektórych z produktów producenci wykorzystują specjalne technologie no-stress, które stopniowo uwalniają swoje działanie przez cały dzień. Alternatywą dla antyperspirantów w kulce są takie, które możemy znaleźć w formie kremu, mgiełki czy sprayu.

Jakie są rodzaje antyperspirantów?


Żeby dobrze wybrać antyperspirant, trzeba wiedzieć, co właściwie ma się do wyboru. Wśród dostępnych na rynku produktów można znaleźć:
  • antyperspirant w kulce dla mężczyzn – hipoalergiczny dla delikatnej skóry, zapachowy lub bezzapachowy, a także w specjalnej formule niebrudzącej ubrań.
  • antyperspirant w kulce bez aluminium – bazujący na sodzie oczyszczonej lub pochodnej aluminium o znacznie większych cząsteczkach, niepenetrujących skóry, nawet tej uszkodzonej.
  • produkty dedykowane kobietom – w formułach invisible, które można bez obaw stosować na białych i czarnych ubraniach oraz nie przejmować się plamami na materiale czy też o świeżych, delikatnych zapachach.
  • preparaty unisex – nawilżające skórę, o ładnych aromatach lub całkowicie bez zapachu. Dla osób o cerze wrażliwej i podrażnionej.
Oprócz tego popularną grupą produktów są blokery. Te są dedykowane wszystkim, którzy borykają się z nadmiernym poceniem. Środki przeciw potliwości, które są w nich zawarte to skoncentrowane substancje, blokujące wydzielanie potu na długo. Dają najintensywniejszy poziom ochrony, ale nie wolno nakładać ich na podrażnioną skórę.
Coraz większą uwagę konsumentów zwracają również propozycje ekologiczne, bazujące głównie na naturalnych składnikach lub w opakowaniach, do których można dokupić wkłady po zużyciu i uzupełnić je. To duży hit w czasach mody na less-waste i zwiększonej troski o środowisko naturalne!

Jakie cechy ma dobry antyperspirant w kulce?

Dobry antyperspirant w kulce nie powinien podrażniać skóry. Może bazować na różnych składnikach aktywnych, zatem jeżeli zdarzy się, że po kosmetyku odczujemy suchość lub pieczenie, warto przetestować inny – być może hipoalergiczny. Oprócz tego produkt musi mieć przyjemny zapach. To, czy będzie on mniej, czy bardziej intensywny jest zależne przede wszystkim od preferencji użytkownika. Jeżeli jednak używamy perfum, warto sięgać po wersje o bardziej dyskretnych aromatach, które nie będą mieszać się lub tłumić starannie wybieranych wód toaletowych.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas