Marszałek o organizacji III Europejskich Igrzysk w Zakopanem. "Jeżeli chcemy wprowadzić Małopolskę na salony Europy..." (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Jabłonka
Clouds
24°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
25°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
25°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
09.03.2023, 13:41 | czytano: 1721

Marszałek o organizacji III Europejskich Igrzysk w Zakopanem. "Jeżeli chcemy wprowadzić Małopolskę na salony Europy..." (zdjęcia)

209,29 mln zł trafiło z budżetu Małopolski do gmin i organizacji z terenu powiatu tatrzańskiego. Największe środki dostało Muzeum Tatrzańskie. Teraz największe wysiłki skierowane są na przygotowania III Europejskich Igrzysk. - Jeżeli chcemy wprowadzić Małopolskę na salony Europy i być rozpoznawalnym regionem, to nie zrobimy tego kubkami, koszulkami i długopisami. - mówił w Zakopanem Witold Kozłowski.

Marszałek Witold Kozłowski. Fot. Marcin Szkodziński
Marszałek Witold Kozłowski. Fot. Marcin Szkodziński
- Musimy użyć silnego argumentu, żeby Europa nas zapamiętała. Jest tym 12 dni relacji telewizyjnych z Małopolski. Będziemy pokazywać walkę sportową, ale też walory Małopolski. Jak już oni wrócą do swoich wspólnot i będą o nas dobrze mówić, to będą wracać. Tak już z jest człowiekiem, że wraca tam, gdzie go mile się przyjmuje - mówił na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego marszałek Małopolski.

Witold Kozłowski na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego przedstawił jak wyglądały 4 lata działalności. W liczbach były to dziesiątki tysięcy spotkań, uchwał oraz tysiące operacji finansowych wspierających rozwój lokalnych inicjatyw i infrastruktur.

Małopolska 2030 to równomierny i zrównoważony rozwój całego województwa. Udało się w dużej mierze przez 4 lata realizować taką zasadę. W samym centrum strategii umieszczono rodzinę niezależnie od miejsca zamieszkania. Każda rodzina przedstawia tą samą wartość i z taką samą powagą jest traktowana - mówił Witold Kozłowski.

Marszałek wspomniał także o środkach przekazywanych na rozwój organizacji dbających o bezpieczeństwo na terenach górskich, ale także wodnych oraz miejscowościach. - Budujemy sieć regionalnych partnerów na rzecz Małopolski. Podpisaliśmy porozumienie z 19 podmiotami w tym z ratownictwem górskim i wodnym. My wspieramy ich finansowo, a w zamian kupują niezbędny sprzęt i szkolą się, aby w sytuacjach krytycznych całe społeczeństwo mogło korzystać z tego sprzętu - zaznacza marszałek Małopolski. - 149 mln zł na wspieranie służb, w tym OSP - dodał.

Łącznie do Powiatu Tatrzańskiego trafiło 209,29 mln zł. Największe inwestycje to:
49,2 mln zł na Muzeum Tatrzańskie, w tym 17,1 mln zł na Muzeum Palace,
36,851 mln zł na Szkołę Mistrzostwa Sportowego,
24,468 mln zł na teatr im. St. I. WItkiewicza w tym 10,83 mln zł na scenę Atelier
18,649 mln zł na Szpital Chorób Płuc “Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem
12,733 mln na rewaloryzację terenów zielonych w tym Równi Krupowej i stadion przy ul. Orkana.

Jednym z największych wyzwań jakie stoją przed Małopolską jest organizacja III Europejskich Igrzysk. - To nie będą igrzyska o niskim poziomie sportowym. Twardo daliśmy warunek, że będą one w formule Mistrzostw Europy lub kwalifikacji do Olimpiady w Paryżu. Poziom sportowy będzie wysoki - zapowiada Witold Kozłowski.

Szacuje się, że do Małopolski przyjedzie ok. 7-8 tys. sportowców. W trakcie zawodów przez 12 dni prowadzone będą transmisje telewizyjne, podczas których pokazywane będą przede wszystkim zmagania sportowców, ale także walory regionu. Będą także transmisje z Zakopanego. - Będzie festiwal skoków, którego jeszcze w Zakopanem nie było. Skoki letnie na igielicie. Będą w nim brać udział panie, mężczyźni i mieszane składy, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Miało być więcej dyscyplin, ale nie zdążyliśmy przykryć hali lodowej - informuje Witold Kozłowski.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Nowy Targ08:03, 10 marca 2023
Chlopie takie brednie to sobie mow dla towarzyszy w tvp info.
0
ot tak22:28, 9 marca 2023
Trzeba było pogonic PiS i jego
0
Baca17:43, 9 marca 2023
Sylwestrowe disco polo i salony ....???? A może tak WERSAL zbudować. Jak rozmach, to rozmach.
0
Kloss17:33, 9 marca 2023
Następna ściema .
0
Nie chcem, ale muszem17:29, 9 marca 2023
Wydanie pieniędzy na zrujnowanie Muzeum Palace to faktycznie największy powód do "dumy".
Będziecie, będziecie długo "rozpoznawalni"
0
Osiol17:27, 9 marca 2023
Można zachęcić ludzi bardzo prosto pokazać wynik filansowy dwóch poprzednich igrzysk jak to jest dochodowe no ale ta informacja jest poufna wręcz tajna dlaczego???
A jak tam rozgrywki piłkarskie na U ruszyły w tym roku ponownie(w 2022 też były) może tam przenieść igrzyska skro liga piłkarska gra bez stresu cały czas więc.....
0
igrzyzska śmiech na pustyni16:52, 9 marca 2023
Jak nie olimpiada Jagny i Guta Mostowego , to igrzyska , alb sylwester marzeń Doruli i tak w kółko , a infrastruktury jak nie było tak nie będzie. Durula obiecywał już dość chwilę temu obwodnicę i co z tego zostało , a no czyste łajno i tak byle dalej , byle dalej . Teraz igrzyska znowu na tapecie .Doczekacie się już za parę miesięcy takich igrzysk jakich jeszcze nie było .
0
Optymista16:32, 9 marca 2023
"Przyjadą" sportowcy i będą rozgrywać zawody w szpitalu chorób płuc, w muzeum tatrzańskim lub na terenach zielonych
Może zainwestujcie w teleportal żeby zawodnicy mogli się dostać.
Ciśnie się na usta tylko jedno słowo "de?il"
0
rentgen*14:54, 9 marca 2023
kampanie czas zacząć....
0
szkoda kasy14:15, 9 marca 2023
Niszowa impreza o zerowym prestiżu i zainteresowaniu. Pieniądze wyrzucone w błoto.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas