"Małopolska jest wprost idealna do spędzenia zimowego wypoczynku". Konferencja na Kasprowym Wierchu (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 0.972 km/h Wilgotność: 86 %
Rain
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
62 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
27.01.2023, 12:46 | czytano: 1497

"Małopolska jest wprost idealna do spędzenia zimowego wypoczynku". Konferencja na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

Przedstawiciele zarządu województwa małopolskiego spotkali się dziś z dziennikarzami na szczycie Kasprowego Wierchu. Konferencja prasowa dotyczyła zimowej oferty dla osób mieszkających i wypoczywających w naszym regionie.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
- Z przyjemnością obserwujemy, że baza do uprawiania sportów zimowych stale się rozwija. Stali bywalcy co roku mogą liczyć na nowe udogodnienia i atrakcje, jak zmodernizowane wyciągi czy nowe inwestycje - komentuje Witold Kozłowski. Marszałek Województwa Małopolskiego.

Tatry, Pieniny, Gorce, ponad 150 kilometrów zróżnicowanych pod względem trudności tras narciarskich, prawie 60 stacji i ośrodków narciarskich, spełniających oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dobra infrastruktura turystyczna, specjalne trasy i atrakcje dla najmłodszych gwarantują bezpieczne szusowanie. Wszystko to sprawia, że Małopolska jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi.

- Narty i snowboard, to nie jedyne propozycje, z których można skorzystać. Są nimi również liczne baseny termalne, malownicze trasy biegowe, niespotykana nigdzie indziej atmosfera i pieczołowicie pielęgnowane tradycje i zwyczaje – zauważa Iwona Gibas z zarządu województwa.

- W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych każdy podczas zimowych ferii w Małopolsce znajdzie wiele atrakcji dla siebie - począwszy od tras narciarskich na Kasprowym Wierchu, na Jaworzynie Krynickiej - w której od tego sezonu udostępniliśmy nowoczesną 6 os. kolej krzesełkową Jaworzyna Express - a także na Palenicy w Szczawnicy i na Mosornym Groniu w Zawoi, czy snowparku na Gubałówce. Trasy narciarskie w ośrodkach PKL są zróżnicowane i dostosowane do umiejętności dzieci oraz młodzieży zaczynającej swoją przygodę z narciarstwem, a także dedykowane dla zaawanasowanych narciarzy a także osób uprawiających narciarstwo wyczynowo, które trenują w ośrodkach PKL w ramach programu PolSKI Mistrz. Ośrodki PKL gwarantują świetną rekreację, kontakt z przyrodą, a po całym dniu niezapomniane wrażenia w parkach światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój czy zakopiańskiej Gubałówce - wymienia Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Ciekawą alternatywą na rodzinne spędzanie zimowego czasu na świeżym powietrzu są narty biegowe. Ta forma aktywności staje się coraz popularniejsza, a Małopolska zaprasza miłośników biegówek na mnóstwo tras o różnym stopniu trudności. Warto wymienić trasy w głównych ośrodkach narciarskich, w Nowym Targu, w Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa, trasy wokół Mogielicy w Beskidzie Wyspowym, czy ok. 80 km tras w Krzywej w Beskidzie Niskim.

Zrelaksować się można w basenach termalnych. Wszystkie znajdują się bardzo blisko stacji narciarskich: w Białce Tatrzańskiej, Szaflarach, Bukowinie Tatrzańskiej, Chochołowie, Zakopanem, (m.in.: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, Termy Gorący Potok w Szaflarach, Termy Szaflary, Termy BUKOVINA, Chochołowskie Termy czy baseny termalne w Aqua Parku w Zakopanem).

- Także ci, którzy lubią biesiadować, znajdą u nas liczne klimatyczne karczmy serwujące wyśmienite i jedyne w swoim rodzaju potrawy i trunki regionalne. Szczególnie polecam karczmy znajdujące się na Małopolskiej Trasie Smakoszy, bo przy dobrym jedzeniu żadna zima nie jest straszna! – zachęca Iwona Gibas.

Ferie to także okazja do rozrywki i zabawy. Wielu wrażeń młodszym i starszym dostarczy Snowlandia w Zakopanem, park rozrywki wyczarowany ze śniegu, w którym znaleźć można śnieżny labirynt, piramidę, tor saneczkowy, czy igloo. Ten jeden z największych tego typu obiektów na świecie. Warto wybrać się na znajdujący się w Tyliczu Snowtubing, czyli zjeżdżanie po śnieżnym torze na specjalnych, gumowych oponach/dętkach oraz na Sankostradę Krynica – czyli jeden z najdłuższych torów w Polsce. Specjalne propozycje dla dzieci mają również m.in. Popradzki Park Krajobrazowy, Park Miniatur w Inwałdzie czy Ogród Doświadczeń w Krakowie.

- Ciekawym wydarzeniem, corocznie hucznie obchodzonym na Podhalu, będzie Karnawał Góralski. Kolędowanie, tańce zbójnickie, kumoterki, konkurs grup kolędniczych, wystawa owczarków podhalańskich, zawody strzeleckie czyli wspaniała impreza, mnóstwo atrakcji oraz niezapomniane wrażenia! – mówi Jan Piczura – Wiceprzewodniczący Sejmiku WM.

Ferie można również w ciekawy sposób spędzić w mieście. Dla osób, które od aktywnego wypoczynku wolą poznawanie kultury i tradycji - ośrodki kultury i muzea przygotowały ciekawe i różnorodne zajęcia.

opr. s/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Ankieta zakończona

Jakie masz plany na ferie?

 • 11%
  Wyjeżdżam na zimowisko w Polsce
 • 18%
  Wyjeżdżam na narty za granicę
 • 14%
  Spędzę je aktywnie, ale w okolicy domu
 • 29%
  Zostaje w domu i odpoczywam
 • 29%
  Nie mam planów
Oddanych głosów: 56
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Hehe17:03, 29 stycznia 2023
Zwłaszcza jak górale zaczynają palić w piecach. Nie ma opcji przetrwać bez raka płuc a o otwartym oknie zapomnij. Wypoczynek dla patusów
marketingowiec19:22, 27 stycznia 2023
A mi się wydaje że najwięcej to oni siebie promują.
Osiol15:54, 27 stycznia 2023
No urzędnicy odkryli proch po raz drugi ale wyjazd dieta...... he he he he he
Odkryli to jak ruski w czasie wojny rower............... U Niemca na strychu
narciorz13:57, 27 stycznia 2023
Mówili o Goryczkowej i nowoczesnym wyciągu z '68 z krzesłami z hebanowych desek?
obserwator13:30, 27 stycznia 2023
podpuszczajcie tych ludzi a korki będą jeszcze większe
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas