Snowboardowi medaliści w Zakopanem: “Łatwiej jest jechać w tym dużym finale niż w małym” - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
12.03.2023, 18:40 | czytano: 1484

Snowboardowi medaliści w Zakopanem: “Łatwiej jest jechać w tym dużym finale niż w małym”

Oskar Kwiatkowski po zdobyciu złotego medalu w Gruzińskim Bakuriani i Aleksandra Król z brązowym medalem opowiedzieli o emocjach, które towarzyszyły zawodom i drodze po medale.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Łatwiej jest jechać w dużym finale niż w małym. Ola będąc w małym finale walczyła o medal, a ja będąc w dużym ten medal miałem już zapewniony. Dzięki temu mogłem ze spokojną głową zjechać swój najlepszy przejazd i zgarnąć to złoto - mówił Oskar Kwiatkowski. - Było bardzo ciężko, bo warunki na stoku były tragiczne. To była walka o życie. Przypadków jednak nie było, bo najlepsi zawodnicy byli po kwalifikacjach w czołówce. Ja byłem na drugim miejscu po kwalifikacjach. Czułem się szybki więc do końca jeździłem swoje - dodaje.

Zarówno Aleksandra, jak i Oskar zgodnie twierdzą, że podium i medale, to efekt ciężkiej i wieloletniej pracy. - To są lata pracy, wyrzeczeń, potu i łez. Cieszę się, że ten medal jest zwieńczeniem tej pracy. W swoim domu jestem gościem. Niestety te treningi pochłaniają bardzo dużo czasu. Trenujemy za granicą, w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Jesteśmy np. tydzień na wyjeździe, później tydzień w domu, a jak przychodzi okres startowy, to już nie ma nas w ogóle. Teraz po ostatnim starcie mamy mieć dwa tygodnie wolnego, a później w kwietniu znowu jedziemy na śnieg - mówi Aleksandra Król. - Swoją karierę zacząłem w 2009 roku. Zaczęła się w szkole sportowej SMS Zakopane i to już 14 lat. To kawał czasu i mogę zbierać laury i to co przez te lata wypracowałem - dodaje Oskar.

To jednak nie koniec sezonu, a przed snowboardzistami z Podhala kolejne zawody i szansa na dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej. - W sumie to miłe zaskoczenie, bo po drugim zwycięstwie w sezonie w Kanadzie przyniesiono mi żółtą koszulkę. Bardzo się zdziwiłem, bo nie liczyłem nawet, że będę mógł walczyć o generalną klasyfikację w Pucharze Świata - mówi Oskar. - Jestem teraz czwarta w generalnej klasyfikacji w Gigancie. Są bardzo małe różnice zaledwie kilku punktów. Niestety pierwsze miejsce już mi uciekło, bo był jeden start, który mi nie wyszedł, ale dalej walczę o drugie miejsce. Trzeba teraz wygrać te zawody czyli zjechać na podium i będę też na podium w generalnej klasyfikacji - dodaje Aleksandra.

Zawodnicy z Podhala nie ukrywają jednak, że najważniejszy dla nich jest medal Igrzysk Olimpijskich, a te już za trzy lata. - Ten medal, to moja wisienka na torcie, o którym tak długo marzyłam i walczyłam. W końcu się spełniło i mam medal, nie ważne jakiego koloru jest. Bardzo mnie to cieszy. Największym marzeniem był jednak zawsze medal z Igrzysk więc będę walczyć o ten medal - zaznacza Aleksandra Król. - Fajnie, że Igrzyska będą w Europie. Mamy jeszcze dużo czasu i mam nadzieję, że będą one przełomowe. To już będą moje trzecie igrzyska i każde były przełomowe, bo najpierw 13-te miejsce w Pjongczang, w zeszłym sezonie siódme miejsce w Pekinie. Czuje się mocny i przetarłem już miejsca w Igrzyskach, wiem już z jakim nastawieniem tam pojadę i z czym to się je - dodaje Oskar Kwiatkowski.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Zed23:36, 12 marca 2023
Ok, fajnie. I co z tego?
0
wilk18:53, 12 marca 2023
co za mania- wszyscy gryzą medale, które zdobyli
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas