Pracuj, jak Ci wygodnie! (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Czwartek, 01 czerwca
Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
09.02.2023, 08:00 | czytano: 2981

Pracuj, jak Ci wygodnie! (art. sponsorowany)

Myślisz o zmianie pracy lub o dodatkowym zajęciu? 
Chcesz coś zmienić w swoim życiu zawodowym, ale nie wiesz, jak zacząć? 
Lubisz pracę w sprzedaży i zastanawiasz się, czy realizować się w innej branży niż dotychczas? 
Prowadzisz własny biznes i chcesz go rozwijać? 

Zapraszamy na rozmowę ze Stanisławem Hosaniakiem, kierownikiem sprzedaży agentów wyłącznych PZU. Przybliży kulisy pracy w branży ubezpieczeń i opowie, jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego. 


Czym zajmuje się Pan na co dzień w PZU?
 
Od ponad 7 lat jestem kierownikiem zespołu sprzedaży, działam na terenie południowych powiatów Małopolski. Znajdziecie mnie w oddziale PZU przy ul. Kolejowej 23 w Nowym Targu. Na co dzień angażuję, wspieram oraz motywuję zespół agentów wyłącznych PZU. Zachęcam ich do tego, aby zdobywali jak najwyższe wyniki sprzedażowe. Najważniejszy dla mnie w biznesie jest człowiek, który w każdej firmie powinien być najwyższą wartością. Dlatego w moim zespole panują luźne, partnerskie i przyjazne relacje zawodowe. W pracy kieruję się mottem: „Postępuj z ludźmi tak, jak chcesz, aby postępowali z Tobą”. Obecnie poszukuję do mojego zespołu osób zainteresowanych pracą w branży ubezpieczeniowej. Zwracam się bezpośrednio do czytelników, którzy myślą o zmianie pracy lub rozważają pracę dodatkową: dla wielu z Was nowy – 2023 – rok, jak również inne postanowienia, są okazją do refleksji na temat swojej drogi zawodowej. Jeśli czujecie, że praca w sprzedaży jest odpowiednim miejscem dla Was, napiszcie lub zadzwońcie do mnie. Nasza rozmowa do niczego Was nie zobowiązuje, a możecie się dowiedzieć więcej o tej pracy. 
 
 Współpracuje Pan z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Może Pan przybliżyć czytelnikom, jak wygląda ten zawód w tych czasach?
 
Klienci potrzebują agenta, który będzie ich dobrym znajomym, zaufanym człowiekiem od nagłych, nieprzewidzianych wypadków i troski o bezpieczne jutro. Profesjonalny agent oferuje ubezpieczenia odpowiednie do wymagań i potrzeb klienta. Dzięki temu może zagwarantować klientom poczucie wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa. Z roku na rok agenci ubezpieczeniowi cieszą się coraz większym zaufaniem społecznym. Dziś pracę w tej branży charakteryzuje zupełnie nowa jakość. To nowoczesność i szerokie możliwości rozwoju zawodowego i finansowego. Kiedyś myliliśmy to zajęcie z akwizycją, dziś jest to zawód pełen perspektyw. Agent ubezpieczeniowy PZU to krótko mówiąc – przedsiębiorca, który jest doradcą i sprzedawcą ubezpieczeń. Ma upoważnienia, aby  w imieniu PZU zawierać umowy z klientami. Nasi agenci mogą oferować ubezpieczenia majątkowe, np. domu, mieszkania, auta, firmy, turystyczne, a także ubezpieczenia na życie i zdrowotne. Te ostanie obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. 
 
Kto formalnie może zostać agentem ubezpieczeniowym w PZU?
 
Tak naprawdę każdy, kto jest pełnoletni, niekarany, ma minimum średnie wykształcenie, planuje prowadzić działalność gospodarczą lub już ją prowadzi, lecz chce rozszerzyć swoje aktywności zawodowe o dodatkowe źródło dochodu. Współpracuję z agentami w wieku zarówno dwudziestu, jak i siedemdziesięciu lat. Część z agentów jest tzw. „dwuzawodowcami”. Na co dzień pracują na etacie lub prowadzą jeszcze inną działalność gospodarczą. Jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają wielu własnych klientów. Mogą go wykorzystać dwutorowo i oferować produkty różnych branż. Przez wiele lat firma PZU wypracowała system wdrożenia, który pozwala przeszkolić oraz przygotować do zawodu agenta osoby, które wcześniej nie miały nic wspólnego z ubezpieczeniami. Często powtarzam, że dla mnie najważniejsze u potencjalnego współpracownika są motywacja i zaangażowanie. Zależy mi na tym, aby agent określił własny cel, do którego później wspólnie możemy dążyć. 
 
 Jak wygląda czas pracy agenta ubezpieczeniowego?
 
To agent decyduje, jak wygląda jego dzień pracy. Zgodnie z naszym hasłem rekrutacyjnym: „Pracuj, jak Ci wygodnie” agent może elastycznie ustalać czas pracy, dni i pory, kiedy ją rozpoczyna i kończy. Przykładowo – z sukcesami korzystają z tej formy młode mamy, które chcą pracować zdalnie. Taką pracę wybierają też często studenci zaoczni, a także przedsiębiorcy, którzy chcą poświęcić tylko część swojego czasu na aktywność ubezpieczeniową. Osobiście zależy mi w szczególności na jakości i efektach pracy, jaką wspólnie wykonujemy. Często osoby, z którymi współpracuję, traktują zawód agenta jako pracę dodatkową. Zdarza, że wraz z rozwojem zawodowym zarobki miesięczne przewyższają dochód podstawowy. Taka osoba decyduje się w pełni poświęcić branży ubezpieczeniowej i rezygnuje np. z wcześniejszego etatu. 
 
 Ile może zarobić agent ubezpieczeniowy?
 
Praca ubezpieczyciela PZU ma atrakcyjny system wynagrodzeń, który motywuje do coraz większej aktywności sprzedażowej. Zarobki agenta zależą od tego, jak i ile czasu poświęca na pracę, ponieważ głównym składnikiem wynagrodzenia jest prowizja. Dodatkowo agent może zdobywać różnego rodzaju premie, w tym sprzedażową oraz za spełnienie określonych działań. Szczegóły chętnie omówię podczas spotkania z potencjalnymi kandydatami, do którego już teraz zapraszam.  
 
Gdzie dowiedzieć się więcej o zawodzie agenta?

Najlepiej odwiedzić stronę agentpzu.pl oraz bezpośrednio skontaktować się ze mną. 
Tel.: 785 992 434 
E-mail: shosaniak@pzu.pl 
Linkedin: www.linkedin.com/in/stanisław-hosaniak-pzu
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas