Pijany kierowca zatrzymany po krótkim pościgu - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.01.2023, 11:21 | czytano: 3730

Pijany kierowca zatrzymany po krótkim pościgu

Policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej dzisiejszej nocy namierzyli osobowego forda, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Po krótkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj. KPP w Zakopanem
zdj. KPP w Zakopanem
Do zdarzenia doszło w trakcie patrolu Białki Tatrzańskiej przed pierwszą w nocy. Policjanci zauważyli kierowcę, który naruszył kilka zasad ruchu drogowego.

Próby zatrzymania pirata drogowego poprzez dawanie mu sygnałów - nie przyniosły skutku. Dopiero pościg i zablokowanie radiowozem drogi pozwoliło zatrzymać 33-letniego mieszkańca gminy Siemiatycze. Kierowca miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

"Amator jazdy na „podwójnym gazie” obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Już stracił prawo jazdy. Za popełnione czyny odpowie również przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności" - podsumowuje KPP w Zakopanem.

Funkcjonariusze przypominają, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
J2317:35, 27 stycznia 2023
Tam na wschodzie to norma.
Miejscowy11:47, 27 stycznia 2023
Brak komentarza!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas